תקשורת ומדיה

בכיר בלשכת עוה"ד: לבטל את תביעות הדיבה נגד עיתונאים

יו"ר מחוז ת"א עמית בכר קורא "להימנע מתביעות כאלה להפוך ככלי להשתקה". עד כה הלשכה לא חסה בתביעות ענק נגד עיתונאים כהמדוברת בהן היא זאת נגד שרון שפורר

אלכסנדר כץ |  2
שרון שפורר (צילום יובל אצילי)
עו"ד עמית בכר, יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, קורא לשקול מחדש את ההליכים המשפטיים שמנהלת הלשכה נגד עיתונאים, כשהוא מתייחס בלי להזכיר בשמות את התביעות שהוגשו נגד העיתונאיות שרון שפורר מ'המקום הכי חם בגיהנום' וענת רואה מכלכליסט. "מתקפות על מקצוע העיתונות וכנגד עיתונאים כמוהן כמתקפה על המרחב הדמוקרטי ואין להשלים איתן", אמר את הדברים בפתח כנס לשכת עורכי הדין בנושא שיווק ופיתוח עסקי שנערך הבוקר (יום ה').
לשכת עורכי הדין הגישה תביעה נגד שפורר בסך מיליון שקלים במהלך כהונתו של יו"ר הלשכה הקודם אפי נווה, לאחר שפרסמה סדרת כתבות על התנהלות הלשכה תחת כהונתו של נווה, שבנתיים הסתבך בפלילים, התפטר מהתפקיד וצפוי לעמוד לדין. כמו כן בכירים בלשכה במחוז צפון הגישו תביעה נגד רואה וכלכליסט בעקבות כתבה של רואה על שימוש לא ראוי לכאורה בכספי הלשכה לצרכים אישיים.  


 
עו"ד עמית בכר (צילום: סיון פרג')

יו"ר מחוז תל אביב עו"ד בכר אמר היום כי "לשכת עורכי דין המתייצבת כמגינה על שלטון החוק צריכה להתייצב בקול ברור גם כנגד מתקפות אישיות על עיתונאים או כלי תקשורת. בכלל זה, תביעות של נבחרי ציבור כנגד עיתונאים צריכות להישמר למקרים קיצוניים וחריגים, כדי למנוע מתביעות כאלה להפוך במכוון או שלא ככלי להשתקה. על כן, וכדי לשמש דוגמה אישית, אני סבור שעל הנהגת הלשכה לשקול מחדש את ניהול 2 ההליכים המשפטיים שהיא מקיימת כנגד עיתונאים. מהיכרותי הקצרה עם אבי (חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין החדש, א"כ), אני משוכנע שהוא יבחן את הדברים בכובד ראש, וישכיל לנווט את הספינה לכיוון חיובי גם בהיבט הזה".
לדבריו, "בכדי שתקשורת תוכל למלא את תפקידה ככלב השמירה של הדמוקרטיה, יש לאפשר לה את מרחב הפעולה, מרחב העצמאות ומרחב הטעות. מתקפות על מקצוע העיתונות וכנגד עיתונאים כמוהן כמתקפה על המרחב הדמוקרטי ואין להשלים איתן. דמוקרטיה משמעה שלטון העם לא שלטון הרוב, ותפקידה של מערכת המשפט היא גם לוודא שהרוב יוכל לכוון את פעולות המדינה על פי תפישתו ותכניתו, ובד בבד לשמור על זכויות המיעוט ועל מרקם חיים הוגן, שוויוני ואנושי בין כל חלקי החברה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  דמי החבר לא אמורים לממן נקמנות של נווה
  די עם סתימת פיות 07/2019/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נקווה שחימי יתנער מהמעשים של קודמו ויחזיר קצת שפיות ללשכה. שרון שפורר מוערכת מאוד, שרק תמשיך בפעילות המבורכת שלה
  סגור
 • 1.
  תואיל הגב׳ שפורר - תתכבד ותנהל את התיק;
  אני 07/2019/11
  הגב לתגובה זו
  0 1
  היא לא ממנת את ההגנה אלא מי שתרם לה. אם יש ראיות להוכיח את פירסומיה שתנצח; ואם אין לה - שתחדל לפרסם דברים שאינן נכונים - זה פשוט והוגן
  סגור