מדיה

ברשות ה-2 מבקרים דברי רינה מצליח- אבל ויתרו על הליך הפרה

לידי הרשות הגיעו כ-10 תלונות לאחר שמצליח כינתה מצביעי ליכוד כ"עדר עיוור". נציב התלונות דוד רגב ביקש את התייחסות חדשות 12, ומנהלי מערכות החדשות יוזמנו לשיחת הבהרה
אלכסנדר כץ |  6
רינה מצליח (צילום יח"צ)
הרשות השנייה לא תפתח בהליך הפרה נגד חברת החדשות של קשת 12, אך נציבות הרשות הביעה ביקורת על דבירה של העיתונאית רינה מצליח שכינתה לפני כ-3 שבועות את מצביעי הליכוד "עדר עיוור". בנוסף תפעל הרשות מול ראשי מערכות החדשות השונות כדי למנוע בעתיד אמירות פוגעניות.
לידי נציבות התלונות ברשות השנייה הגיעו כ-10 תלונות על דבריה של מצליח, בין היתר מארגון בצלמו, המזוהה עם הימין. הנציב דוד רגב כתב בתשובה למתלוננים, כי "אין מקום לביקורת פוגענית מבזה ומשפילה מסוג זה המשווה בין בני אדם לבעלי חיים. מוטב לה העיתונאית לא הייתה בוחרת במושג משפיל זה לביקורתה כנגד המצביעים".
בעקבות הפניות פתחה נציבות התלונות בבירור במהלכו פנתה לחדשות 12 וביקשה את התייחסותה. בחברת החדשות מסרו כי הדברים של מצליח נאמרו במסגרת חופש הביטוי והיצירה המוקנה לכל אחד מהפרשנים המשתתפים בפאנלים בתכניות של חדשות 12. בנוסף נמסר מחברת החדשות כי היא מצרה באם מי מהצופים נפגע מהדברים שנאמרו.
רגב הבטיח כי בקרוב יזמנו יו"ר הרשות יוליה שמאלוב ברקוביץ' והנהלת הרשות את כלל ראשי מערכות החדשות לשיחת הבהרה בעקבות אמירות פוגעניות אחרות שנאמרו בתקופה האחרונה על ידי כתבים ופרשנים של חברות החדשות ותכניות האקטואליה בערוצים המפוקחים על ידי הרשות השנייה.
במכתבו כתב רגב כי "הביקורת של העיתונאית רינה מצליח נאמרה במסגרת חופש הביטוי והיצירה. ואולם, עליה להיות לטעמי, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. אין מקום לביקורת פוגענית מבזה ומשפילה מסוג זה המשווה בין בני אדם לבעלי חיים. מוטב לו העיתונאית לא הייתה בוחרת במושג משפיל זה לביקורתה כנגד המצביעים. אני דוחה עם זאת מכל וכל ביקורת פוגענית ולעגנית של הצופים כנגד העיתונאית ומתנגד לכל אלימות מילולית כלפיה. עם זאת אני מקבל את התנצלותו של הגורם המשדר באם מי מהצופים נפגע מהדברים.
מארגון בצלמו נמסר: "נמשיך להיאבק למען כבוד האדם, כולל אנשים שאינם השבט הלבן מצפון תל אביב. כי גם לחרדים, ערבים, מתנחלים, ומצביעי הליכוד מגיע שיכבדו אותם".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  כנראה רינה היא חלק מעדר השמאל
  ערן 20/07/2019 00:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא לא יכולה להבין שישראל לא יכולה להגן על עצמה בגבולות 67 כנראה מלחמת יום כיפור לא אומר לה כלום שרק שטח התעשתות הציל אותנו לא מדובר בארץ ישראל השלמה אלא בביטחון שלם בלית ברירה מצביעים ליכודומחכים שנתניהו יוחלף בתוך הליכוד
  סגור
 • 4.
  תרבות דיון קלוקלת
  חומייני 18/07/2019 09:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אני לא אתייחס למה שנאמר בכתבה אל כצופה בתוכניות כגון פגוש את העיתונות(רינה מצליח) החדשות בשעה 20:00 (דני קושמרו ויונית לוי ) . ההתייחסות היא לקריינים ולמגישים של התוכניות שמניתי לעיל אין תרבות דיון . לאחר שהם שואלים שאלה ומרויאן עונה עוד לא היספיק לומר מילה וכבר למגיש נבנס בעוד שאלה כך שאנו נתקלים בדיון שאינו ממצה את עצם השאלות שהוגשו ע"י המראיין . לתשומת ליבם שא המגישים לעיל.
  סגור
 • 3.
  התגובה של הארגון קקה מייקה הזה היא בדיחה
  אני 18/07/2019 01:19
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לכנות את רינה מצליח, מזרחית מהדרום כ"השבא הלבן מצפון תל אביב" זה כמו להגיד שליברמן זה שמאל. מנגד אני מסכים איתם שמגיע לערבים שיכבדו אותם, לכן אני מצפה לשמוע מהם גינוי ל"ערבים נוהרים באוטובוסים"
  סגור
 • 2.
  רינה מצליח
  המצליפה 18/07/2019 01:02
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אשה בזויה. ממורמרת ומתוסכלת. שמחפשת צומי אשה רעה מאוד שנעשה ולא לומדת
  סגור
 • 1.
  רינה מצליח - פוסטמה דפוקה , מחרבנים עליה. (ל"ת)
  רינה מצליח 17/07/2019 17:26
  הגב לתגובה זו
  5 5
  סגור
 • לידיעת רינה מצליח העדר הם מצביעי גנץ.
  מירי 10/10/2019 22:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להזכירך עוד לפני שגנץ ציץ הסקרים הראו 20 מנדטים בלי יש עתיד. המשמעות עם היו מעמידים כיו"ר שפן הסקרים היו אותם תוצאות. מצביעים כעדר בלי להכיר את הבן אדם. והאמת גנץ לא קורץ מחומרים של ראשי ממשלות .
  סגור