מדיה

שרה ויאיר נתניהו לחצו על ראש הממשלה לסגור את ערוץ עשר

חדשות 12 פרסם הערב חלקים מעדותו של יועצו הקרוב לשעבר של ראש הממשלה ניר חפץ במשטרה, בנוגע לדיונים של נתניהו במשבר בערוץ עשר בסוף 2014
 
אלכסנדר כץ |  5
ביבי ושרה נתניהו, בחגיגות הניצחון של בחירות 2019 (צילום שרון רביבו (מתוך עמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו))
רעיית ראש הממשלה ובנו, יחס עם המקורב נתן אשל, היו בעד סגירת ערוץ עשר, באחד המשברים הגדולים על קיומו, אי-שם בסוף 2014, ולחצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו לעשות כן – כך עולה מעדותו של ניר חפץ, לשעבר יועצו של נתניהו, שחלקים ממנה פורסמו הערב על ידי גיא פלג בחדשות 12.
חוקר: היו שיחות שלך עם ביבי שקשורות לערוץ עשר, למכירה שלו, לסגירה שלו?
חפץ: "לסגירה? כן. בתקופת הבחירות, אנחנו מדברים אז בערך בין נובמבר או דצמבר 2014 למרץ 2015 , היו דיונים ערים, מספר דיונים בבלפור בפטיו האם צריך או לא צריך לסגור את ערוץ 10".
חפץ: "בדיונים השתתפו נתניהו עצמו, נתן אשל, שרה גם יאיר נתניהו היה. שרה ונתן הובילו קו מאוד מיליטנטי שצריך לסגור ויהי מה"
חוקר: באיזה טיעונים?
חפץ: "בטיעונים שזה ערוץ עוין ושביבי פעמיים לפני כן היו לו הזדמנויות לסגור את הערוץ והוא לא שמע להם והוא חלש..."
חוקר: למה ביבי לא סגר לטענתם או לטענתו בפגישות האלה? למרות שהם ביקשו ממנו פעמיים.
חפץ: "לטענתו, הוא טען שיהודה ויינשטיין הכריח אותו להשאיר את זה פתוח אבל זה לא. זה סתם תירוץ. אז אני חושב שהוא פחד מהאפקט הציבורי שיהיה לזה"
"הוא העדיף להרוויח זמן וגם אם הערוץ נשאר תלוי בו, היה צמוד לבחירות, או עד אפילו קצת אחרי הבחירות, אז הערוץ יהיה מן הסתם קצת יותר..."
חוקר: זה השערה שלך? זה משהו שהוא אמר לך...
חפץ: "הוא לא אומר את זה אבל כאילו, אבל כולנו מבינים את המטרה"
חפץ: "אני זוכר בוודאות שהייתה דילמה שם בבית, על אם ביבי צריך במירכאות לאשר ל(לן) בלווטניק לקנות את הערוץ הזה או לתת לו...ואז יהיה כאילו ערוץ, הוא בידיים של מישהו שמעוניין שלפחות יהיה הוגן כלפי נתניהו אם לא למעלה מזה.
או אם אתה לא נותן לבלווטניק אז אתה הולך ל...אתה מתפצל ל-2 כיוונים. או שזה ייסגר שזה מה שרצו שרה ויאיר בכל הכוח וגם נתן, או שזה ייפול לידיים של אילן שילוח".
חוקר: ומה היה האינטרס של ביבי שלן יקנה את זה?
חפץ: "שלא, רק שלא ייפול לידיים של אילן שילוח. אילן שילוח מצייץ כל הזמן נגדו בפראות".
הנושא נדחה עד לאחר הבחירות, בתווך - כך העיד חפץ - נפגש נתניהו עם המיליארדר לן בלווטניק שרכש בסופו של יום את הערוץ:
חפץ: "אני ידעתי על הפגישות, ידעתי על פגישות שהתקיימו בבלפור עם בלווטניק בנושא הזה. אחד או שניים".
חוקר: איך אתה יודע שהיו פגישות עם בלווטניק?
חפץ: "זה מה שאני לא יכול לזכור. לן לא היה קונה את הערוץ הזה. לא היה קונה את הערוץ הזה בלי שהוא מקבל אור ירוק מראש הממשלה" .
חוקר: איך אתה יודע את זה?
חפץ: "חד משמעית".
חוקר: זה ניתוח שלך?
חפץ: "לא, לא, אני ידעתי את זה. אבל אני לא זוכר מאיפה".
חפץ: "במשך תקופה מסוימת באמת כל פעם שהייתה ידיעה שלילית, בעיקר על פרשיות או עניינים של שרה או על... לא על דברים מדיניים, יותר עניינים אישיים נקרא לזה. אז הוא היה מתקשר לבלווטניק ואז באיזשהו שלב נתניהו למעשה הכריז ברוגז ונתק. וגם לפני שהוא הכריז על הנתק, הייתה תקופה כבר שבלווטניק הפסיק להחזיר טלפונים. זאת אומרת פעם שהיו משאירים הודעה לא יודע איפה, שבלווטניק יחזור אליו, הוא היה מהר מאוד חוזר. פתאום הוא הפסיק גם לחזור אליו".
מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר: "מהשקרים, העיוותים והרכילות שאתם מפרסמים ערב ערב עולות 2 אמיתות: אחת, התיקים נגד ראש הממשלה לא מבוססים על עובדות אלא על רכילות צהובה של עדי מדינה שעשו הכל כדי למלט את עצמם מאימת הדין על דברים שביצעו. שנית, ראש הממשלה נתניהו פעל באופן עקבי לשבירת מונופול הדעות של השמאל בשוק התקשורת כדי לאפשר ייצוג גם של דעות ימניות שכמעט ואינן מיוצגות בו, והתקשורת לעומת זאת עושה הכל כדי לשמור על מונופול השמאל ותוקפת בלי הרף את המנהיג היחיד בתולדות המדינה שהעז לעמוד נגדה. כך למשל תוקפים את ראש הממשלה נתניהו על מאמציו למנוע את סגירת ערוץ 20 הימני שלא היה חייב למדינה פרוטה, וכעת אותם גורמים תוקפים אותו על רצונו לסגור את ערוץ עשר הכושל שהיה חייב למדינה למעלה מאות מיליוני שקלים, שלא החזיר עד היום. ממש תקשורת מאוזנת".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  טוב מאוד
  רלי 06/09/2019 11:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי מה שעשו לדודו טופז שגרמו להיתהבד שרה יודעת מה היא עושה קשת ירא העברנו קומיקאי דגול בגללך רק ביגלל שהוא אשכנזי פגעו בו עים היה ספרדי היו מלקקים לו והיה לי עד היום
  סגור
 • 3.
  משפחה שכזו
  !!!!! 06/09/2019 04:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחלה קשה
  סגור
 • 2.
  אין לי ספק שהם עשו את זה. הם גם רצחו את ארלוזורוב.
  דגן 05/09/2019 09:11
  הגב לתגובה זו
  0 3
  .
  סגור
 • 1.
  חבל שלא סגרו , כאן 11 , קשת 12 , ערוץ 10(13) , כולם ער
  jck 05/09/2019 08:05
  הגב לתגובה זו
  0 3
  חבל שלא סגרו , כאן 11 , קשת 12 , ערוץ 10(13) , כולם ערוצי זבל , אין מה לראות. אני רואה רק REDBOX באינטרנט( שם זין עליהם).
  סגור
 • חבל שאתה לא גר בדרום קוריאה (ל"ת)
  ירדנה 05/09/2019 09:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור