מדיה

כתב השטחים של ynet וידיעות עוכב אמש על ידי מאבטחי ראש הממשלה

אלישע בן קימון אשר נכח בשני אירועים פוליטיים בהם השתתף ראש הממשלה בבקעת הירדן, עוכב על ידי מאבטח למרות שהציג תעודת עיתונאי

כתבי אייס |  8
אלישע בן קימון (צילום עמוד הפייסבוק של אלישע בן קימון)
כתב השטחים של ynet, אלישע בן קימון, עוכב אתמול לכ-30 דקות על ידי מאבטחי ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעת שהאחרון השתתף בשני אירועים של פעילי ליכוד בבקעת הירדן.
רה"מ נתניהו הגיע אמש למבואות יריחו לאירוע הפתוח לתקשורת. בן קימון, שמסקר את האזור, השתתף באירוע הפתוח. לאחר מכן המשיך נתניהו לאירוע עם פעילי ליכוד, שהיה סגור לתקשורת אך שודר בפלטפורמות הפנימיות של המפלגה. אירוע זה התקיים באולם במועצה האזורית בקעת הירדן.
בן קימון, שרצה להשיג רשמים מהמאירוע הסגור ולשוחח עם מי שנכח בו, ליווה את השיירה תוך שהוא נותן טרמפ לשני פעילי ליכוד שהוזמנו לאירוע. משהגיע למקום, המשיך לשבת ברכבו האדום המזוהה עמו בתור כתב שטח, בעת שרה"מ נכנס לאירוע הסגור.
בן קימון המתין לתום האירוע ולצאת הפעילים על מנת לשוחח עמם, ובינתיים החל לעבוד על כתבה אותה העביר למערכת ynet. 
מאבטח של רה"מ הבחין בו יושב לבדו ברכב בחניה, והחל לתחקר אותו על מעשיו. בן קימון הציג את תעודת העיתונאי שלו, אך המאבטח נטל אותה ונסע משם לבדוק את הפרטים. בלא תעודותיו, התקדם בן קימון ברכבו בעקבות המאבטח, אך משהגיע למחסום, הוצמד לו שוטר בכדי לוודא שלא יעזוב את האזור.
כעבור מספר דקות חזר המאבטח וחזר על התשאול בית שאת. בן קימון הציג בפניו כתבות ב-ynet תחת שמו וכן עדכן אותו כי הקפיץ שני פעילים לאירוע, אולם המאבטח סירב להשיב את התעודות והחליט לערוך בידוק מקיף יותר, אשר כלל שיחות טלפון עם גורמים במועצה על מנת לוודא את זהותו של בן קימון.
בשלב זה החלו הפעילים לצאת. אחד מהם, אשר מיודד עם בן קימון, אף נכנס לרכב של הכתב בזמן שבן קימון ראיין אותו על רשמיו מהאירוע. המאבטח עדיין לא השתכנע בזהותו, ומתיחות נוצרה בין השניים תוך שהמאבטח אף איים על הכתב כי יעכב אותו למספר שעות. 
לבסוף כשהגיע מפקדו של המאבטח, הושבו התעודות לעיתונאי. בן קימון הביע את מורת רוחו מההתנהגות, וטען בפניהם כי יש להפעיל שיקול דעת וכי אין סיבה להתייחסות הבריונית לאחר ששיתף פעולה עם כל ההליך תוך שסיפק להם מספר אסמכתאות. האירוע הסתיים ברוח חיובית ובלחיצת ידיים בין השניים.
אלישע בן קימון בחר שלא להגיב על הידיעה. 
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  מאבטח טיפש
  דוד ש 12/02/2020 07:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא חושב שבתור מאבטח מותר לו הכל. אז שלא !!!
  סגור
 • 7.
  כתב השטחים
  יאיה 11/02/2020 22:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דיקטטורה
  סגור
 • 6.
  חוצפנית .
  שרה 11/02/2020 21:46
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ברור ראש ממשלה צריך אנשי ביטחון.ראש ממשלה לא אדם רגיל .זה שאת לא אוהבת את ראש הממשלה זה זכותך.כל ראש ממשלה יש לו הבטחה אני במקום ביבי אני לא הייתי נותנת לאף עיתונאי להיכנס..רק ביבי .
  סגור
 • 5.
  אלישע בן קימון
  יוסי 11/02/2020 21:09
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מי זה אלישע בן קימון? עוכב על ידי אנשי ראש הממשלה? די עו פעם עיכבו את אלישע בן קימון? חחח ומה הפירוש של קימון?
  סגור
 • 4.
  מה לאנשי ביטחון למערכת בחירות
  יוסף 11/02/2020 21:01
  הגב לתגובה זו
  5 2
  הכתב אלישע בן קימון עוכב ע"י מאבטחי ראש הממשלה, כשהגיע לא יפת בחירות, ולמרות שהציג תעודת עיתונאי. סברתי לתומי, כי מאבטחי ראש הממשלה מאבטחים חייו, שלא ירצחו אותו כמו את יצחק רבין, מסתבר שנת יהו משתמש במאבטחים, כמאבטחים מפני עיתונאים, שלא יקליטו את השקרים שלו, הבטחות השווא, ההסת. נגד מוסדות המדינה ויריבים פוליטיים. לכך, לא מוכנים לממן מאבטחים לבחירות נתניהו
  סגור
 • 3.
  ממש מסכן
  צוחק ובוכה 11/02/2020 20:18
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מעניין את הסבתא של אליעזר .
  סגור
 • 2.
  צפון קוריאה זה כאן!!! (ל"ת)
  מושחתים נמאסתם 11/02/2020 19:36
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • 1.
  האוטו האדום המפורסם!
  רועי ממן 11/02/2020 14:25
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אלישע והאוטו! מתי תחליף אותו כבר??? אוהבים אותך!!! תושבי הגוש. אלישע הוא הכתב היחידי שמגיע באמת לסקר.
  סגור