תקשורת

סדרות מפסיקות להצטלם; ברשת 13 יוציאו עובדים לחל"ת

מנכ"ל רשת 13: "ניאלץ לצמצם במצבת כוח האדם"; חברת המדיה TMF מוציאה 30% מהעובדים לחל"ת; ולא פחות משמונה סדרות מפסיקות להצטלם או נדחות
בועז גולדברג | 
עצירת הפקות וחל"ת לעובדים (צילום unsplash)
היום (א') בצהריים הוציא המנכ"ל החדש של רשת, אבי בן טל, מכתב לעובדי הערוץ, בו הוא מבשר להם על כוונה לבצע שורה של צעדים כדי להתאים את פעילות הערוץ למצב החדש. בן טל לא פירט מהם הצעדים שיינקטו, אך צייר את מצב שוק המדיה בכלל והערוץ בפרט:
"הירידה בהכנסות החברה כתוצאה מההאטה בפרסום, לצד המחויבות והרצון להמשיך ולספק לצופי הטלוויזיה את החדשות, העדכונים והתוכן שלנו, אינה מאפשרת ברירה, וניאלץ לצמצם במצבת כוח-האדם שמגיעה בימים אלה לעבודה". יש להניח כי המכתב הוא הכנה של השטח גם למעבר חלקי לעבודה מהבית (בקשת 12 כבר עובדים בפורמט עבודה מרחוק, ואילו ברשת 13 העובדים עדיין מתבקשים להגיע למשרד) - אך גם להוצאה של חלק מהעובדים לחופשה ללא תשלום.
גם קשת וגם רשת מתמודדות בימים אלה עם סיטואציה מורכבת שבה נרשמת ירידה בהכנסות כתוצאה מצמצום הפרסום - אל מול עלייה משמעותית בהוצאות כתוצאה מהצורך להתאים את לוחות השידורים למצב החדש ולספק תוכן חדשותי בעצימות גבוה. עם זאת, קשת ורשת נכנסים למשבר בשתי סיטואציות שונות: המצב ברשת מורכב ממילא בגלל הרייטינג הנמוך שאפיין את ביצועי הערוץ בחודשים האחרונים. קשת, לעומת זאת, מגיעה לאחר חודשים בהם היא מובילה את השוק ביד רמה. 
חברת המדיה TMF מוציאה 30% מהעובדים לחל"ת
במקביל, חברת המדיה TMF מוציאה לחופשה ללא תשלום כשליש מעובדיה. על רקע התגברות ביטולי הקמפיינים וההערכה כי הצניחה בהיקפי הפרסום בצל משבר הקורונה רחוקה מלהסתיים, גוברות ההערכות כי חברות מדיה נוספות ומשרדי פרסום ייאלצו בקרוב לבצע צעדים דומים. 
TMF היא חברה הרוכשת את המדיה למשרדי הפרסום גיתם BBDO ויהושע TBWA. גיא שמחון, מנכ"ל משותף בחברה, אישר את הידיעה ומסר בתגובה: "עשינו התאמות של כוח-האדם ביחס לתקציבי המדיה, תוך שמירה על העובדים וללא פיטורים, וכל זה תוך מתן מענה לכל צורכי הלקוחות בתקופה זאת".
בינתיים, TMF היא חברת המדיה היחידה שנקטה צעד זה, אך "אם המצב יימשך, זה יגיע לכולם", אומר שלא לייחוס בכיר בתעשייה. "מדובר במיליוני שקלים שכולם מפסידים וחשש אמיתי מלקוחות שיפשטו רגל, ולכן בשבועות הקרובים סביר שנראה מהלכים שמטרתם לצמצם את הנזק". 
ולקינוח: צונאמי של עצירת הפקות
בינתיים, אם זה לא מספיק גרוע, התעשייה מתמודדת עם שמונה (!) ביטולים, דחיות והפסקות צילומים של סדרות טלוויזיה: צילומי "מורה פרטי" של התאגיד בכיכובו של תומר קפון הופסקו. כמו כן, הופסקו גם צילומי "מותק בול באמצע" של כאן 11, וגם צילומי האולפן של "אמבוש" עם עופר שכטר עבור רשת - נדחו. בגזרת הכבלים – צילומי הסדרה "למה מי מת" של yes  נדחו (אחרי שליהי קורנובסקי גילחה את שיער ראשה בשביל התפקיד); צילומי הסדרה "בני אור" של yes, שהיו אמורים להתחיל כבר ביום ראשון, נדחו; וצילומי "הטבח" של yes  הופסקו ("כרגע אין לדעת מתי נחזור, אבל נחזור", נמסר מההפקה); צילומי הסדרה "שנות הירח", שיצר אביב גפן ל-HOT, נדחו; וצילומי הדוקו-ריאליטי "אבאל'ה" של HOT בהשתתפות אלין כהן ומשפחתה נדחו.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה