תקשורת ומדיה

עובדי פלאפון להנהלה: הקניונים חוזרים לעבוד, מה איתנו?

420 מעובדי פלאפון שהוצאו לחופשה בעקבות משבר הקורונה דורשים לשוב לעבודה באופן מיידי עקב פתיחתם הצפויה של הקניונים. יו"ר ועד העובדים "דורשים מתווה חזרה מסודר"

שרון טל |  4
פלאפון (צילום ויקיפדיה)
​הפסקת הפעילות במשק עקב משבר הקורונה הביאה גם את חברות התקשורת הגדולות כמו פלאפון, פרטנר ובזק, להוציא אלפי עובדים לחופשה ללא תשלום ולחופשות מרוכזות. כזכור, עם החלטת פלאפון להוציא לחל"ת רבים מעובדיה, פנה ועד העובדים לבית הדין לעבודה, בטענה כי ההנהלה החליטה להוציא לחל"ת עשרות עובדים נוספים מעבר למה שהסכים הועד, ובניגוד לרצונם.
כעת, עובדי חברת "פלאפון" ש-420 מתוכם הוצאו לחל"ת בתקופת המשבר, גם אם לא חפצו בכך, דורשים לשוב לעבודה מלאה כבר בשבוע הבא, עד אז צפויה הממשלה להתיר פתיחה של קניונים ומרכזים מסחריים סגורים, שם ממוקמים מרכזי שירות רבים של החברה.
קראו עוד ב-ice
במכתב שנשלח היום (ב') מיו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן, לסמנכ"ל משאבי אנוש בפלאפון צביקה אברמוביץ', נכתב "על רקע חזרת המשק לשגרה ופתיחה מחדש של העסקים, פניתי אליך במטרה להחזיר את כל העובדים לעבודה סדירה".
עוד צוין כי נוכח הצפי להסרת מגבלות נוספות בימים הקרובים, מבקש וועד העובדים להיכנס למשא ומתן עם ההנהלה ללא דיחוי, על מנת להגיע להסכמות שיאפשרו חזרה לעבודה של כל העובדים שהוצאו לחופשה או לחל"ת, עד יום ראשון הבא, ה-10 במאי.
"דורשים מתווה חזרה מסודר"
"אין שום סיבה שלא להחזיר את 420 עובדי פלאפון לעבודה. אם הקניונים חוזרים, אז גם מרכזי השירות צריכים לחזור לפעול יחד עם כל העובדים" אמר למערכת אייס יו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן. "אנחנו דורשים מתווה חזרה מסודר ומהיר לכלל העובדים כפי שהחברה התחייבה עוד בתחילת המשבר. בתקופה בה הציבור צריך את חברות התקשורת, מצופה מפלאפון לנהוג באחריות".
ועד העובדים של פלאפון ידוע בנחישותו מול ההנהלה. בנובמבר האחרון נאלצו לנקוט בעיצומים שהובילו לחתימה על הסכם קיבוצי חדש, במסגרתו אף הוחלט על צמצום של מאות מעובדי החברה. ההסכם היה אמור לספק לעובדים תנאים משופרים וביטחון תעסוקתי, אלא שמשבר הקורונה שינה את התמונה.
בחודש שעבר נפגשו הצדדים בבית הדין לעבודה עקב הוצאת עובדי החברה לחופשה מעבר למוסכם, וסיכמו על המשך ההידברות, אך מאז חלפו שבועות, ועל אף הסרת המגבלות במשק, עד כה לא קיבלו העובדים הודעה על חזרתם לעבודה או על פעולה כלשהי כלפיהם מצד ההנהלה. 
מפלאפון טרם נמסרה תגובה.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גם בסלקום מצב חרא אבל ידענו עוד מעט פיטורים והביתה
  סלקומאי 05/2020/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עצמאות חברים עצמאות אי אפשר להתקיים מעקיצה
  סגור
 • 1.
  הועד מנותק מהמציאות...
  עובד פלאפון 05/2020/04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הועד התעקש לא להוציא אותנו לחל"ת, אבל הורידו לנו את שעות העבודה ל70%. וכשהוחלט להוציא לחל"ת היה כבר מאוחר מדי, היום אנחנו נמצאים בחל"ת, לא עברו 30 יום, והם רוצים לעשות עוד נזק בלהחזיר לפני 30 יום, אז לא נצא מפה ולא משם.
  סגור
 • ישנם מאות עובדים בחלת ממרץ! שצפוים לחזור בסוף מאי
  שם 05/2020/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אותם היו צריכים להחזיר ממזמן.
  סגור
 • תחזור
  מה הבעיה? 05/2020/05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תחזור אם עברו 30 יום, או שתבקש עזרה מהועד, שיתנו לך מהכספים(כמה מאות אלפי שקלים) שהיו מיועדים למסיבת פורים ובוטלה...
  סגור