תקשורת

כתבת השבוע: אלמוג בוקר והנער שריגש את ישראל

הנער בן ה-16 מאשקלון ריגש את המדינה כשעבר לגור עם סבו הקשיש כדי לסייע לו בזמן משבר הקורונה. אלמוג בוקר, שהביא את הסיפור בתכניתו היומית חדשות 16:00, מספר איך שמע עליו, וחושף גם את הקשר האישי לילדותו
שרון טל |  1
מתוך התכנית של אלמוג בוקר
מאות סיפורים ואירועים הובאו השבוע בכלי התקשורת. החל מחילוקי הדעות על פתיחת המשק והשלכותיו, הדיונים בבג"ץ על הקמת הממשלה, ועד מצוקת העצמאים שמתקשים לקבל את המענקים מהמדינה.
מכל אירועי השבוע, היה סיפור אחד שריגש אותנו במיוחד, ושודר בתכניתו היומית של אלמוג בוקר - חדשות 16:00, ברשת 13. אלמוג הביא את סיפורו של גל אוחנה, נער בן 16 מאשקלון שהחליט לשנות את חייו ומיד עם תחילת הגבלות התנועה, עבר לגור עם סבו יעקב בן ה-89 כדי לסייע לו בכל אשר יצטרך בתקופת משבר הקורונה.
  
אלמוג בוקר: "הסיפור הזכיר לי את סבא שלי" 
המעשה של גל אוחנה נגע אישית למגיש החדשות וכתב איזור הדרום בערוץ, אלמוג בוקר. בריאיון לאייס מספר אלמוג על השבוע המיוחד שעבר עליו "הסיפור הגיע אלי מחבר מאשקלון שמכיר את אביו של גל. מבחינתי הסיפור של גל אמור להיות המובן מאליו והוא לא, לכן הרגשתי שחייב למנף את זה ואולי זה יעשה משהו למישהו".
אילו תגובות קיבלת לאחר השידור?
"טירוף. אני רגיל שבארץ כולם עושים פולו-אפ על כתבה מרגשת שקורעת את הרשת, אבל הפעם התקשרו מכמה מדינות בעולם וזה מדהים לגלות שהסיפור הזה נגע גם באנשים שחיים מחוץ לגבולות ישראל. אפילו שר החינוך עזב את לשכתו בימים טרופים אלה והגיע לאשקלון כדי לברך את גל על מה שעשה".
"כשהייתי נער בן שבע עשרה, סבא שלי זכרו לברכה פתח חנות ירקות והיה לו קשה מאוד לעבוד לבד. החלטתי לעבור לגור אתו ועם סבתא. בכל בוקר בשעה ארבע וחצי הייתי מסיע אותו לשוק לקנות סחורה, עוזר לו לסדר את החנות ורק אחרי זה הולך לבית הספר".
לאחרונה התחלת להגיש תכנית חדשות יומית, לאחר יותר מעשור בהם אתה משמש כתב דרום של הערוץ, איך ההרגשה להיות בעמדת המגיש?
"בשלב זה מדובר בתוכנית לתקופת הקורונה ואני ממשיך גם וגם. זה לא סוד שהדרום מאוד חשוב לי ולכן בינתיים אני משתדל לעבוד מסביב לשעון כדי שהאזור לא ייפגע מבחינת הסיקור".
אילו סיפורים צפוי שנראה אצלך בתכנית?
"מדובר בתוכנית האקטואליה היומית הראשונה של היום, כך שהיא נוגעת קודם כל בענייני היום. לצד זה, אנחנו כמערכת משתדלים לתת מקום לסיפורים שחשובים לצופים בבית וגם לעזור. זאת הסיבה שהחלטנו על פינה יומית של הצעות עבודה בימי הקורונה וגם פינה שבה הצופים בבית שואלים שאלות מצולמות ואנחנו דואגים לתת להם תשובות וגם להפעיל לחץ כדי שדברים ישתנו".
אלמוג בוקר: "חשוב לי שסיקור הדרום לא ייפגע". צילום מסך
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תגובה
  ענת 05/2020/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן סיפור מאוד מרגש,של ערכים/כבוד וחמלה של נכד לסבו, אין ספק שספג את זה במשפחתו שראויה להערכה רבה. הלוואי עלי..
  סגור