תקשורת ומדיה

פרופ' לַס על הופעותיו בתקשורת: "השואו משמש מטרה - להבהיר את האמת"

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר שהופיע בכמעט כל אולפן בישראל בתקופת המשבר, מסביר מה עומד מאחורי הופעותיו המוקצנות בתקשורת, ומה דעתו על השימוש בו כ"מכונת רייטינג"?
שרון טל |  2
פרופ יורם לס (צילום מסך קשת 12)
אין בן אדם שלא שמע בתקופה האחרונה את השם פרופסור לֵס, סליחה – לַס. האיש שכבש כמעט כל אולפן בישראל במשבר הקורונה, מתבטא בחריפות פעם אחר פעם נגד מדיניות הממשלה בטיפול במשבר וטוען כי מדובר בהתנהלות חסרת היגיון שחוטאת לעובדות. מנגד, קיימות לא מעט דעות של קולגות למקצוע ושל מומחים רבים, שיצאו נגד דעותיו של לַס, שבין היתר קרא לפתוח את בתי הספר, והתעקש כי הקורונה לא יותר מסוכנת ממחלת השפעת העונתית.
הוא התעמת עם מגישים ופאנליסטים באולפנים וגרם לכולנו לחשוב פעמיים לא רק לפני שאנחנו אומרים את שמו, אלא גם לפני כל פעם שאנחנו אומרים שבן אדם חולה בקורונה, כשהמינוח הנכון מבחינתו - "הוא לא חולה – הוא חיובי בבדיקה".
הראיונות השונים בכלי התקשורת הפכו אותו מושא ללא מעט ביקורת, הן על דעותיו והן על הופעתו המוקצנת. בעיריית תל אביב זיהו את הפוטנציאל ואף רתמו את לַס לקמפיין משעשע למען העסקים הקטנים. אבל שזה לא יבלבל אתכם, לטענת פרופ' לַס, כל צעד ומסר מחושב ומכוון. בשיחה עם "אייס", הוא מסביר.
בעקבות הופעותיך בתקשורת נוצרה עליך סטיגמה שאתה מציג תמונת מצב הפוכה מהמציאות ואפילו גרוטסקית, מה דעתך על כך?
"אני איש מדע. לא מוטרד משום השמצה ומשום דעה שלילית, כי אני אומר את האמת, שהולכת ומתבררת. כל הזמן מדברים על גל שני, אבל לא היה גל ראשון, זו המצאה. התמותה במדינת ישראל פחתה בחודשים מרץ ואפריל. הרוב המכריע של האנשים מתו לא מקורונה, אלא מגיל מבוגר ומחלות רקע. זו עובדה שאי אפשר לחלוק עליה!".
קראו עוד ב-ice
יש כאלו שיטענו שמביאים אותך לתכניות רק בשביל הרייטינג, מה אתה חושב על זה?
"אני חושב שמביאים אותי כי מבינים שמה שאני אומר זו האמת. כדי להעביר אמת בטלויזיה אתה חייב לעשות את זה בדרך לא משעממת. אני עושה את זה במכוון, בשליטה, אני מכוון את דרך ההצגה לאותו המנחה ולאותה התחנה, הכל מתוכנן מראש ומותאם לסוג הקהל. הנחיתי תכנית טלויזיה בעצמי בשם 'תצפית' במשך 10 שנים, אני מכיר את ה-כ-ל. אנשים לא רוצים לשמוע מספרים ונתונים מדויקים, אז אני מעביר אותם בדרך הנכונה מתוך ניסיון. הכל מאורגן במטרה להעביר את האמת מעל הכל".

אז אתה בא לתת שואו למעשה?  
"כן, השואו משמש את המטרה - להבהיר את האמת. יש פה שלטון שרוצה להפוך את כולם לכבשים, שטופי מוח, מבוהלים שלא חושבים ואני נלחם בזה בדרך שלי וגם מצליח".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפרופסור שזמנו עבר
  מיכל 06/2020/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה ממשיכים לתת במה לטיפוס ההיסטרי הזה ששם פס על כל הרופאים האחרים במדינה. לדעתי בגללו יותר ויותר "חבר'ה" מרשים לעצמם ללכת בלי מסכות.
  סגור
 • 1.
  בהצלחה
  יואב 06/2020/11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהצלחה זה משימה קשה , נדיר שיחיד מול מערכת מצליח , שהיה בהצלחה
  סגור