תקשורת

תביעה: מוזס מקבל מימון לתיק 2000 מידיעות אחרונות; גרם להפסד של כמיליארד שקל

בתביעה שהוגשה ע"י דירקטור בידיעות, נטען כי העורך האחראי נוני מוזס קיבל מהעיתון מימון של כ-1.35 מיליון שקל לייצוג משפטי בתיק 2000. עוד נטען כי פעל מאחורי גבו של הדירקטוריון וגרם להפסדים של מאות מיליונים
שרון טל |  1
ארנון (נוני) מוזס (צילום ניר קידר)
נוני מוזס, המנהל הראשי ועורך ידיעות אחרונות, הנאשם בתיק 2000, קיבל עד כה מימון של כ-1.35 מיליון שקל לייצוג המשפטי שלו, כך נטען בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, על ידי דירקטור ידיעות אחרונות דוד ליבר.
בתביעה צוין כי ידיעות אחרונות מממן את ייצוגו המשפטי של מוזס בתיק 2000 ללא אישור הדירקטוריון, וכי בכוונת מוזס לדרוש מיליונים נוספים לצורך ההליך המשפטי. עוד נחשף כי מוזס פעל להאריך את כהונתו כעורך והמנהל הראשי של ידיעות ב-8 שנים נוספות, אך הדירקטוריון אישר הארכה של 5 שנים בלבד.  
כתב התביעה הוגש מטעם משפחת יודקובסקי. דוד ליבר הוא בעלה של אתי ליבר יודקובסקי, בתו של דב, הנחשב לעורך המיתולוגי של ידיעות אחרונות. אתי ליבר המחזיקה כ-9% ממניות ידיעות, מצויה בסכסוך ארוך שנים עם מוזס.
מהתביעה שהוגשה עולות טענות חמורות לא רק באשר למימון המשפטי של מוזס, אלא גם ליחסים הכלכליים בין בנק הפועלים למוזס וידיעות אחרונות. כתב התביעה מתאר כי בנק הפועלים מסייע לכאורה למוזס בחיזוק שליטתו בעיתון, גם במקרה ויורשע, מה שיכול להועיל לבנק בעתיד באפשרות של סיקור אוהד.  
טענה קשה נוספת שמעלה ליבר בתביעה, היא כי מוזס פעל מאחורי גבו של הדירקטוריון וגרם לידיעות אחרונות הפסדים של מאות מיליוני שקלים. על פי התביעה, מוזס סחר לכאורה בחוזים עתידיים או במטבעות דיגיטליים בהיקף הימורים של כמעט מיליארד שקל. המשמעות היא שחובותיו של מוזס, יוכלו להיות מוחזרים רק דרך ידיעות, כמקור פירעון החוב היחיד.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נגמר הכסף
  ידיעות עיתון פח 06/2020/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקחו עורך ממעריב שסגר את העיתון שהחריב כל חלקה והביאה חברים מהמקום שבו נכשל וכך נראה העיתון שהפך ללא רלוונטי
  סגור