תקשורת

ועד עובדי חדשות 13: "מספר העובדים שרשת רוצה לפטר משורותינו בלתי נתפס"

כ-100 עובדים מחדשות 13 צפויים להיות מפוטרים במסגרת תכנית ההתייעלות. ועד עובדי חדשות 13: "המהלך יגרום לנזק בלתי הפיך לחברת החדשות"
שרון טל |  5
קיצוצים בחדשות 13 (צילום ארגון העיתונאים)
בחדשות 13 מתכוונים לפטר כ-100 עובדים במסגרת תכנית הקיצוצים שמובילה חברת האם רשת. כך עולה מהודעת ועד העובדים: "לאחר עיכובים ודחיות, שבגינם נקטנו צעדים ארגוניים, הציגה בפנינו הנהלת ״חדשות 13״ את עמדת הפתיחה המשופרת של הערוץ לקראת המו״מ עם הוועד. לשמחתנו, ההצעה מבטאת שיפור מסוים לעומת הדרישה הראשונית של ״רשת״, וירדה מ-35% ל-28% מהתקציב השנתי, אך היא עדיין רחוקה מלשמש ולו בסיס להסכמות בין הצדדים".
לפי הודעת הוועד, תכנית ההתייעלות של רשת כוללת פיטורים של כ-100 עובדים מחדשות 13, דבר שבעיני הוועד "בלתי נתפס, ויגרום בוודאות נזק בלתי הפיך ליכולותיה העיתונאיות והטלוויזיוניות". על כן בוועד מסרבים לתכנית הקיצוצים הנוכחית.
בוועד הציגו שורה ארוכה של דרישות מטעם ועד העובדים - ובראשן צמצום משמעותי בהיקף הקיצוצים ועל תקופת חסינות מפני פיטורים נוספים, שתבטיח הגנה תעסוקתית לעובדים לשנים ארוכות.
בנוסף, דרשו את החזרתן של רצועות האקטואליה שהוסטו משידורי חברת החדשות, כגורם הכרחי לשימור מעמדה בערוץ 13 ולביצור החופש העיתונאי. כמו כן, דרשו הוועד מהחברה להציג תכנית פיצויים מוגדלים לעובדים שייאלצו לעזוב אם וככל שיושגו בעניין הבנות בהמשך הדרך.
״בימים הקרובים ניווכח אם ל״רשת״ יש רצון להתקדם בסוגיות שבמחלוקת כפי שנראה לנו כי החלה לעשות ביממה האחרונה, או שבכוונתה להמשיך במשיכת הזמן לקראת המועד שקבעה לביצוע הקיצוץ ביולי", נמסר מהוועד.
הוועד אמר לעובדים: "לא נהסס להגיב בהתאם להתפתחויות, גם בהתראה קצרה מאוד, ולצד זאת נמשיך בפגישות המו״מ שכבר נקבעו לשבוע הקרוב.  אנא היערכו לאפשרות של אסיפת עובדים כללית בימים הקרובים״.
מרשת 13 נמסר כי המשא ומתן  של ועד עובדי החדשות מתנהל מול הנהלת חברת החדשות. בחדשות 13 לא הגיבו לידיעה. 
מוקדם יותר השבוע השביתו עורכי הוידאו של חדשות 13 את פעילותם, שעתיים לפני המהדורה. בנוסף, מנעו את כניסתם של עורכי הוידאו של רשת, ובכך גרמו לשיבוש של המהדורה המרכזית, שם נאלצו לשדר כתבה ישנה ולקצר את המהדורה.
חברת האם רשת 13, נערכת לקיצוצים גם בשורותיה. לפי ההסכם עם ועד עובדי רשת 13 – יפוטרו כ-53 עובדים מסך 260 עובדי רשת מדיה, מכלל המחלקות. הפיטורים אינם כוללים עובדים מחברות ההפקות תחת רשת – מגי וילנסקי ואוריה צנגן.
בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן קדחתני מול הנהלת רשת. לפי ועד העובדים של רשת, תחילה רצו בהנהלה לפטר קרוב ל-80 עובדים, ובמשא ומתן הצליחו לצמצם את מספרם לכ-53. לעובדים תוצע תכנית של פרישה מרצון, כך שמספר המפוטרים הסופי עשוי להשתנות. גם העובדים המפוטרים יהיו כלולים במתווה הפרישה מרצון.
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ערוץ 13
  עמי אבוטבול 06/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני שאני קראתי את הכתבה אני כל כך מרוצה שערוץ 13 השמאני הזה ימחק מהמסח הישראלי.
  סגור
 • 4.
  רייטינג,של זהו זה
  מהדורה מיותרת 06/2020/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל הכבוד לבן טל
  סגור
 • 3.
  לסגור את המהדורה
  חבורת בטלנים 06/2020/18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לפטר את ליאור לנדברג ומהר. החריב מהדורה
  סגור
 • 2.
  שמאלנים שנואים (ל"ת)
  בני ל 06/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אנשים עלובים. שונאים אתכם ברשת. הרסתם הכל (ל"ת)
  רשת 06/2020/16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור