תקשורת ומדיה

בקרוב בישראל? המהלך הדרמטי של ה-BBC בו ישקיע 100 מיליון פאונד

השידור הציבורי בבריטניה מקים קרן באמצעותה הוא מבקש להירתם למאבק בגזענות דרך הייצוג על המסך - ומאחוריו. "להרג של ג'ורג' פלויד הייתה השפעה עמוקה עלינו", אמר מנכ"ל הארגון טוני הול
איתי פת-יה |  1
BBC ,Clive Myrie (צילום ויקיפדיה, מסך מBBC)
המחאות בארצות הברית הביאו לקריאות במדינות נוספות בעולם נגד הגזענות ואפליית השחורים, ונראה כי ב-BBC יש מי ששומע. הערוץ הציבורי בבריטניה הודיע על הקמת קרן בסך 100 מיליון פאונד שתשמש לקידום הגיוון האתני על המסך.
הקרן תושק באפריל 2021 ואחת ממטרותיה היא להביא לכך ש-20% מעובדי הערוץ שמאחורי הקלעים, קרי לא המגישים ושאר המצולמים, ישתייכו לאוכלוסיות הסובלות מתת-ייצוג בתקשורת. בהגדרה זו כוללים ב-BBC בעלי נכויות, שחורים, אסיאתים, מיעוטים אתנים נוספים, וכן אנשים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות.
 
קראו עוד ב-ice
בערוץ אף גיבשו מדד לפיו יבחנו את עצמם. זה יכלול שלושה פרמטרים, כשכל תכנית בערוץ תצטרך לענות לפחות על שניים מתוכם: סיפורים מגוונים וייצוג מגוון בתוכן המצולם; גיוון בטאלנטים ובעובדי צוותי ההפקה; ואג'נדה מכוונת-גיוון מצד ספקיות התוכן (חברות ההפקה).
"להרג חסר ההיגיון של ג'ורג' פלויד ולמה שהוא מלמד אותנו על הכתם של הגזענות הממוסדת יש השפעה עמוקה עלינו", אמר מנכ"ל ה-BBC טוני הול. "זה גרם לנו לשאול את עצמנו מה עוד אנחנו יכולים לעשות כדי לסייע במאבק בגזענות, וגם להסיק מסקנות לגבי הארגון והחברה שלנו בכללותה. זו התגובה שלנו והיא הולכת להביא לשינוי – במה שאנחנו עושים ובמי שעושה את זה. זה צעד גדול ויהיו לנו עדכונים חדשים להכריז עליהם בשבועות הקרובים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  BBC ללא גזענות? יצטרכו להתמתג מחדש. (ל"ת)
  oferdesade 06/2020/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור