תקשורת

"כלב! שרוף מסריח!" - אברמוביץ' הותקף בהפגנה בת"א וחולץ ע"י שוטרים

אברמוביץ' חולץ במהלך הפגנה נגד בג"ץ מחשש לפגיעה פיזית. הנשיא ריבלין ושר הביטחון גנץ גינו: "אסור לאיים על עיתונאים"; ח"כ קרעי שנכח בהפגנה: "אברמוביץ' יורק על אותם מפגינים, מצביעי הליכוד"
אילן שניג |  6
צילום מסך (צילום שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
פרשן חדשות 12, אמנון אברמוביץ', שהגיע לסקר את הפגנת הימין ברחבת מוזיאון תל אביב נגד מערכת המשפט, חולץ מהמקום על ידי המשטרה, לאחר שמפגינים קראו לעברו "לך הביתה שונא ישראל שקרן' "."כלב", "גייס חמישי"ו- "שרוף מסריח." 
נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בתגובה: "אסור לנו לקבל בשיוויון נפש מראות שכאלה. אף עיתונאי לא צריך להידרש לאבטחה בעודו מבצע את תפקידו, תהיינה עמדותיו אשר תהיינה. אל תעצמו עיניים, זו איננה דרכנו. זו לא דרכו של עם ישראל. עלינו לעשות הכול כדי שאף אחד מאתנו לא יחוש מאוים בשל עמדתו הפוליטית ויהיה זה ראש ממשלה, שר, ח"כ, עיתונאי או אזרח מן השורה. אני פונה אל כל המחנות מימין ומשמאל – הרגיעו את הרוחות, צאו נגד מראות ומעשים נקלים שכאלה. עצרו את השנאה".
שר הביטחון בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר: "אני מגנה בתוקף את האמירות הקשות כנגד אמנון אברמוביץ. מותר לא להסכים, מותר לחלוק, אבל אסור בתכלית האיסור לאיים על עיתונאים. תקשורת חופשית היא אבן יסוד במדינה דמוקרטית ופלורליסטית".
 
העיתונאי בן כספית בציוץ בחשבון הטוויטר: "ושוב צריך לחלץ את אמנון אברמוביץ', נכה צה"ל וגיבור ישראל, מהפגנת ה"קומץ". אגב, ממש אתמול בבוקר פרסם אחד מראשי קנוניית ההסתה הזו בקשה לשגר אליו לקו "מלשינון" מיוחד מידע על כל מיני עוכרי ישראל, כולל אברמוביץ' כמובן. בהמשך לטור שלי מסופהשבוע, על ביוב ההסתה".
 
העיתונאי אבישי בן חיים שנכח באירוע תיעד את חילוצו של אברמוביץ  ללא הפרעה ולטענת גולשים גם ללא קולגיאליות בסיסית:
 
אהוד ברק התייחס לתקיפה וגם ל-'אלה שעמדו שם מנגד': "האומץ והפטריוטיות של אמנון אברמוביץ - אינם דורשים הוכחה. הם כבר הוכחו בשדה הקרב ואינספור פעמים מול המצלמה. החרפה על ראשם של מנאציו - על מי שעמדו שם מנגד ( גם אבישי בן חיים?), ועל מקור הטרלול של ישראל היום, המסית הגדול שהוא גם ׳המגנה המגמגם׳ (ודי לחכימא)".
 
ההפגנה אורגנה על ידי "פורום ארץ ישראל", שחבר לארגון אם תרצו והנחתה אותה אורלי לב, פעילת ימין שנחקרה בעבר בחשד שהיתה מעורבת באיומים על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. חה"כ משה קרעי, שנכח בהפגנה כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "קללות אינן דרכנו. כדאי להיזהר שלא לחצות את הגבול הדק בין הפגנה לגיטימית לאלימות מילולית. אבל אמנון אברמוביץ יורק על אותם מפגינים, מצביעי הליכוד, כל ערב שבת, כל פעם מחדש".
קראו עוד ב-ice
מהחדשות 12 נמסר כי "היא גאה באחד מעמודי התווך שלה, הפרשן המוערך אמנון אברמוביץ'. אנו מגנים בכל תוקף את האופן שבו נהגו בו אמש מפגינים בבואו לעשות את עבודתו העיתונאית הלגיטימית. אברמוביץ', כיתר אנשי חברת החדשות, ימשיך ללא מורא וללא משוא פנים משום שהעיתונות היא נשמת אפה של הדמוקרטיה".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  איש מסכן. אוכל חלואים רועים. (ל"ת)
  דני 06/2020/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  אברמוביץ׳, ממש הזמנת את זה לעצמך... בכוונה כיוונת לשם
  חני 06/2020/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כשי להשיג את התמונה הזו שהיס״מ מלווה ומאבטח אותך מפני תומכי ימין. לאיזה שפל ועליבות אתה מסוגל להגיע?!?!?
  סגור
 • 4.
  אברמוביץ הוא עיתונאי בחזקת עצמו.
  אלי 06/2020/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אברמוביץ המכונה עיתונאי הוא לא באמת כזה. הוא ביריון נאלח המרכל השקם והערב בתקשורת בכסות עיתונאי
  סגור
 • 3.
  אברמוביץ
  אבוש 06/2020/25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  היתה הפגנה ימין למה הכסיל הזה בא הוא מחפש פרופוגנדה אז הוא קיבל את מה שהימין מרגישים במשך כל הזמן.
  סגור
 • 2.
  עצוב מאד
  הקוסם 06/2020/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1. ראשית כל הוא עיתנאי טוב 2. הבחור הגן עלינו בגופו במלחמה בגזרה המצרית ונשרף שם 3. הניסיון להכפיש אותו ולאיים עליו הוא ניסיון רע מאד לא בטוח שאותו בן אדם עשה תפקידים משמעותיים בחיו כמו אמנון
  סגור
 • 1.
  ללי 06/2020/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאן הגענו???שינאת בית בלפור את ערוצי 12 ו. 13ומסית את ציבור בוחריו,כשהם נסחפים אחריו באלימות פיזית ומילולית. מצב עגום זה גרוע יותר ממחלת הקורונה. ושלא יחפש ביבי סיפורים כדי לפתוח ולחשוף את פרטיותם של תושבי ישראל שהם לא בדיוק למטרות הקורונה. הכוונה היא פוליטית.לכן אין להסכים . הציבור רובו לא מעוניין. ביבי מחליט מבלי לשאול אותנו.צריך לעצור לפני שיהיה מאוחר.
  סגור