תקשורת

"לבטל את הורדת התכנית של קלמן וסג"ל": ארגון העיתונאים לוקח את התאגיד לבית המשפט

ארגון העיתונאים עתר לבית הדין בדרישה לבטל את ההחלטה של מנכ״ל תאגיד השידור הציבורי על הורדת התוכנית ״קלמן וסג״ל״: יו״ר הארגון: ״מדובר במאבק על עצמאות חטיבת החדשות ועיתונאיה״
שרון טל |  8
יאיר טרצ׳יצקי, אלדד קובלנץ, קלמן וסג"ל (צילום מתוך אתר ההסתדרות, איה אפרים, יוטיב/קלמן וסגל)
ארגון העיתונאים עתר בסוף השבוע לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים על מנת לבטל את ההחלטה של אלדד קובלנץ, מנכ״ל תאגיד השידור הציבורי, על הורדת תוכנית הטלויזיה של העיתונאים קלמן ליבסקינד ואראל סג״ל. החלטה זו התקבלה בביקורת רבה, ימים ספורים לאחר ראיון סוער של העיתונאים עם ח"כ זהבה גלאון, שהתפוצץ בשידור וגרם לגלאון לעזוב את האולפן. בבקשת ארגון העיתונאים נכתב: ״הורדת התוכנית אינה בסמכות מנכ״ל התאגיד, אלא נמצאת כפי שמעוגן בחוק בסמכותו של מנהל חטיבת החדשות. החלטת המנכ״ל נעשתה גם בניגוד לדין בכל הנוגע לזכויות עובדים, בשרירות, ללא הנמקה וכאשר העובדים מקבלים הודעה כאמור בפתאומיות ללא שקיפות וללא שימוע כדין בכל הנוגע לפגיעה במעמדם ובזכויותיהם״. את העתירה לבית הדין האזורי הגישו עורכי הדין של הארגון, ד״ר מורן סבוראי ואמיר בשה ממשרד בשה זבידה סבוראי.  
קראו עוד ב-iceעוד נכתב בעתירה כי מנכ״ל התאגיד קיבל את ההחלטה על הורדת התוכנית תוך ניצול המצב של בין השמשות של שתי המועצות - היוצאת והנכנסת. בהקשר לכך נכתב בעתירה כי ״במסגרת הדין גם נקבעה סמכות הפיקוח של המועצה, שבמועד קבלת ההחלטה לא הייתה קיימת משום שהמועצה הקודמת ״הניחה את המפתחות״ לאחר קדנציה ארוכה ביותר ועל מנת לאפשר מינוי של המועצה הבאה שטרם הסתיימו הליכי הסדרת כהונתה״. יו״ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ׳יצקי אומר כי ״מבחינתנו אין מדובר רק במאבק נגד הורדת תוכנית, אלא הגנה על עצמאות חטיבת החדשות ועיתונאיה, שמעוגנת מפורשות בחוק ומהווה את אחד העקרונות החשובים שעומדים בבסיס תאגיד השידור הציבורי״. 
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  יאיר טרצ׳יצקי
  אילן 06/2020/30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יאיר במקום לדאוג לעיתונאים עובדי התאגיד אתה מנהל מלחמה אחרת. תקוות שתלו בך לקדם את ענייני העיתונאים והעובדים בתאגיד אתה מתעסק בפוליטיקה זולה. הגיע הזמן כמו שקובלנץ כתב לך תתעסק בקידום הסכם קיבוצי או שתניח את המתפחות ולך הביתהץ כי במבחן התוצאה נכשלת!!!
  סגור
 • 6.
  להשאיר
  אוגניה 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טוב לשמוע מגוון דיעות והם שני חכמים וידענים אם ירדו - הפסד לכולם
  סגור
 • 5.
  תכנית עם אפס רייטינג למה להשאיר?
  לא צופה 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לבטל ויפה שעה אחת קודם
  סגור
 • 4.
  זהבה
  יעקב 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  פרובוקציה של זהבה
  סגור
 • 3.
  קלמן וסגל תותחים,מורידים אותם כי הם ימניים (ל"ת)
  טליה 06/2020/28
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • תוכנית נוראית. לא להחזיר את הצעקנים האלה. (ל"ת)
  שיר 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 2.
  בוכים על תכנית עם רייטינג אפסי... מביך לכל הצדדים
  בזבוז זמן ומשאבים 06/2020/28
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ללא ספק הייתי רוצה לחזור בדלת האחורית לעבוד במקום שבעט אותי החוצה, על אפו וחמתו של המנכ"ל. נשמע כמו ג'וב מהחלומות! בהצלחה!
  סגור
 • 1.
  תיראו איזה צחוקים. עולם הפוך.
  חיים גרופר 06/2020/28
  הגב לתגובה זו
  7 1
  בסופו של יום, שני העיתונאים האלה שצווחים בלי הרף על מערכת המשפט, מוצאים עצמם בעתירה המתחננת לבית המשפט לבטל את הורדת התכנית. בקיצור, אם זה מתאים לפוזיציה שלך, אקטיביזם שיפוטי זה בסדר.
  סגור