תקשורת ומדיה

מנכ"ל ערוץ הכנסת לסמוטריץ': "גורם בערוץ מדליף מזה חודשים כדי לפגוע בי"

ח"כ מימינה קרא להחרים את הערוץ שפיטר כמה מעובדיו עקב הדלפת הקטע הגנוז מהריאיון עם עופר שלח. עתה המנכ"ל ערן טיפנברון מגיב לדברים ודוחה גם את טענת אחת העובדות לפיה פוטרה כי דיווחה על הטרדה מינית
איתי פת-יה |  3
ערן טיפנברון, בצלאל סמוטריץ' (צילום אריק סאלין, פייסבוק/בצלאל סמוטריץ', ערוץ הכנסת)
פגיעה בכבודה של הכנסת, הדלפות חוזרות ונשנות על הערוץ וניסיון אישי לפגיעה בו – אלה חלק מהנקודות שמציין מנכ"ל ערוץ הכנסת ערן טיפנברון בעקבות הסערה סביב הקטע הגנוז מהריאיון עם ח"כ עופר שלח. בצל הביקורת על ההחלטה לפטר עובדים בערוץ בעקבות ההדלפה, טיפנברון העביר בסוף השבוע האחרון מכתב לח"כ בצלאל סמוטריץ' ובו הוא מציג את גרסתו לדברים. סמוטריץ', שקרא לחברי הכנסת להחרים את הערוץ, שיתף את המכתב בחשבון הטוויטר שלו במטרה לפתח דיון בדבר התנהלותו של טיפנברון בפרשה.
"בתקופה האחרונה בחרתי בשתיקה על אף פרסומים מגמתיים ולא נכונים עובדתית", כותב טיפנברון בפתח המכתב, "שתיקתי זו, גם נוכח פרסומים אישיים שקריים נגדי, נועדה לשמירה על כבודן ופרטיותן של העובדות שפיטרתי, ומתוך רצון שלא לפגוע בסיכוייהן להתקבל לעבודה אחרת בעתיד".
המנכ"ל ממשיך ומציין כי "חבר הכנסת שלח הודיע בתחילת העימות שהריאיון מבחינתו הסתיים, בשלב זה הקונטרול היה צריך להפסיק את ההקלטה. איננו כלי תקשורת שנמדד ברייטינג ואחת מחובותיו היא שמירה על כבוד הכנסת, מחמת סיבות אלו, הקטע הנדון לא היה ראוי לשידור. הוריתי לעובדים למחוק את הקטע ממחשבי הערוץ". על כן, את דליפת הסרטון מגדיר טיפנברון כ"גניבה ממעביד והוצאה של רכוש בלא היתר".
 
קראו עוד ב-ice
עוד ממשיך טיפנברון וכותב ש"אין זו הפעם הראשונה שחומרים פנימיים דולפים מהערוץ. זה כמה חודשים שגורם כלשהו בערוץ מדליף בסתר חומרים שונים באופן מגמתי ופוגעני". בהקשר זה הוא טוען כי "המכנה המשותף לכל ההדלפות הללו הינן ניסיונות לפגוע בערוץ, במנהליו, במגישיו, ובי באופן אישי".
טרם ההחלטה לבצע פוליגרף בקרב העובדים, טיפנברון מספר כי כינס אסיפת עובדים בה הוקלט. "מדובר בהקלטה שהיה לי יסוד להניח כי בוצעה כדי שתשמש שוב נגדי באופן אישי, ככל הנראה לצורך הדלפה". המנכ"ל מסביר כי מטרת הפוליגרף שנדרשו כמה מהעובדים לעבור הייתה "לנקות את מי שידו לא במעל". "ואכן", הוא כותב "כמעט כל העובדים שנבדקו יצאו דוברי אמת".
כמו כן טיפנברון מתייחס לטענות שהעלתה אחת העובדות המפוטרות על הטרדה מינית שחוותה ולא טופלה לדבריה כראוי מצד ההנהלה. "לדרישתי, תלונתה נבדקה על ידי הממונה על הטרדות מיניות, בליווי משפטי צמוד, ונמצא כי מדובר באירוע מורכב, שספק אם נכנס תחת החוק למניעת הטרדה מינית. הופקו לקחים, והמסקנות יושמו במלואן. אלא שכעת העובדת הזו מנסה לקשור בין המקרה הזה לבין הליך פיטוריה. יובהר: אין כל קשר בין הפיטורין לתלונה על ההטרדה. העילה היחידה הינה הפגיעה באמון הבסיסי בה".
טיפנברון סוגר את המכתב בקריאה לח"כ סמוטריץ' לחזור בו מהקריאות להחרים את הערוץ. כך הוא כותב כי "אני בטוח, שכאדם הגון וכנציג ציבור, אחרי שפרסתי בפניך את התמונה המלאה, תתקן את הפרסומים המוטעים שפרסמת, ובוודאי את הקריאה לחרם על הערוץ, שמשרת את כולם במקצועיות, ברגישות ובנאמנות".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  To.the club דבע
  Welcome 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תרגיש,איך.זה להיות בצד השני של הכלביה
  סגור
 • 2.
  המעביד במקרה הזה
  דני 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אלו האזרחים.טיפנברון התבלבל.
  סגור
 • 1.
  סמוטריץ',אתה לא חושב להשלים שרות צבאי ? (ל"ת)
  מנחם 06/2020/29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור