תקשורת

מנכ"ל חדשות 13 מגיב: "רוח בלפור? שטויות. לא אוריד ראש בפני הברנז'ה"

לאחר ההאשמות הקשות שהפנה כלפיו עורך מהדורת השבת המפוטר של חדשות 13, ניר בכר, ישראל טויטו משיב לטענות במייל לעובדי החברה בו הוא כותב: "המתקפות לא מפחידות אותי. מעולם לא השתחוויתי לממון"
מערכת אייס |  4
ישראל טויטו (צילום סיון פרג')
אחרי ההאשמות הקשות שהטיח עורך חדשות השבת המפוטר של חדשות 13, ניר בכר, מגיע תורו של המנכ"ל ישראל טויטו להגיב: "הטייה פוליטית? רוח בלפור? רוח ראש העין? או רוח המעון החליפי? שטויות. תמיד נצמדים לעובדות, ותמיד שיקולים ענייניים", כך הוא כותב במכתב לעובדי החברה.
בפתח המכתב מתייחס טויטו לתכנית הפיטורים, כשהוא כותב: "כשנתבקשתי לקצץ בתקציב החברה, ידעתי שזה אירוע שאין דרך לצאת ממנו טוב. גם אם נילחם על כל עובד, בסוף ניאלץ לפטר ולשלוח אנשים טובים למדבר התעסוקתי. היה ברור שהביקורת תגיע וצריך לדעת לקבל אותה גם אם היא שקרית ופוגעת". 
"אני אוהב כל אחד מכם ומבין את הכעס של העובדים שפוטרו וגם את זה של אלו שנשארו וראו חברים מפוטרים", ממשיך טוויטו. "אין פיטורים שמחים ובטוח שגם במהות וגם בתהליך לא הכל התבצע בצורה מושלמת ואם מישהו נפגע, אני מתנצל- אני אחראי".
באשר לדברים של בכר, המנכ"ל מציין "אני לא מתכוון להתייחס ברצינות להכפשות האישיות ובטח שלא לטענות ההזויות על הטיות פוליטיות. מנכ"ל חברת חדשות הוא אחד התפקידים הכי שקופים שיש. מסביבו עובדים עיתונאים בכירים ואין דרך לייצר עבודה לא מקצועית או הטייה מבלי שכולם יבחינו בכך. בשנה האחרונה חשפנו בחברת החדשות עשרות סיפורים- ביניהם הקלטות נתניהו ואת הקלטות אשכנזי-מנדלבליט. חשפנו אין ספור סיפורים הקשורים בחקירות ראש הממשלה ומהנעשה בבלפור אבל גם את החקירה בפרשת הממד החמישי. רק לפני יומיים נפתחה המהדורה בסטרייפ בולט על סקר שתוצאותיו מראות על אובדן אמון של הציבור בנתניהו".
 
קראו עוד ב-ice
בהמשך המכתב כותב טויטו "זה נכון שיש לי את הדרך שלי. בוודאי שיש לי את העדפות התוכן ואת הקו העריכתי שלי. זה גם נכון שאני חושב שאיזון ומגוון דעות וזוויות זה דבר חשוב. תפקידו של העורך הראשי להתוות את הקו העריכתי. אבל השמירה על החופש העיתונאי היא אפילו לא נושא לדיון בחברת החדשות. זה תמיד היה ותמיד יהיה".
"במהלך תהליך ההתייעלות פוטרו עשרות עובדים, אבל הצלנו 250 עובדים שממשיכים לעבוד עם חסינות לזמן ארוך. לא אכנס בפומבי לסיבות לבחירה בעובדים כאלו או אחרים, אבל וועד העיתונאים, ששאל שאלות, קיבל הסברים בתהליך שנוהל בצורה שקופה. גם בתוך המשבר ואולי דווקא בזמן המשבר, צריך לוודא שהעבודה הטובה תימשך והתוצאות המעולות של החודשים האחרונים רק ימשיכו ואף יתעצמו. רק כך נהפוך לארגון שלא נזקק להחייאה כלכלית בכל שנה".
"ברמה האישית", כותב מנכ"ל חדשות 13 בסוף הדברים, "המתקפות לא מפחידות אותי. מעולם לא השתחוויתי לממון או לכוח ואני לא מתכוון להוריד את הראש בפני הברנז'ה שמנסה להכתיב לי את דרך הניהול הרצויה מבחינתה של המערכת העיתונאית. אמשיך לנהל את החברה בדרך שאני מבין עד שהיא תהפוך לחברה מנצחת". עוד הוא פונה לעובדים כשהוא כותב להם "מכם אני מבקש, תתרכזו בעבודה הטובה שאתם עושים. אתם העיתונאים הכי טובים שיש ואני סומך על כל אחד ואחת. גם הסערה הזו תחלוף".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שווה תחקיר למקור
  לפטר את טויטו 07/2020/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נזכיר שהיה יועץ תקשורת של ישראל כץ
  סגור
 • 3.
  אכן לא הורדת את הראש בפני הבראנז'ה,
  אבבא 07/2020/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כי פשוט אין לך ראש על הכתפיים.חתכת אותו ושמת אותו כמנחה בפני הביביהו...
  סגור
 • 2.
  עילגות
  דרוקס 07/2020/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא תוריד ראש איגנורנט כוונתך לא ארכין ראש
  סגור
 • 1.
  מילים יפות וחלולות
  דוד 07/2020/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כך לא נראית נבחרת חדשות שרוצה לנצח.
  סגור