תקשורת ומדיה

דרישה מריקלין להתנצל על שכינה את השמאל "חבורת פדופילים"

בעקבות תלונות רבות הרשות השנייה קבעה כי על איש התקשורת להבהיר את הדברים הבוטים שאמר בנוגע לילדה הטרנסית רינה נודלמן. ריקלין  בתגובה: "אני לא מבין למה אני צריך להתנצל. נישאר קול שפוי ועצמאי"
אילן שניג |  12
שמעון ריקלין (צילום טוויטר/שמעון ריקלין)
הרשות השנייה נגד שמעון ריקלין. הרשות קבעה כי איש התקשורת ייאלץ לפרסם הבהרה בשידור בערוץ 20 בעקבות אמירתו מהחודש שעבר, אז אמר בהתייחסו לטרנסג'נדרית בת תשע, שהופיעה בעצרת הגאווה בירושלים: "הם רוקדים סביב ילד בן תשע ששינה את מינו, חבורת הפדופילים הסוטים המטורפת הזאת, ולי אסור לדבר עם יהודי כמו בנצי גופשטיין? זה לא נורמלי". 
מאות תלונות הגיעו לידי דוד רגב, נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, שבתגובה פתח בהליך בירור מול הערוץ. רגב כתב: "איני סבור כי יש להגביל את חופש הביטוי כל עוד אינו מבזה או משפיל את הצופים. האם במקרה זה היו דבריו של מר ריקלין של מבזים? לטעמי כן. עם כל ההבנה לזעמו של ריקלין שעוררה הצפייה בסרטון, השימוש במלים 'סוטים', 'פדופילים' ו'חבורה מטורפת' היה מבזה, פוגעני ומשפיל. יתרה מזו, דבריו אלה היו בגדר אמירות מכלילות כלפי כלל המשתתפים בהפגנה". רגב ציין במכתב כי יוליה שמאלוב ברקוביץ' פנתה לערוץ 20 כבר ביום שלמחרת וביקשה מריקלין להבהיר את דבריו, אך הוא המשיך וגידף את המפגינים תוך שהוא עומד על דעתו כי אין בכוונתו להתנצל.  
נציגי ערוץ 20 הבהירו לרשות השנייה כי "דבריו של מר ריקלין לא התייחסו לאיש או לציבור ספציפי, אלא באו להתריע מפני עיסוק ציבורי במיניותם של קטינים".
 
נראה כי ריקלין לא מתכוון להתנצל גם בהמשך. ל-ICE הוא מוסר: "עד כמה שזכור לי, גם לאנשי ימין יש חופש ביטוי, אפילו שזה לא כל כך מתאים לברוני התקשורת. אני מודע לכך שיש נושאים שאסור לדבר עליהם, אבל אני לא נוהג לסתום את הפה בשום נושא כי לדעתי חופש הביטוי זה להגיד את מה שאתה חושב. לעצם העניין, זכותי לחשוב שמי שחוגג סביב ילד או ילדה בת תשע — הוא סוטה. זו דעתי. לא דיברתי על כל קהילת הלהט"ב — למרות שגם זו זכותי לחשוב כך. ולא אמרתי את זה על כל השמאל. זהו שקר. אמרתי שמי שמעודד את הילד או הילדה המסכן לעשות את זה, הוא סוטה בעיניי. זה נורא פשוט. אני לא מבין למה אני צריך להתנצל. לא נקבל את השפה שמנסים להכתיב לנו. נישאר קול שפוי ועצמאי. וזהו. נורא פשוט".
תגובות לכתבה(12):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  ריקלין איש דוחה במיוחד (ל"ת)
  גועל נפש 12/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  מעבר להכל השמאל בעיקר סותמי פיות. (ל"ת)
  דיקטטורת מחשבות 08/2020/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  צדק
  אחד 08/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נו ברור שתגנה!!!! בושה צביעות וגועל לכולנו יש עיניים ורואים מה קורה בהפגנות ושם הם לא מגנים דבר. ביום הבחירות כל הימניים להצביע דווקא ביבי כמו תמיד עד שילמדו לקבל את דעה הרוב. תשקורת פח
  סגור
 • 9.
  למה חזקת החפות רק לאנשי שמאל ? ולא לביבי ?
  ליאת 08/2020/05
  הגב לתגובה זו
  1 2
  "הענן "של ביבי יותר קשה "מהענן" של ברק,? או של גורג סורוס וכו? נראה שהם רוצים דיקטטורה של השמאל ולשם כך הם משתמשים בכלים דמוקרטיים בכדי לבטא את האנרכיזים שלהם
  סגור
 • 8.
  ריקלין
  מירי רקב 08/2020/04
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הוא נער גבעות בדימוס...
  סגור
 • 7.
  עצמאי
  אילן 08/2020/04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ריקלין בטמת? עתוניאי עצמאי? על מי אתה מנסה לעבוד ?ימני הזוי
  סגור
 • 6.
  ריקלין מבין היטב בפדופילים
  מוישיק 08/2020/04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בתור תלמיד ישיבה שלמד על בירכיו של הרב מוטי אלון כזה או אחר, הוא מבין תרתי משמע את הנושא.
  סגור
 • 5.
  ריקליניזם
  מ 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הווזלין של ביבי
  סגור
 • 4.
  העיקר לאברי גלעד מטיפים
  שמעון ביטון 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  1 1
  על חופש היצירה והביטוי
  סגור
 • 3.
  דרשוביץ ?
  קלייר 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דרשוביץ הוא שלכם, הוא ביחד עם ברק. ומה בנוגע לטיוח של מאיר כהן, מעניין למה לא הזכרתם אותו. כי אתם תמיד מעמידים פנים שאצלכם, זה אף פעם לא קורה. פ ח ח ח אלופי המטייחים.
  סגור
 • 2.
  ריקלין י אתה תותח (ל"ת)
  טליה 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • 1.
  הנואף החופר הזה לא מרפה, אז אולי כדאי שיבדוק בציציות
  מו דג 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  7 2
  של דרשוביץ, או נתן אשל, גיל שפר והנהג הפדופיל בלשכה של אלילו
  סגור