תקשורת ומדיה

סערה בוועדת הכספים: "בתי החולים עומדים בפני פשיטת רגל"

ועדת הכספים בכנסת דנה על מצב בתי החולים הפרטיים בצל מגפת הקורונה. מנכ"ל בית החולים אסותא ד"ר ארז ברנבוים: "אין לי מקורות מימון לשלם לספקים"
אנגלינה יוסים |  2
בית החולים אסותא, משרד הבריאות (צילום ויקיפדיה)
דיון בוועדת הכספים בכנסת היום (שני) בנושא מצב בתי החולים הפרטיים בצל מגפת הקורונה. הדיון עסק בשאלה כיצד בתי החולים אמורים לעבור את שנת 2020, כיוון שההכנסות ירדו ואין סיוע מספיק. דנו בבתי החולים הפרטיים בהם הדסה ושערי צדק בירושלים, לניאדו בנתניה, מעייני הישועה בבני ברק ובית החולים האנגלי בנצרת, שלהבדיל מבתי חולים ממשלתיים שממומנים על ידי הממשלה או בתי החולים של קופות החולים, מסתמכים בעיקר על תורמים חיצוניים.
מנכ"ל בית החולים אסותא, ד"ר ארז ברנבוים, אמר כי "שמה של אסותא נפקד מהרשימה. סוגיית התקנים מטרידה אותי, אני מקבל תקנים, במקום לתת מענה לבקשה של המדינה אין לי מקורות מימון". הדיון נערך על רקע סכסוך העבודה של ההסתדרות הרפואית, שהוכרז בתחילת השבוע שעבר. אחת העילות לסכסוך היא הכרזת בתי החולים הממשלתיים על כוונה לפטר חלק מעובדי תאגידי הבריאות שלהם מפאת מצוקה תקציבית אליה נקלעו מאותן סיבות.
ח"כ היבה יזבק מהרשימה המשותפת אמרה כי "שמעתי את הזעקה שלהם, אני יודעת מה הם עושים במינימום משאבים. המקרה של נצרת הוא מאוד קריטי ואנחנו מדברים על מצב ייחודי שאין אלטרניבות אחרות. הפקרת בתי החולים, הפקרת המטופלים, הפקרה מתמשכת מצב המדינה, מצד הממשלה. אני רוצה לשמוע התייחסות עניינית מהאוצר".
מנכ"ל בית החולים שערי צדק פרופ' עופר מרין צייר אמר כי בבתי החולים העצמאיים "חיים מהיד לפה. אנחנו לא מסוגלים לשלם לספקים". עוד הוסיף פרופ' מרין כי "אנחנו חותכים בהרבה מאוד דברים שנראים שוליים מבחינת החולים. אולי נשלם פחות כסף עבור ניקיון. החיתוך בבשר החי הזה, צריך להבין שזה עולה באיזשהו מחיר בשירות לחולים", אמר מנכ"ל שערי צדק "אני כבר שלושה חודשים יושבים למשרד הבריאות על הראש כדי שיעבירו כספים כדי שנוכל לשלם משכורות".
 
נציג תחום משאבים פיננסיים במשרד הבריאות אמר כי "בסוף בקורונה יש כמה שכבות של בעיות, הרחבת ההוצאות וגיוס כוח אדם נוסף. הממשלה אמרה שתשמור על הכנסות בתי החולים של קופות החולים 100% על הנייר מאוד מתקדמים, בפועל אנחנו עובדים יותר לאט. יש מנגנון שמבטיח הכנסות מלאות ואמור לפתור חלק מהבעיות של קופות החולים אך יש עבודת מטה שטרם הסתיימה בבתי החולים הפרטיים".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הממשלה באופן קבוע נכד הרופאים
  לוינסקי 08/2020/20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממש מדהים איך כל הממשלות הולכות תמיד ראש בראש נגד הרופאים במקום לטפח אותם ולדאוג להם כי הם אחראים בעצם על איכות החיים והחיים ממש של כולנו. השילוב של משרד בריאות לא מוצלח במיוחד ומשרד אוצר עוין ומתחכם מסכנים את מערכת הבריאות הציבורית והפרטית בישראל. זה צריך להיפסק.
  סגור
 • 1.
  מקווה שהמאבק של ההסתדרות הרפואית יצליח ומפירות
  אנדי 08/2020/20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההמלחה הזו של הר"י ייהנו כל הרופאות הרופאים וכל בתי החולים בארץ, גם הפרטיים. זה בנפשנו.
  סגור