תקשורת ומדיה

השמחה הייתה מוקדמת: אוקראינה אסרה על כניסת חסידים לאומן בראש השנה

ממשלת אוקראינה אסרה על כניסת מתפללים לקברו של רבי נחמן בראש השנה מחשש להדבקה המונית. בקרב חסידי ברסלב יש קולות המאשימים את נתניהו בלחץ על אוקראינה לאסור כניסת חסידים
אנגלינה יוסים | 
משרד הבריאות נגד הטיסות לאומן (צילום pixabay)
אוקראינה אסרה על כניסת חסידים לאומן ולקברו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה - כך הודיע ​​שר הפנים, ארסן אבקוב. לדבריו, משרד הפנים של אוקראינה יזם את ההגבלות עקב וירוס הקורונה מחשש להתקהלות. ​
בתוך כך, נשמעים קולות המאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, באיסור של אוקראינה, זאת לאחר שהופעל עליו מכבש לחצים לאישור כניסת החסידים לאומן בראש השנה. הטענות העולות הן שאוקראינה חסמה כניסת חסידים לאומן לפי בקשת נתניהו, שבלית ברירה אישר להם להגיע בראש השנה, אך סיכל את המהלך משיקולים פוליטיים. חסידי ברסלב אף אמרו כי לא יצביעו לא יותר לנתניהו.
שר הפנים, אבקוב, ציין כי מידי שנה מגיעים 30 עד 50 אלף בני אדם לאומן במהלך ראש השנה. "אירוע המוני זה בשילוב עם הקורונה יוצר סיכונים עצומים להפצת הנגיף לא למבקרים בקברו של רבי נחמן, אלא גם לאוכלוסייה המקומית", אמר אבקוב. לדבריו, "אנו מכבדים את המסורות של הקהילות הדתיות השונות. עם זאת, בשבועות האחרונים חלו התפרצויות נוספות נגיף הקורונה בקרב האוכלוסייה באוקראינה ומקווים שנזכה להבנה מצד החסידים".
אבקוב הוסיף כי "משרד הפנים הגיע להסכם דומה עם נציגי הכנסייה האורתודוכסית האוקראינית והכנסייה האורתודוכסית במוסקבה, שסירבו לקיים תהלוכה בשל המגיפה. לכן הוא מקווה להבנה בעניין זה מנציגי הקהילה החסידית".
משרד הבריאות התנגד לטיסות לאומן בגלל ההתקהלות שנוצרת במקום והחשש להדבקה המונית בדיון לפני שבועיים בוועדת הקורונה. ראש המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, ד"ר אשר שלמון, אמר כי "עמדתנו המקצועית היא שאסור לאפשר לאירוע להתרחש בשל ההתכנסות של 30 אלף איש על רחוב וחצי. הדרך היחידה לעצור את זה היא שהרשויות באוקראינה ינקטו את הפעולות המתאימות".
יו"ר הוועדה, יפעת שאשא ביטון, מתחה ביקורת על האישור שניתן להכנסת 16 אלף אברכים והאפשרות לצאת לאומן. "צריך להיות דין אחד לכל הנוסעים", אמרה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה