תקשורת ומדיה

לחץ פוליטי? אוקראינה חזרה בה מההצהרה כי חסידים לא יוכלו לטוס בראש השנה לאומן

לאחר ששר הפנים של אוקראינה הודיע כי בכוונתו לאסור על חסידים להגיע אל אומן בראש השנה, מגיעה הודעה משותפת של ישראל ואוקראינה, בה רק "מפצירים בעולי הרגל באוקראינה להימנע מלבקר באומן"
אנגלינה יוסים | 
אומן (צילום מערכת אייס, pixabay)
ממשלת אוקראינה חזרה בה מההצרה כי חסידים לא יוכלו לעלות לאומן בראש השנה. ​​שר הפנים, ארסן אבקוב, הודיע כי משרד הפנים יזם את ההגבלות עקב וירוס הקורונה מחשש להתקהלות. ישראל ואוקראינה פרסמו הצהרה כעת (שלישי) משותפת כי חסידים יוכלו להגיע לאומן בראש השנה. נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, יזם את ההצהרה.
"המצב האפידמיולוגי באוקראינה ובישראל, כמו גם בעולם כולו, למרבה הצער, לא מאפשר לנו לציין בשנה זו את החג כרגיל כפי שנהוג. בהתאם להמלצות והאזהרות של משרדי הבריאות של אוקראינה וישראל, אנו מפצירים בעולי הרגל שמתכננים ליטול חלק בחגיגות ראש השנה באוקראינה להימנע מלבקר באומן בשל המצב האפידמיולוגי המאיים".
 
עוד נכתב בהודעה כי "עם זאת, לאלה המחליטים לבקר באומן בכל זאת, אנו מדגישים שהגבלות הריחוק חלות על כל האירועים הציבוריים וייאכפו בקפידה. הממשלות של שתי המדינות דואגות במשותף לבריאות הציבור ולבטיחות אזרחיהן. אנו מקווים להבנה ומאמינים שבשנה הבאה נוכל לחגוג את ראש השנה, כמו גם חגים אחרים, יחדיו וללא הגבלות כלשהן".
שר הפנים, אבקוב, הסביר מוקדם יותר את החלטתו לסרב לחסידים להגיע לאומן בראש השנה, שכאמוא נשיא אוקראינה חזר ממנה, "מידי שנה מגיעים 30 עד 50 אלף בני אדם לאומן במהלך ראש השנה. אירוע המוני זה בשילוב עם הקורונה יוצר סיכונים עצומים להפצת הנגיף לא למבקרים בקברו של רבי נחמן, אלא גם לאוכלוסייה המקומית", אמר אבקוב. לדבריו, "אנו מכבדים את המסורות של הקהילות הדתיות השונות. עם זאת, בשבועות האחרונים חלו התפרצויות נוספות נגיף הקורונה בקרב האוכלוסייה באוקראינה ומקווים שנזכה להבנה מצד החסידים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה