תקשורת ומדיה

הישג: עובדי עיתון 'הארץ' יהיו זכאים לתשלום על עבודה מהבית

מדובר בהחזר הוצאות שיינתן על בסיס מספר ימי העבודה בפועל כל חודש, עד סכום של 132 שקל בלבד. כמו כן, כ-20 עובדים בעיתון שהוצאו לחל"ת בחודש מרץ יוכלו לקבל חבילת פרישה מרצון בתנאים מיטיבים
שרון טל |  3
עיתון הארץ (צילום ויקיפדיה, freepik)
משבר הקורונה הוביל רבים מהמשק לעבוד מהבית, ועיתונאים רבים, שגם כך עובדים מסביב לשעון, ספגו את האילוצים ואת ההוצאות הכספיות של עבודה מהבית. כעת, אנו אולי צפויים לשינוי מגמה, עם הסכם שנחתם בין ועד עיתונאיות הארץ וארגון העיתונאים להנהלת עיתון הארץ, ומעגן תשלום על עבודה מהבית.
על פי ההסכם, החל מהחודש הבא, יהיו זכאים עובדי עיתון הארץ להחזר כספי עבור הוצאות על עבודה מהבית בהתאם למספר הימים בפועל כל חודש, החזר שיכול להגיע עד לסכום של 132 ש"ח בחודש. אמנם אין מדובר בסכום גדול, אך גם הוא בעידן כה מורכב כלכלית, יכול לכסות הוצאות שלא אמור לבוא על חשבון העובד.
הגל הראשון של הקורונה הביא להוצאתם לחל"ת של כ-20 עובדים מקבוצת 'הארץ', ובמסגרת המשא ומתן מול ההנהלה, הגיעו למספר הסכמות. הראשון שבהם הוא פרישה מרצון בתנאים מיטיבים: עובדות אשר נמצאות בחל"ת יהיו זכאיות לפרוש מרצון ולקבל מענק פיצויים מוגדל, בהתאם לוותק, מעבר למה שניתן עד היום בעיתון כפיצויים מוגדלים בפרישה מרצון.
כמו כן, עובדות אשר יבחרו לא לנצל את זכותן לפרוש מרצון, יהיו זכאיות לשימוע בנוגע להארכת החל"ת, כך שיוכלו לשטוח את טענותיהן ולהציג את עמדתן בפני המנהלות/ים. כמובן שגם במידה וטענותיהן לא יתקבלו, הן עדיין תהיינה זכאיות לפרוש מרצון ולקבל מענק פיצויים מוגדל.
תקופת החל"ת של העובדות הנותרות, תוארך בשישה חודשים מתאריך תום החל"ת המקורי, באותם תנאים, כך שהמעסיק ימשיך להפריש עבורן פנסיה לאורך כל תקופת החל"ת. עם זאת, נכתב מפורשות כי במהלך תקופת החל"ת, תוכל ההנהלה להחזיר חלק מהעובדות לעבודה בהתאם לחזרה של תחומי הסיקור וצרכי המערכת.
בעוד כשלושה חודשים, תתקיים פגישת היוועצות עם ההנהלה בה יובא לדיון מצב הכלכלי של העיתון והיצע התפקידים העדכני. כמו כן, במידה והמדינה תשנה באופן מהותי לאורך תקופת החל"ת את הזכאות של העובדות לדמי אבטלה, תתקיים היוועצות נוספת ועובדות אלו תהיינה זכאיות שוב לפרוש בתנאים מיטיבים.
"לאחר לבטים רבים, ויכוחים ודיונים עם ההנהלה, הגענו להסכם שהוא אמנם פשרה כואבת, אך עם זאת עדיין מהווה שיפור משמעותי ביחס למה שההנהלה הייתה מוכנה להציע לעובדות הנמצאות בחל"ת", מסר ועד עובדי 'הארץ'.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מסכנים, מקבלים נדבות מהמיליונר (ל"ת)
  שומי 08/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  גיא פלד
  יעל 08/2020/23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא שאני מתה על ביסמוט.אבל פלג גס רוח .
  סגור
 • 1.
  תשלום לעובדי עתון. הארץ
  Dvori 08/2020/23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם עקרות הבית זכאיות לתשלום על עבודה מהבית....
  סגור