תקשורת ומדיה

שבוע עשירי ברציפות: אלפים הפגינו נגד נתניהו בבלפור

אלפים התכנסו באיזור כיכר פריז בירושלים כדי להביע מחאה על השחיתות השלטונית לדבריהם. מספר מפגינים נעצרו. מוקדם יותר התלוננו מפגינים על נהג שנופף לעברם בנשק
שרון טל | 
הפגנה בבלפור (צילום אילן שניג)
שבוע עשירי ברציפות נפתח בהפגנות מול בית ראש הממשלה נתניהו, ברחוב בלפור בירושלים. אלפי מפגינים הגיעו פעם נוספת לאיזור כיכר פריז, כשהם מביעים מחאה על אוזלת יד של הממשלה בטיפול בקורונה, כמו גם על השחיתות השלטונית לדבריהם.  המשטרה עצרה מספר מפגינים. מוקדם יותר, אזרחים שיצאו למחות במחלף הסירה ליד הרצליה, טענו כי נהג חלף לעברם ואיים באקדח מתוך הרכב, המשטרה פתחה בבדיקה. 
אלפי המפגינים הגיעו מול מעונו של נתניהו על פניו מתוך מטרות שונות. בעוד יש שכאלו שנראים שבאו להפגין למען התפטרותו של נתניהו, לא מעט מן המפגינים הם נפגעי משבר הקורונה שמפגינים לאור מצבם הכלכלי. בינתיים, פתרון לא נראה באופק, והמילה 'בחירות' קופצת מפעם לפעם, אך כרגע לפחות, האפשרות ירדה מהשולחן, וכנראה תחזור שוב בעוד קצת פחות מ-120 יום.
ביום שישי האחרון הפגינו מאות בתל אביב ובחיפה נגד ראש הממשלה נתניהו, ולמרות שהדבר לא נעשה באישור המשטרה, זו אפשרה את קיום ההפגנה. המפגינים הודו למשטרה על הסובלנות, וזאת לאחר שבהפגנה של מוצאי שבת הקודם, תועד סגן ניצב ניסו גואטה נוהג באלימות כלפי מפגינים. התיעוד של קצין המשטרה הוביל לביקורת רחבה, כשזה טען להגנתו כי הותקף בידי המפגינים כשהתיעוד שפורסם הינו חלקי בלבד. למורת רוחם של המפגינים, גואטה צפוי להגיע גם להפגנה הנוכחית וסביר להניח יהיה תחת עדשות המצלמות הרבות בהפגנה. 
ביקורת נוספת שהובעה בעניין זה היא מצלמות הגוף. סביר להניח כי אם המשטרה הייתה מסתובבת עם מצלמות גוף גם בזמן ההפגנות כמו בכל יום רגיל, היינו יכולים לראות את התיעוד המלא על הטענות לאלימות. אף שנושא מצלמות הגוף הובא למסדרונות הכנסת, שוטרים עדיין אינם נושאים אותן בהפגנות, וכנראה יש סיבה לכך.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה