תקשורת ומדיה

עימות בטוויטר סביב סוגיית ההפגנות: "דין הפגנה כדין חתונה ותפילה"

ברקע העלייה הגבוהה בתחלואה בקורונה, מספר אנשי תקשורת התעמתו ברשת לגבי הצורך באיסור הפגנות. אביעד גליקמן כתב: "זו זכות יסוד. אם אין נתונים שמראים שיש הרבה נדבקים אין שום סיבה לאסור. אראל סג"ל תקף אותו: "אתה כזה חרטטן לפעמים"
מערכת ice |  6
עימות בטוויטר
על רקע העלייה הגבוהה בתחלואה בנגיף הקורונה, הממשלה צפויה להחליט בקרוב לגבי אפשרות של החמרת ההגבלות וסגר מלא בחגים. אחד הנושאים שממשיכים לעורר מחלוקת רבה הוא סוגיית ההפגנות - דבר שהביא מספר אנשי תקשורת בכירים להתעמת בטוויטר. 
​עורך מקור ראשון, חגי סגל, כתב: "אם אכן הולכים להחלטה על סגר מלא - כולל חנויות ומסעדות - הוא חייב לכלול השבתה מלאה של בתי הכנסת, תוך דחיית הלחץ הכבד והמופקר בנדון של השרים החרדים. כמו כן, חייבת להישמע קריאה צלולה של גמזו, ורצוי גם מפי נשיא המדינה וראשי האופוזיציה, נגד הפגנות עד לתום הסגר. אחרת, אין טעם".
 
"אני מבין שיש לך נתונים על נדבקים בהפגנות", ענה לו כתב המשפט של חדשות 13 אביעד גליקמן. אבישי גרינצייג, כתב המשפט של גלובס, הצטרף גם הוא לדיון והשיב לעמיתו: "מר גליקמן הנכבד, אין שום הגיון להחריג הפגנות. אין לי נתונים על הידבקות בהפגנות, אבל גם אין לי נתונים על הידבקות במופעי קוסמות ברחבת קניון לב המפרץ. אם הולכים על סגר, דין הפגנה כדין חתונה וכדין תפילה".
"ממש ממש לא, ענה גליקמן. "הפגנה היא זכות יסוד ואם אין נתונים שמראים שיש הרבה נדבקים אין שום סיבה לאסור הפגנות". בשלב זה עיתונאי התאגיד אראל סג"ל, הגיב  לכתב חדשות 13 בתקיפות: "גם חופש פולחן ודת היא זכות יסוד ובכל זאת המדינה בגיבוי בג"צ אוסרת זאת על הר הבית מטעמי פיקוח נפש!!! גליקמן אתה כזה חרטטן לפעמים שזה לא ייאמן. הדוגמה השלילית של אלפי מפגינים צפופים לא תורמת למשמעת הציבורית להתעמת בטוויטר". 
 .
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  ממתי מתייחסים לאפס, לכלום?
  מיכאל 09/2020/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התייחסות לגליקמן, מביישת אה המגיבים לו, אתם אנשים רציניים, עיתונאים, בעלי דעות עצמאיות, למה להתייחס לציוץ של אפס כלומניק
  סגור
 • 5.
  גליקמן לדעתי איבדת את זה
  דרום 09/2020/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זכות יסוד, בשם זכות היסוד בוא נרצח אנשים בשם הדמוקרטיה בוא נעבור על החוק. השנאה העבירה אותכם על הדעת. ושיא החוצפה שאתם לא הולכים להסכם השלום. וברור למה כואב לכם לצלם את ביבי בישו. אני בטוח שיהיו לך מאמרים למה ההסכם לא טוב, כמובן בשם השלום ההסכם השלום הזה גרוע. התקשורת והכתבים התגלו במערומם. איך אתם ישנים בלילה
  סגור
 • 4.
  על פי דעתי, עוד לא נולד קשקשן וחרטטן כמו אראל סגל. (ל"ת)
  משה 09/2020/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  גליקמן , איך הפישפש עלה למעלה ? מכיר את השיר
  מאיר 09/2020/11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נראה שהשיר "איך הפישפש עלה למעלה ?" נכתב על העיתונאי גליקמן . פתאום הוא יודע הכל . הוא החליט שהפגנות זה זכות יסוד , אך תיאטרון , תרבות , תפילה וכו' אינם זכויות יסוד . אמנם גליקמן הינו כתב לענייני משפט אך זה לא הופך אותו למומחה לזכויות יסוד והבחנה בין הזכויות השונות .
  סגור
 • 2.
  גליקמן כ"כ שקוף שחוץ מאג'נדה אין לו כלום. עתונאי הוא לא (ל"ת)
  בושה לעתונות=גליקמן 09/2020/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  במקום להציע פתרונות למפגינים
  גל 09/2020/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פונים לתקיפה שלהם. מה הבעיה להציע מתווה בו תתאפשר הפגנה בצורה שתמנע ככל האפשר הידבקות, כמו הצבת עמדות בדיקת קורונה. כמובן שיש למצוא גם פתרונות עבור תפילות, בתור התחלה במתחמים פתוחים, עם ריחוק חברתי. ומה לעשות שהזכות להתאגדות חשובה, אפילו יותר מחופש הדת, כי מניעת התאגדות, הפגנה ומחאה זו הדרך למנוע התנגדות במשטרים אפלים, שיכולים להביא להפלה מאורגנת של השלטון. זה צעד לכיוון דיקטטורה. לא סתם ניתנה הזכות הזו במשטר הדמוקרטי, זו אחת הדרכים החשובות להגן על השלטון מפני השתלטות עוינת.
  סגור