תקשורת

תפילות המוניות בבני ברק בניגוד להנחיות? הקטע מ-ynet בכלל צולם בניו יורק

באולפן ynet הביאו תיעוד המראה על פניו תפילות המוניות בבני ברק, אלא שהתברר כי מדובר בתיעוד שבכלל אינו מישראל. סגן עורך ראשי ב-ynet: "התבלבלו בין הסרטונים"
שרון טל |  5
תפילות המוניות בניו יורק ולא בני ברק (צילום צילום מסך רשתות חברתיות)
ריאיון שנערך היום (ב') באולפן ynet, לווה בתיעוד בו נראים אלפי מתפללים חרדים, שמתקהלים יחדיו לתפילות המוניות, בניגוד להנחיות. למגישה אלכסנדרה לוקש התראיין עד, שסיפר על ההפרות במקום ותיעד את המתרחש.
אלא שהתברר כי התיעוד שהוצג ברקע דבריו של העד, כלל אינו צולם בישראל, אלא בשכונת ברוקלין בניו יורק לפני שנים. הדבר עורר כעס גדול בקרב גולשים, שזעמו כי מדובר בהטעיית הציבור. כך לדוגמה כתב העיתונאי אריאל אלחרר: "רוצים לראות מה זה הסתה? שמים כותרת עם מילים "בלי ריחוק או מסכות", כותבים בקטן למעלה שזה בבני ברק כשבכלל המקום זה ארה"ב בבית כנסת 770 של חב"ד (שם אין שום איסור על התקהלות ותפילות)". 
יששכר שמעוני בטוויטר: "אדיר ינקו ואלכסנדרה לוקש, לא יודע מי עורך לכם את התוכנית אבל איך אתם רוצים שנאמין לכם בתקשורת בזמן שאתם מביאים הסרטות ישנות מבית מדרשו של הרבי מלובביץ' בניו יורק!! ואתם כותבים על זה שזה שלשום בבני ברק??? די לשקר לציבור בתקשורת!!. אתם עד כדי כך אוהבים להפיץ פייק ניוז ענק העיקר שזה יהיה נגד החרדים?? מה נסגר איתכם??".
 
ניר כהן, סגן עורך ראשי ב-YNET, הגיב לדברים וכתב: "במשדר הבוקר עלה ווידאו עם כיתוב לא נכון, במקום הווידאו הרלוונטי לאייטם. הנושא מטופל, ובסרטונים שעולים כעת לאתר נתקן הטעות". בהמשך כתב: "נכון שנעשתה טעות והתבלבלו בין הסרטונים, אז הנה הסרטון הנכון מבני ברק שלשום. לא משהו להתגאות בו".
 
-
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  לשוקו..
  נס קפה 09/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומה עם ההפגנות בבלפור זה כן משהו להתגאות בו?? שמה שומרים על מסיכות ועל ריחוק לא?? אבל לפרסם תמונה מנויורק ולהגיד שזה בארץ זה בסדר? זה לא על גבול של הוצאת דיבה? במקום להתאחד בתקופה כל כך קשה מחפשים להכפיש את הדתיים שמה לעשות הם חלק ממנו ואנחנו חלק מהם אז די לשנאת אחים הזאת שמיותרת לחלוטין!!!
  סגור
 • 4.
  קודם כל...
  אזרח 09/2020/16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לניר(שוקו) כהן מזה השם הזה "שוקו"? שם בלי משמעות בדיוק כמוך אפילו שעשיתם "טעות" אתה ושכמותך מנסים בכח להכפיש את הדתיים אז במקום להיתנצל ולסתום אתה עוד מנסה להצדיק את עצמך?? מתי תגמרו עם השנאה וההסתה נגד חרדים בזמן שיש פה צרות אמיתיות ברומו של עולם אבל מה לעשות הדתיים אשמים בהכל!!! די לשנאה!!!!
  סגור
 • 3.
  מסיתים
  אור2020 09/2020/15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם בבני ברק צילמו אותם מהגב כדי לא להראות שכולם עם מסיכות! הסתה בכל מחיר!
  סגור
 • 2.
  בבלפור שמרו על ריחוק ומסכות נכון? (ל"ת)
  נועה 09/2020/15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  Ynet אתר שעבר זמנו
  אתר פח 09/2020/15
  הגב לתגובה זו
  2 2
  עוד מקום שנטע ליבנה הרס.
  סגור