תקשורת ומדיה

מכירת וואלה חדשות לאלי עזור: בזק צופה רווח של 44 מיליון שקל

הקבוצה תמכור את אתר וואלה לאלי עזור תמורת 65 מיליון שקל, כש-10 מיליון שקל מסכום הרכישה יגולם בפרסום בכלי מדיה שבבעלות עזור למשך 7 שנים, ו-55 מיליון שקל ישולמו במזומן
שרון טל |  3
אלי עזור (צילום שלומי בוצ'צ'ו, ראובן קסטרו)
קבוצת בזק דיווחה היום (ג') רשמית על מכירת אתר וואלה חדשות, לאיש העסקים ואיל התקשורת הישראלי אלי עזור. בזק תמכור את כל החזקותיה בוואלה תמורת 65 מיליון שקל, כש-55 מיליון שקל ישלם הרוכש אלי עזור במזומן, ו-10 מיליון שקל נוספים ישולמו במסגרת שטחי פרסום בפלטפורמות השונות שבבעלותו של עזור. עזור הוא הבעלים של שורת כלי תקשורת ביניהם אתר מעריב, רדיו 103 ו-99, ערוץ צ'רלטון המפעיל את ערוצי הספורט 1-4, ג'רוזלם פוסט וחברת שלטי חוצות.
לאחר אישור והשלמת העסקה, צפויה בזק לרשום רווח הון לפני מס בסך של כ-44 מיליון שקל. זאת, בהתבסס על הנחות החברה בהתאם לנתונים שבידיה במועד זה. הדבר תלוי בתלות באישור העסקה וקבלת האישורים למכירה ע"פ דין. בהסכם המכר נכללה התחייבות של החברה לשיפוי הרוכשת בנסיבות מסוימות. 
מי שגם לטשה עיניה לרכישת וואלה חדשות היא רשת 13 שבשליטת המיליארד היהודי לן בלווטניק. אלא שהצעתו של עזור הועדפה על פני זו של רשת, מה שיהפוך את עזור לשחקן חזק עוד יותר בשוק התקשורת הישראלי.
המכירה של וואלה לאלי עזור על פני רשת 13 היא מכה של ממש לערוץ המסחרי. ביולי האחרון נאלץ המנכ"ל אבי בן טל להוציא לפועל סדרת קיצוצים כדי למנוע את קריסתו הכלכלית של הערוץ, וכעת לאחר שהצעתו של עזור הועדפה, רשת 13 תצטרך לחשב מסלול מחדש בחיפושיה אחר זרוע חדשות דיגיטלית.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אתר שחייב שדרוג
  עזור יחליף את כולם 09/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החלפת עורך. כתב צבאי. כתב משטרה. כתבת רווחה וחינוך. הרבה עבודה
  סגור
 • 2.
  יביאו עורך חדש
  מעין דגן תארוז 09/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וואלה אתר של אתמול
  סגור
 • 1.
  עבר זמנו אתר גרוע
  אתר וואלה פח 09/2020/15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אפס סקופים. מעין דגן תארוז עם אמיר בוחבוט
  סגור