תקשורת ומדיה

חסידות גור מכחישת קורונה? עמית סגל התבלבל - וחטף מהגולשים

הפרשן הפוליטי של חדשות 12 טען כי החסידות החרדית של גור מכחישת קורונה, אך הבהיר לאחר מכן היה מדובר בטעות והתכוון לחסידות בעלזא. הגולשים תקפו: "התנצלות בטוויטר לא מספיקה!". אחר ענה לסגל בשם החרדים: "לא התעלמנו מהנגיף ולא ברחנו ממנו, כי אי אפשר לברוח"
מערכת ice |  8
עמית סגל (צילום פייסבוק/עמית סגל)
הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל, פרסם בסוף השבוע טור בידיעות אחרונות, בו הוא תוקף את מכחישי הקורונה במגזר החרדי. סגל ייחס הכחשת קורונה לחסידות גור, אך בהמשך תיקן עצמו והבהיר כי התכוון לחסידות בעלזא". 
כך כתב סגל בטור, בין היתר: "במגזר סבורים שהם גיבוריו של סיפור חסידי: מרמים את הפריץ הגוי והרשע ומצילים את אנשי שלומם ב'הבה נתחכמה לו'". כתב סגל והמשיך: "אחד מכל 200 קשישים חרדים בישראל שחיו פה אשתקד, נמצא עכשיו בבית קברות בגלל הקורונה, בגלל ההפקרות. כמה עוד ילכו לעולמם עד שתחלחל ההבנה שאפשר לתחמן את המדינה, אבל לא את הנגיף?".
בהמשך כתב הפרשן הפוליטי כי "הדינמיקה הזו – הקצנה פראית של כמה חסידויות וחולשה נוראית של ההנהגה המרכזית – כבר הביאה את החרדים אל סף קטסטרופה פוליטית לפני שנתיים. האדמו"ר מגור הטיל אז וטו על חוק גיוס נדיב ביותר שהציע שר הביטחון דאז, אביגדור ליברמן, והגדיר אותו כגזירת שמד. יעקב אשר, כמו חבריו גפני וליצמן, ידעו שהחוק מצוין, אבל בחולשתם ובפחדנותם לא העזו לומר 'עד כאן'. הם נגררו אחר חסידות גור – היום ספקנית קורונה – כל הדרך לפיזור הכנסת, לשלוש מערכות בחירות וכמעט אל הקמתה של ממשלת אחדות חילונית. במערכת הבחירות האחרונה, כמה אירוני, הייתה סיסמת הבחירות שליהדות התורה "ובחרת בחיים".
אלא שחסידות גור, תיקן סגל כעבור מספר שעות, אינה ספקנית קורונה כלל כפי שכתב: "תיקון חשוב: גור איננה ספקנית קורונה כמובן. הכוונה הייתה לבעלזא". הבהיר. 
 
אלא שכבר היה מאוחר מדי, כשסגל כבר עורר את זעמם גורמים בקהילה וגם בעיתונות החרדית. יאיר לוי, עיתונאי חרדי ועורך האתר "פלורליסט", תקף את סגל: "לא לא אל תתקן לי פתאום כאילו זו טעות של מה בכך, זו טעות שמצביעה בדיוק על הבורות של הסרוגים בציבור החרדי. אז הפסיקו כבר להתעסק בנו, מוטב שתתעסקו בנוער הגבעות משליכי האבנים, עושקי מסיקי הזיתים ורוצחי התינוקות בדומא". 
גולש אחר כתב לסגל: "איך הכוונה היתה לבעלזא? בעלז לא התנגדו לחוק הגיוס של ליברמן... גור התנגדו. טעית., ערבבת בין שתי קהילות שונות. אל תגיד הכוונה היתה לבעלזא כי התכוונת לגור. בטעות". 
עוד גולש הצטרף וכתב: "תפסיקו שם במגזר הסרוג לנסות לחנך את החרדים! טוב לא ייצא מזה ואתה יודע היטב מדוע!!". אחר האשים את סגל: "סתם מסית. חצי אחוז זה שיעור המוות הכללי באוכלוסיה, בוודאי אצל זקנים. ואשר ביקש שהתקהלות "מותרת" בלבד תותר בסוכה פתוחה. כלומר יהיה מותר להתפלל לפי התנאים גם בסוכה, הוא בעצם יוצר בכך עוד מקומות תפילה, ומוריד תחלואה. אבל אפשר להסית אז למה לא".
גולש נוסף הגיב "בשם אותו ציבור ובפרט הקיצוניים שבו". הם אומרים: "אנחנו לא התעלמנו מהנגיף ולא התכחשנו אליו, לא ברחנו ממנו כי הוא יהיה פה בשנה הקרובה ואי אפשר לברוח ממנו, יום יבוא וחלק נכבד ממדינת ישראל כבר יעברו את זה לפחות פעם אחת". 
מנגד, היו גם גולשים שיצאו להגנת סגל, שדאג לספק הסברים. נוכח ההתקפות בעת האחרונה מצד התקשורת על אי שמירת ההנחיות בקהילה החרדית, אין ספק שמילותיו של סגל פגעו בבטן הרכה. לזכות סגל ייאמר, שגם אם הוא טועה מדי פעם, הוא לא חושש להודות בכך.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  השתן עלה לו לראש
  צדק 10/2020/19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  השתן עלה לו לראש. בהינף קולמוס מדיר אוכלוסיה שלמה מלחיות חיים נורמטיביים כרצונם. אם אמונתם לקנייבסקי כה עמוקה מי הוא הרברבן שילגלג על אמונתם?
  סגור
 • 6.
  עמית סגל
  בת-אל 10/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עושים מה שבא להם ואח"כ מתנצלים. נהדר
  סגור
 • 5.
  עמיתוש תתכונן לתביעה !!!!
  אבי7 10/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היות ועמיתוש כל זז תובע. גם אנחנו את עמיתוש נזעזע. לא יעזור חגי משחית אנחנו את עמיתוש נשתיק
  סגור
 • 4.
  הכיפה הסרוחה יותר גרועה מהחילונים.מנוולדנבליט קצב נאמן
  רוני 10/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רובינשטיין השופט.אפרים איתם. כולם מהמגזר הסרוח/ג
  סגור
 • 3.
  אולי טעה - אבל לחסידות גור יש קופת שרצים מלאה
  אלון 10/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גור היא חסידות שמתנהלת כמו כת עובדי אלילים, הנתיג שלה לץמן הוא בבחינת מחלל שם שמיים ברבים. אדם ניקלה שעושק את הציבור הכללי למען האינטרס הצר של הפרזיטים המכונים חרדים.
  סגור
 • 2.
  נגמרו התווים סגל? (ל"ת)
  שלמה 10/2020/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  עמית מזמן איבד את זה באנטישמיות שלו לחרדים!! (ל"ת)
  יעקב 10/2020/18
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • בולשיט (ל"ת)
  רבי 10/2020/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור