תקשורת ומדיה

צוקרברג ודורסי העידו לגבי התנהלות הפלטפורמות בבחירות: "פתוחים לעבוד עם הקונגרס"

על אף שספגו האשמות בעיקר מהסנטורים הרפובליקנים, מייסד פייסבוק ומנכ"ל טוויטר העידו על התנהלות הרשתות החברתיות במרוץ לנשיאות בין דונלד טראמפ לג'ו ביידן וטענו: "שיפסיקו להתחבא מאחורי סעיף 230". וגם: כמה ציוצים סומנו בטוויטר?
כפיר אדר | 
מארק צוקרברג וגק דורסי (צילום פייסבוק, מערכת אייס)
בדיון בוועדת השיפוט בסנאט האמריקאי, מתארחים הערב (שלישי) מארק צוקרברג מייסד פייסבוק וג'ק דורסי מנכ"ל טוויטר, כאשר השניים מוסרים את עדותם בנוגע להתנהלות הפלטפורמות של הרשתות החברתיות בבחירות לנשיאות ארצות הברית וכן על הצנזורה בנוגע לפייק ניוז לכאורה מצד דונלד טראמפ וג'ו ביידן שהתחרו על המקום בבית הלבן.
אגב, בטוויטר מסרו כי 300,000 ציוצים סומנו בסך הכל בגלל דיסאינפורמציה בבחירות כחלק מהמאמצים להילחם בפייק ניוז בתקופת הבחירות. הסנאטור לינדזי גרהאם, הרפובליקני של דרום קרוליינה ויו"ר הוועדה המשפטית של הסנאט, פתח את הדיון תוך שהוא אומר באופן ישיר: "עלינו למצוא דרך כאשר טוויטר ופייסבוק מקבלים החלטה מה אמין ומה לא, מה לשמור על מה ולשמור, שיש שקיפות במערכת. יש לשנות את סעיף 230 (חוק ההגינות בתקשורת) מכיוון שאיננו יכולים להגיע מכאן ללא שינוי".
 
A staffer for Georgia Secretary of State Brad Raffensberger says he participated in that controversial phone call with Lindsey Graham and said he heard Graham ask if state officials could throw out ballots. https://t.co/C0GuO1bfTb

— Kyle Griffin (@kylegriffin1) November 17, 2020
"השינוי יבוא. אין שאלה. ואני מתכוון להביא לרפורמה אגרסיבית", אמר הסנטור ריצ'רד בלומנטל, דמוקרט קונטיקט, בפתח דבריו. "אבל אני לא צריך להיות בוועדה הזו ומעוניין להיות חבר במשטרת חופש הדיבור". צוקרברג ודורסי אמרו שהם יהיו פתוחים לכמה רפורמות בחוק.אף אחד מהבכירים לא פירט, אך חשבון הטוויטר של מר דורסי הציג תמיכה ברפורמות בנושא שקיפות, ביכולת לערער על החלטות על התמתנות ולמשתמשים הבחירה באלגוריתמים המכתיבים איזה תוכן מופיע בפני המשתמשים.
חברי הוועדה הרפובליקנים תקפו את הכוח שיש לחברות מדיה חברתית למתן תוכן בפלטפורמות שלהם, והאשימו אותם בביצוע שיחות מלוכסנות פוליטית תוך הסתתרות מאחורי מגן אחריות בן עשרות שנים. "אני לא רוצה שהממשלה תשתלט על התפקיד לספר לאמריקה אילו ציוצים הם לגיטימיים ומה לא", אמר גרהאם. "אבל כשיש לך חברות שיש להן כוח ממשלתי, שיש להן הרבה יותר כוח מאשר כלי תקשורת מסורתיים, משהו צריך לתת". 
הנשיא טראמפ ובני בריתו בילו שנים לתקוף את פלטפורמות עמק הסיליקון בגלל שלדבריהם הייתה הטיה נגד השמרנים, והצביעו על הפוליטיקה הליברלית של עובדי החברות ועל מקרים של מתינות שהשפיעו על הרפובליקנים או על התקשורת השמרנית. צוקרברג ודורסי אמרו כי בעוד שחברותיהן טעו לעיתים, המדיניות שלהן הייתה הוגנת ותמכה בטובת המשתמשים שלהן. הרפובליקנים השקיעו חלק ניכר מזמנם בהתמקדות בהחלטות אישיות שקיבלו החברות.
גרהאם פירט על האופן בו טוויטר ופייסבוק הגבילו בתחילה את טווח ההגעה של מאמר בניו יורק פוסט אודות האנטר ביידן, בנו של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן. המאמר הניע את הוועדה לדרוש מהמנהלים הראשיים של שתי החברות מעידות. "זה נראה לי שאתה העורך האולטימטיבי"ף אמר גרהאם. הערותיהם שיקפו את האופן בו השמרנים תוקפים יותר ויותר את החברות על האופן בו הם טיפלו בתקופה שברירית לאחר הבחירות לנשיאות, כאשר הנשיא טראמפ סירב להיעתר למרות הובלתו הבלתי נתפסת של מר ביידן.
 
Moments earlier, the Senator tried to pressure Mark Zuckerberg to remove Steve Bannon from Facebook.

— (((Jason Rantz))) on KTTH Radio (@jasonrantz) November 17, 2020
גרהאם גם הטיל ספק בהחלטה של ​​טוויטר לתייג פוסט של פוליטיקאי רפובליקני כמי שמביע טענה "שנויה במחלוקת" בנוגע להונאת בחירות. הסנטור מייק לי, רפובליקני מיוטה, אמר כי אחד הפוסטים שלו בפייסבוק על הבחירות תויג על ידי הפלטפורמה. "עכשיו, אולי חששות מסוג זה אינם מהזרם המרכזי בפאלו אלטו," אמר לי, והתייחס לעיר בעמק הסיליקון, לא הרחק ממקום מושבה של פייסבוק. "אבל הם לא מחוץ למיינסטרים בשאר אמריקה".
"לקראת בחירות 2020, ביצענו שיפורים משמעותיים במדיניותנו כדי להגן על טוהר הבחירות. בעיקר, עדכנו השנה את מדיניות היושרה האזרחית שלנו כדי לאכוף באופן מקיף יותר תיוג או הסרה של מידע כוזב ומטעה", דורסי העיד. "אנו מאמינים שחשוב שכולם ישמעו ממנהיגים גלובליים, ויש לנו מדיניות סביב מנהיגי העולם. אנו רוצים לוודא שאנחנו מכבדים את זכותם לדבר. כל ארגון שנרשם לטוויטר מסכים לתנאי השירות."
"מקום חשוב אחד להתחיל בו הוא להפוך את מערכות בקרת התוכן לשקופות יותר", אמר. צוקרברג. "עוד יהיה חשוב להפריד בין שחקנים טובים לבין שחקנים גרועים על ידי כך שהם יוודאו שחברות לא יכולות להסתתר מאחורי סעיף 230 כדי להימנע מאחריות להקל בכוונה על פעילות בלתי חוקית בפלטפורמות שלהן. אנו פתוחים לעבוד עם הקונגרס על רעיונות אלה ועוד".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה