תקשורת ומדיה

"מסמך שהוא חרפה למדינה"? כתב אישום נגד אחד הפעילים הבכירים בקריים מיניסטר

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד גונן בן יצחק, שחשף את המיקום לכאורה של מי שעודדו את המחאה מול בית משפחת פרקש וטען כי מדובר במשפחת נתניהו. הסיבה: הפרעה לשוטר והתקהלות אסורה. ברוך קרא מזועזע, גליקמן: "טעות קשה"
כפיר אדר | 
ההפגנה בבלפור (צילום קריים מיניסטר)
גם האכיפה מטעם? נגד גונן בן יצחק שחשף בשבוע שעבר התכתבות בין פעילי מחאה שמחו מול בית פרקש לטענתו עם ציון השולח מבית נתניהו, הוגש כתב אישום מטעם פרקליטות מחוז ירושלים היום (שלישי) לבית משפט השלום בעיר הבירה בגין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והתקהלות אסורה. במקביל, כתב אישום גם נגד בר בנימין בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והתקהלות אסורה.
למי ששכח, בן יצחק מראשי תנועת קריים מיניסטר עמד במרכזה של סערה לאחר שחשף כאמור את מי שלכאורה שלח את המפגינים לבית משפחת פרקש ששכלה את הבן תם ז"ל במלחמת לבנון השנייה, כשנטען שמדובר במשפחת נתניהו שעמדה מאחורי המחאה הקולנית. יאיר נתניהו אז מסר בתגובה לטענה הזו שמדובר בפרסום אסור ומסוכן.
 
אביעד גליקמן כתב בטוויטר הפרטי שלו: "הפרקליטות עשו טעות קשה מאוד שהגישו כתב אישום נגד גונן בן יצחק, 1- לא היה צריך להשתמש במכתזית באותו ארוע, 2- לא מגישים כתב אישום על המעשה שמיוחס לגונן, כי להגיש כתב אישום בעניין מחאה צריך לחשוב טוב טוב ובעיניי שיקול הדעת פה להגיש כתב אישום היה מוטעה". 
ברוך קרא הוסיף: "קראתי את כתב האישום נגד גונן בן יצחק. מדובר במסמך שהוא חרפה לפרקליטת המדינה. כל הפעולות שמיוחסות לגונן הן במסגרת מחאה לגיטימית שהמשטרה והפרקליטות היו יכולות להכיל".
 
מהפרקליטות נמסר: "ההחלטה על הגשת כתבי האישום התקבלה בהתאם למדיניות הפרקליטות בבואה לטפל בעבירות המבוצעות במסגרת הפגנות, כפי שבאה לידי ביטוי בהנחיית המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים). מדיניות זו נקבעה במטרה לאזן באופן ראוי בין זכות היסוד של כל אזרח בישראל להשתתף בהפגנות ולהתבטא באופן חופשי, ובין האינטרס הציבורי שבשמירה על בטחון הציבור ורכושו, שלטון החוק והסדר הציבורי".

מ"הדגלים השחורים" נמסר בתגובה להגשת כתבי האישום: "דגל שחור מתנוסס מעל המעשים של משטרת נתניהו. ממשלת ישראל רודפת באמצעות דורון ידיד את מובילי המחאה נגד השחיתות. משטרת ישראל הופכת להיות זרוע ביצועית בארגון הפשע והרשע של בנימין נתניהו. גנץ, אשכנזי וניסנקורן צריכים להתבייש בכך שהם משתפים פעולה עם הרדיפה הפוליטית הזאת
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה