תקשורת ומדיה

למה CNBC בחרה דווקא ביהודי חרדי שיופיע בכתבות על חיסון הקורונה?

תמונתו של הרב החרדי שמקבל חיסון כיכבה כמה פעמים גם בוושיגנטון פוסט וגם באתר חדשות הכלכלה CNBC. הרב הרצפלד שהשתתף בניסוי של חברת מודרנה, קיבל את החשיפה מחדש עם הודעת מודרנה היום
יהודה לוינגר | 
חרדי קורונה (צילום צילום מסך גטי אימג'ס)
רשת הטלוויזיה האמריקאית המשדרת לכל העולם נושאים כלכליים, כמו גם הוושינגטון פוסט, בחרו בחודשים האחרונים לשלב בתמונות על חיסונים לקורונה דווקא רב יהודי חרדי שמקבל חיסון.
בתמונה מסוכנות הצילום גטי אימג'ס, נראה רב מקבל את החיסון מהרופא, ולמצוא יהודי חרדי באתרים גדולים בעולם שפונים למיליוני גולשים, מעלה את השאלה: למה.
אז בדקנו ומי שקיבל את החשיפה הוא הרב שמואל הרצפלד בן ה-46 שהשתתף בניסוי לחיסון הקורונה של חברת התרופות מודרנה. הרצפלד הוא הרב הבכיר של בית הכנסת הלאומי בוושגינטון.
הרצפלד כנראה פרו-החיסון של מודרנה, כאשר פרסם בחשבון הטוויטר שלו לפני כמה שעות: "בקרב אלו שקיבלו את החיסון לא היה מקרה אחד של תגובה קשה לקורונה. ברוך ה'! מודרנה תבקש מה-FDA להביא אור ירוק לחיסון נגד הנגיף".

תגובת הרב החרדי: "ברוך השם" על הודעת מודרנה. צילום מסך טוויטר
הרצפלד בתמונה מקבל חיטוי לזרועו מד"ר צ'או וונג במהלך ניסוי קליני לחיסון נגד נגיף הקורונה, במחקר שנעשה במרילנד ב-27 ביולי 2020 על ידי חברת מודרנה.
בעקבות הודעת חברת מודרנה כי הצטרפה למירוץ ותגיש בקשה לאישור חירום ממנהל התרופות האמריקאי, חזרה תמונתו של המתחסן לקורונה מייד לכותרות.