תקשורת ומדיה

"ריחמתי על גנץ, פוליטיקה זה דבר מטונף ממש, שומר נפשו ירחק"

שי גולדן עם זווית מעניינת על הפניית העורף לרמטכ"ל לשעבר מצד אלו שסייעו לרומם אותו: "כמות הרפש, הרעל, הרוע, השטנה והחרא שצריך אדם לספוג עם הכניסה לחיים הפוליטיים, מזכירה לכל אדם חפץ חיים להתרחק מהזוהמה הזאת"
כפיר אדר |  2
בני גנץ (צילום דוד כהן פלאש 90)
כמה קשים הם חייו של פוליטיקאי? אין ספק שמאוד. העיתונאי שי גולדן הסביר מדוע לדעתו אפילו לא כדאי להכנס לפוליטיקה ואיך בני גנץ, שתחילה היו לגביו מילים חמות וחיבוק עוטף, הפכו במהרה לחיבוק דב ולהפניית עורף.
גולדן כתב: "צפיתי ב״עובדה״. למרות שהכרתי את רוב הסיפורים עוד לפני, עדיין, לא הייתי יכול שלא לחשוב לעצמי: ״ילד, לא משנה מה, בשום תסריט ובשום עולם, אל תיכנס לפוליטיקה״. הצצתי בבני גנץ, שעד לפני שנתיים היה סמל לישראלי היפה, כמעט קונצנזוס, ובחלוף טבילה בחיים הפוליטיים הפך לתרנגול מרוט נוצות, מגולגל בזפת, צל של עצמו והדהוד עמום מאוד של מה שפעם היה. ופשוט ריחמתי עליו". 
"ליבי ליבי למה שנתניהו ומשפחתו עוברים יום-יום, שעה-שעה; למה שגדעון סער הולך לאכול עכשיו; למה שאייזנקוט יחטוף בערימות. אימאל׳ה, איזה מבנה נפשי צריך כדי לקפוץ ראש לתוך מים כאלה, או לרצות להישאר בתוכם?".
לסיום כתב: "כמות הרפש, הרעל, הרוע, השטנה והחרא שצריך אדם לספוג עם הכניסה לחיים הפוליטיים, מזכירה לכל אדם חפץ חיים להתרחק מהזוהמה הזאת. כי אין מה לעשות, פוליטיקה זה דבר מטונף ממש. ועם ההידרדרות בשיח הישראלי ועם הוייב האלים והתגרני שמושל פה ברוח - פוליטיקה ישראלית היא דבר מזוהם ומפחיד במיוחד. שומר נפשו ירחק".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל מילה בסלע
  רחל 12/2020/27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אמת לאמיתה.הפוליטיקה עצמה היא כוחנות ושליטה וכל מי שטובל בה נפגע.לא פעם כמו בגוליבר היאהו זורקים רפש.
  סגור
 • 1.
  גנץ
  תמר 12/2020/26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  צודק .אתה אמיתי ולא מזויף כמו רוב אשי התקשורת
  סגור