תקשורת ומדיה

בנט עם תכנית לא שגרתית שמבקשת לפטור ערבים וחרדים מגיוס: "לשבור את הקיבעון"

ראש מפלגת ימינה יצא נגד הקונספציה של שילוב החרדים והערבים בצבא כחלק מ'השיוויון בנטל' והציע: "לפטור אותם כדי שירכשו מקצוע ועבודה, הגישה הזו נועזת ולא פופולארית". על סמוטריץ': "נרוץ יחד", על נתניהו: "הגיע הזמן להחליף אותו"
כפיר אדר |  5
נפתלי בנט (צילום צילום מסך קשת 12)
נפתלי בנט עדיין חולם בגדול, ראש מפלגת 'ימינה' התארח הערב (שבת) בפגוש את העיתונות בקשת 12 וענה כל השאלות הקשות בזמן שמפלגות חדשות קמות כמעט מדי ערב כחלק מהמרוץ לכנסת ה-24 ונוגסות גם לו מהמנדטים שכל כך קיווה להשיג כדי לנצח בגדול.
בנט פתח ואמר: "צריך היום ראש ממשלה שבא מהיי טק ויש לו ראש יצירתי. איך איבדנו כל כך הרבה מנדטים בסקרים? אני פייטר, לא פוחד ממאבקים במיוחד שאני מבין מה על הפרק והפעם זה כמעט זועק. יש אינסוף מפלגות פוליטקאיות כאלה עם חרמות ודגלים אחד נגד השני ויש אותנו עם פיתרונות מעשיים לבעיות. מרצ? אני על רקע אידיאולוגי לא יכול לשבת עם מפלגה ששוללת את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, זה לא פרסונלי, אם לא שיגידו אחרת. אבל ברגע שאתה מתיימר להיות ראש ממשלה ואתה מחרים את מיליון מצביעי הליכוד ולא משנה מה יצביעו".
האם צריך להחליף את בנימין נתניהו: "חד משמעית, למה? כי על אף המשפטים ולא זו הסיבה, הוא לא יוכל לאחד את העם ולהוציא אותנו מהבוץ. הוא לא טיפל בשילוב חרדים, מחירי הדירות זינקו והחיים פה יותר קשים ולכן צריך להפרד ממנו בכבוד. בשונה מהשאר, אני אומר למצביעי הליכוד הנה התכניות תנו לי את כולכם. הגענו לנקודה הזו של בחירות בגלל כל החרמות האלה. זה פוליטיקה לשם פוליטיקה או לשם ישראל? הקורונה הציפה שיש פה כמה מדינות - החרדים, הערבים והיתר. אני בא עם גישה נועזת ולא פופולאריות שלפטור את כולם מהקשת הזו מגיוס, כדי שירכשו מקצוע ועבודה. צריך לשבור את הקיבעון".
המצב במדינה: "מחירי הדירות האמירו בגלל המונופול של מנהל מקרקעי ישראל, אף אחד לא שבר את המונופול שלהם. שברתי את כל המונופולים וצריך מפלגה שבאה בשביל מהות, לא בשביל פוליטיקה. גדעון סער לא מוחרם, אסכים לשבת תחתיו בממשלה, מפלגות שמכירות בישראל יהודית ודמוקרטית מוזמנים לשאלה בכל קונסטלציה. אם אקים ממשלה, אבקש מכולם להניח בצד את החרמות. הסגר? לא שיתפו מספיק בנתונים, אין לי את הנתונים של המוטציה הבריטית, אבל הם לא מצליחים בגלל פוליטיקה להגיע לשריפות. בגלל פחד פוליטי ואכיפה שוויונית, כולם משלמים את המחיר. יש כמעט מיליון מובטלים".
העימות עם בצלאל סמוטריץ': "אני לא מעלה על דעתי שהוא יפרד מהמפלגה. הוא היה שר תחבורה לרוחי, כשהיה את הסגר הוא אמר שכדאי לנצל את הסגר ולרוץ על השדרוגים עד שהגיעה שרה והרסה את זה. אני רץ איתו חד משמעית, אביא עוד אנשי עשייה שיכול להיות וגדלו בפוליטיקה ויכול להיות שלא. גדעון סער? פוליטיקאי מיומן שלא גדל בעסקים, הם לא מביאים את הרוח היזמית, היום לא צריך להחליף פוליטיקאים בפוליטיקאים. אני חד משמעית מועמד לראשות הממשלה, אני לא עיוור ורואה את התמונה. לפני שנתיים לא נכנסנו לכנסת, אבל אני נלחם. אולי ליכודניק אמיתי ילמד שהוא מצביע לבנט".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  פטור מגייס לחרדים ולערבים
  מאיר 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה זה השטויות האלו לפטור אותם מגיוס . מה עם השוויון בנטל. למה שבמקום צבא לא ייתנדבו בשירות לאומי. בתי חולים . בתי אבות . יד שרה . בתי ספר . משטרה.מדא וכ"ו. בכלל למה לא לפטור גם את תלמידי הישיבה של הציונות הדתית. מה השטויות האלו . במידה ותציע את מר בנט דע שתאבד מספר מנדטים וחבל. אני אישית שחשבתי לבחור בך אתה יכול לשכוח ממני.
  סגור
 • 4.
  אין בעיה שלא יעשו צבא ומי שעושה צבא שיקבל שכר מלא
  השפוי 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמו כל העולם צבא עם שכר מלא וכל הבעיות של גיוס חרדים נגמרות
  סגור
 • 3.
  גאון
  אברהם 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל כך חכם!! מדייק בכל מילה ! ישר כוח!!
  סגור
 • 2.
  קשקשן עם שגעון גדלות
  אני 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ניסיון יפה למשוך קולות מהחרדים ואפילו מהערבים אבל ככה בטח שלא מאחדים את העם בתור מפלגה שקוראת לקרב בין חילונים וחרדים.
  סגור
 • 1.
  עלוב
  חי בישראל 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  1 1
  וואלה יופי קם עוד אדם שמשסע את החברה.. אז למה שאף אחד לא יתגייס..
  סגור