תקשורת ומדיה

כספית: "מי אתה בכלל? לאן ימשיך מסע הצלב שלך?", מגל: "אתה מתרפס בפני האליטות"

העיתונאי זעם על חברו להגשת התכנית ב-103FM בעקבות דבריו על אלי עמיר: "יצאתי מזועזע ממך, מקווה שיום אחד תתעורר ותראה מה עשית ולמה היית שותף", הקולגה לא נשאר חייב: "שואלים למה ערבים רק ביבי ביבי? כי הם יודעים מי הגזען האמיתי"
כפיר אדר |  1
בן כספית וינון מגל (צילום יונתן בלום, באדיבות רדיו 103fm)
לאחר העימות ביניהם אמש בטוויטר במרכזו עמד הסופר אלי עמיר, ינון מגל ובן כספית הגישו יחד היום (שלישי) את תכניתם ב-103FM והמשיכו בדיון על ההשפעה השלילית על השיח הציבורי, כאשר שוב נרשמו בין השניים מהלומות מילוליות.
כספית פתח: "אתה עכשיו בתקופת מבחן זמנית, אני אחליט אם אמשיך על פי התכנית הזו, כרוניקה של מבחן ידועה מראש, היום אהיה קצת שקט", מגל ענה לו: "אתה כבר יכול מראש לדעת, לא תצפה לא תתאכזב". כספית הצית כששאל: "גמרת להתגונן על אלי עמיר, עכשיו הוא האשם בהכל". מגל הגיב: "הוא התגונן עליי, אני שמרתי על כבודו בגלל הגיל והמעמד, אחרי שצייצת בשפתך הבוטה שהוא עשה ממני ספונג'ה, אז הבהרתי שנתתי לו כבוד ושכל הראיון ניסיתי להבין מה לו ולמפא"י וההסתדרות? הוא קיבל פנקס אדום בגיל 16, ראיתי שהוא גדל בקיבוץ והבנתי שהחינוך מחדש הצליח, כל ההתנשאות על המרוקאים הוציאה אותי מזועזע מהראיון".
על כך כספית ענה לו: "גם אני, אבל מסיבה הפוכה, יצאתי מזועזע ממך, לאן יגיע מסע הצלב הסערורי שלא התחלת אתה, אלא חברך הדוקטור ולאן זה עוד יגיע? חבל שלא קראת את 'תרנגול כפרות', אם היית נכנס לוויקיפדיה לפני היית רואה שהוא גדל בקיבוץ כמו אלפים שעלו ממדינות ערב. היית מבין שאחד המסרים החשובים של 'תרנגול כפרות' היא כור ההיתוך, שהחברה תהיה ססגונית ומעורבת, דיבר שם על ייסוריי הקליטה והסבל שהיה". מגל ענה: "אתה קראת את הספר ואני ראיינתי אותו והקשבתי רוב קשב, אדם שמדבר בהתגזענות על מרוקאים עם האליטזם הזה, פשוט לא מתאים. שלא יתפלצנו לנו על אף אחד, יש לו בעיה עם יוצאי צפון אפריקה, הוא אמר שהוא מבדיל בין יוצאי אסיה לצפון אפריקה".
"מה שאתה אומר זו הסתה פרועה נגד אלי עמיר, הוא הסביר את ההבדל בין העולים, אתה צריך להתכונן לשידורים, לקרוא ויקיפדיה", טען כספית והוסיף: "הוא היה מנכ"ל עליית הנוער 20 שנה ואתה באפסות, מי אתה שתמתח ביקורת עליו? יהודי בן 83". מגל הגיב לו: "אני לא נערך לשידורים באופן עקרוני, אם הוא בן 83 הוא לא יכול להיות גזען?", כספית ענה לו: "של נעלייך אם בכלל יש לך, אתה מחזיר לי על זה שאני מותח ביקורת על נתניהו". מגל: "אתה רוצה שאשמיע לך מה אמר על אייל גולן? על המוזיקה המזרחית? החינוך מחדש עבד כמו שאמרתי, למה כל הזמן חשוב לך להגן על האנשים האלה? מה קרה?".
כספית הסביר: "סליחה, אני חוזר בי מכל מה שאמרתי הבוקר, לדבר איתך על אלי עמיר זה ביזוי וחילול הקדוש, תמשיך להסית ולנסות להוכיח שהוא גזען". מגל הקריא לו דברים שאמר בעבר על המוזיקה המזרחית ושאל: "איפה פה הגזענות? האיש הוא ממוצא ערבי בעצמו והקדיש את חייו לכך, אני הולך להכין קפה, תמשיך להשמיע את הדברים 'הגזעניים' של אלי עמיר". מגל הוסיף קטע שמע של ג'מאל זחאלקה תוקף את היהודים האשכנזים ואנשי הקיבוצים על גזענותם לערבים.
כספית: "כמו שאמרתי פעם שעברה זה זבל", מגל ענה: "אמרתי לך שאם אתה משתמש בשפה כזו זה מעיד עלייך, אתה בשליחות של סער, בנט, ליברמן ואולמרט ומתקשר איתם. אני לעומתך לא מדבר עם אף פוליטיקאי, אני אוהב אנשים כמו בצלאל סמוטריץ'". כספית החזיר לו: "בראיון של יהורם גאון אמר שמזרחית היום היא 'זבל שלא ברא השטן', להפוך את אלי עמיר לגזען היא אחת מנקודות השפל הכי נמוכות שהגעת אליהן והגעת כבר. זה המצב, אני באמת אומר לך בואו נעזוב את זה".
מגל סיכם: "הם שמעו וכל אחד שיחשוב מה שהוא רוצה על מה אלי עמיר אמר, ההבדל בינינו הוא שאני אומר אמת ואתה משקר, כשמישהו אמר דברים כאלה כמו נתן אשל יצאתי נגד זה וסלדתי מכך, אתה תמיד שומר על האליטות ומתרפס בפניהם, אני לא סופר אף אחד מהם כי אני יודע שהם גזענים. אתם לא מבינים את התרבות הזו, אתם לא מסתדרים עם המזרחים אז תסתדרו עם הערבים. אלי עמיר אינטלקטואל ומוריד את הכובע בפני חוכמתו, אבל מדבר על החברתי והוא נפל שם. אחר כך שואלים למה ערבים אומרים ביבי ביבי? הם לא סובלים אתכם כי הם יודעים מי הגזען האמיתי".
כספית בעצמו סיכם: "זה אחד הנאומים הכי עלובים ומגוחכים ששמעתי בחיי, קודם כל אתה מכנה אותי אליטה? כמה כסיל אפשר להיות. כמה דברים על הראש של המחנה שלי הבאתי? בתל אביב הסתכלו עליי בעין עקומה, מול מי התרפסתי? פעם התרפסתי בפני מישהו? להתווכח איתך זה פחיתות כבוד. איזו בושה, אין לתאר, אני מקווה שיבוא יום ותתעורר ותראה מה עשית ולמה היית שותף, אני מקווה שתבוא ותתנצל על מה שעשית לעם ישראל. אני אין על מה לגבי נתניהו, אני רק חשפתי את האמת".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  העובדה שדעתו של כספית תמיד ברורה מראש אומרת הכל (ל"ת)
  עובדה 01/2021/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור