תקשורת ומדיה

המקומונים של שוקן עוברים לדיגיטל, האם המותג ישרוד את משבר הקורונה?

כאן דרום נפרדו מהקוראים בגיליון אחרון ועברו סופית לדיגיטל, מלאבס וצומת השרון נשארו עם אפשרות לחזור, וברשת שוקן ממשיכים להיות אופטימיים: "המותגים ממשיכים לפעול בכל הכוח"
יהודה לוינגר |  2
כאן דרום (צילום צילום מסך)
המשבר הכלכלי היכה קשות בפרינט, ולאחר שידיעות אחרונות הודיעו על צמצום הפעילות, גם ברשת שוקן הבינו שאין ברירה אלא לייעל את המערכת. בעוד מקומונים אחרים של הרשת כמו "כלבו", "השקמה" ו-"כל העיר" ממשיכים כרגיל, חלק מהמקומונים נסגרו לאחר עשרות שנים של פעילות.
"כאן דרום" באשדוד ואשקלון הוציאו בתחילת ינואר גיליונות פרידה עם סיכום של כלל הפעילות וראיונות עם עיתונאים ובכירים שהיו במקומונים במהלך השנים: "החל מהשבוע הבא תוכלו לפגוש את המקומון האהוב 'כאן דרום' רק באתר האינטרנט", סיכמו במקומון באשקלון לאחר 37 שנות פעילות.

צילום מסך, "כאן דרום" אשדוד.
מי שיהיה אמון על אתרי האינטרנט של "כאן דרום", הן באשדוד והן באשקלון, יהיה דודי לוי, עורך המקומון באשקלון שימשיך בפעילותו בדיגיטל. במקומונים פיטרו או המשיכו בחל"ת את שאר העובדים, כאשר כרגע לוי יתפעל את האתרים לבדו, כאשר בהמשך צפויים לחבור אליו כתבים נוספים. מי שמצא את דרכו החוצה היה העורך הוותיק דור גפני - העורך של "כאן דרום" אשדוד.
האם שוקן ימשיכו באתרים? מאחורי הקלעים עומדת האפשרות למכירת אתרי הדיגיטל של "כאן דרום" או למכירת חלק מהאחוזים ויצירת שיתוף פעולה עם רשת שוקן. כרגע המגעים רק בתחילת הדרך.
המקומונים "מלאבס" ו-"צומת השרון" אמנם הפסיקו את פעילות הפרינט, אבל לא יצאו עדיין בהכרזות פרידה. ברקע הדברים: האפשרות לחזרה לפרינט לאחר תקופת הקורונה. בינתיים אתרי הדיגיטל פועלים כרגיל.
בכיר ברשת שוקן מוסר ל-ice כי המעבר לדיגיטל קרה מכורח המציאות של הסגרים בתקופת הקורונה, והמשבר הכלכלי בכלל. אבל הרשת חזקה והם ממשיכים את המותגים בדיגיטל ועם כוונות אפילו להרחיב את הפעילות שם. לגבי המשך הפעילות בפרינט - הכול יהיה תלוי במצב.
להערכת גורם המעורה ברשת שוקן, בעוד האפשרות במקומונים "מלאבס" ו-"צומת השרון" לחזרה לפרינט הינה ריאלית, ב-"כאן דרום" לא יחזרו עוד לפעילות בפרינט אלא רק דרך אתרי האינטרנט בלבד.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תחילת הסוף של הרשת, חבל!
  אלי תל אביב 01/2021/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קיצוץ ועוד קיצוץ.
  סגור
 • 1.
  רשת מתפרקת, כולם בורחים (ל"ת)
  עבדתי שם 01/2021/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור