מינויים

סיגל סדצקי מתפטרת: "דעתי המקצועית לא מתקבלת, אין ביכולתי לסייע"

ראש שירותי בריאות הציבור הגישה למנכ"ל משרד הבריאות מכתב התפטרות ובו כתבה: "גם כשהסכמתי עם ההחלטות וגם כשפחות, נרתמתי למשימות שגבו מחיר כבד (אישי, נפשי, בריאותי ופיזי). לעת הזו אני מתקשה בכך"
איתי פת-יה | 
סיגל סדצקי (צילום מסך החדשות 12)
פרופ' סיגל סדצקי מסיימת את תפקידה כראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. סדצקי פירסמה בחשבון הפייסבוק שלה את מכתב ההתפטרות שהעבירה למנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי, בו כתבה: "מזה מספר שבועות מצפן הטיפול במגיפה איבד כיוון. למרות התרעות שיטתיות וסדורות במערכות השונות, ובדיונים בפורומים שונים, אנו צופים בתסכול בשעון החול של ההזדמנויות הולך ואוזל. על רקע זה הגעתי למסקנה שבתנאים החדשים שנוצרו ובהם דעתי המקצועית לא מתקבלת - אין ביכולתי עוד לסייע להתמודדות אפקטיבית לבלימת התפשטות הנגיף".
"גם כשהסכמתי עם ההחלטות וגם כשפחות, נרתמתי למשימות שגבו מחיר כבד (אישי, נפשי וגם בריאותי ופיזי). למרות כל אלה, המשכתי למלא בנחישות ובמסירות את תפקידי. אלא שלעת הזו ומזה זמן שאני מתקשה בכך", היא הוסיפה.
 
סדצקי המשיכה וכתבה כי "לאחר שנים ארוכות של שירות ציבורי בכיר, שבו השקעתי את כל יכולותיי למען מדינת ישראל ואזרחיה, הגיעו החודשים האחרונים אשר שינו באופן דראסטי את החיים בישראל ובעולם כולו. בחצי השנה האחרונה אני מלווה יום יום, שעה שעה, לילות, סופי שבוע וחגים את משבר הקורונה. למעשה, כמעט ואיני עושה דבר פרט לכך".
 
קראו עוד ב-ice
"הישגי ההתמודדות עם הגל הראשון הלכו והתבטלו עם הפתיחה הנרחבת והמהירה של המשק", סדצקי כותבת. "מהלך המעבר לשלב השני בישראל היה הרבה יותר נרחב ומהיר בהשוואה למדינות מערביות אחרות. הלוואי שההתרעות שלי בשבועות האחרונים בפורומים שונים היו מיותרות ושהערכתי את מצב התחלואה בקורונה תתברר שגויה".
התנהלותה של סדצקי גררה ביקורות רבות על סחבת בהתנעת וייעול מערך החקירות האפידמיולוגיות לקטיעת שרשראות ההדבקה, שיכל להאט או למנוע את ההתפרצות המחודשת של התחלואה. גורמים בכירים במערכת הבריאות אף פנו לממשלה בקריאה להדחתה מתפקידה.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה