מינויים

מהפכת השנה החדשה: סבב מינויים נרחב בהנהלת החשב הכללי

שורה של בעלי תפקיד חדשים בהנהלה - עפר פלג מונה לסגן בכיר לחשב הכלכלי הממונה על חטיבת המשרדים החברתיים, עוזי שר ימונה לסגן בכיר לחשב הכללי הממונה על חטיבת נכסים ולוגיסטיקה. כל המינויים בפנים
כפיר אדר | 
יהלי רוטנברג (צילום פייסבוק יהלי רוטנברג)
החשב הכללי, יהלי רוטנברג, הודיע על סבב מינויים נרחב בהנהלת החשב הכללי. במוקד, עפר פלג מונה לסגן בכיר לחשב הכללי הממונה על חטיבת משרדים חברתיים. פלג (48) החליף בתפקיד את הגב' מירב קדם, שהודיעה לאחרונה על סיום תפקידה באגף. פלג כיהן כציר האוצר בבייג'ינג וכחשב של מספר משרדים ביניהם משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד התחבורה.
חטיבת משרדים חברתיים אחראית, בין היתר, על ביצוע התקציב של משרדי הממשלה החברתיים, משרד הבריאות, המוסד לביטוח לאומי, משרד החינוך ומשר הרווחה בהיקף תקציבי של כ- 140 מיליארד שקל וכן אחראית על תחום התמיכות בממשלה. החטיבה מרכזת מאמצים רבים בחשב הכללי בנושא המאבק בנגיף הקורונה.
עוזי שר ימונה לסגן בכיר לחשב הכללי הממונה על חטיבת נכסים ולוגיסטיקה. שר (61) יחליף בתפקיד את מר גבי שוחט, הפורש לגמלאות. בשמונה השנים האחרונות כיהן שר כסגן בכיר לחשב הכללי האחראי על חטיבת החשבונאות והדיווח וכחשבונאי הראשי.
חטיבת הנכסים והלוגיסטיקה אחראית, בין היתר, על הדיור הממשלתי, הרכב הממשלתי ועל הבינוי הממשלתי ותפקידה לתכנן ולהעמיד לרשות משרדי הממשלה וגופי הסמך את המשאבים התשתיתיים הפיזיים הנדרשים לצורך ביצוע תפקידיהם, לנהל את צי הרכב הממשלתי, לבצע פרוייקטי בינוי בהיקף נרחב ולנהל את נכסי המדינה בארץ ובחו"ל.
עמוס שקדי ימונה לסגן בכיר לחשב הכללי הממונה על חטיבת ביטחון ומינהל. שקדי (48) כיהן בעבר כחשב משרד הביטחון. חטיבת ביטחון ומינהל אחראית בין היתר על משרדי הממשלה הביטחוניים והמשרדים המנהליים בהיקף תקציבי של כ- 100 מיליארד שקל.
רות מרק תמונה לסגנית בכירה לחשב הכללי הממונה על חטיבת חשבונאות ודיווח וכחשבונאית הראשית. מרק (37) כיהנה בשנים האחרונות כחשבת מטה החשב הכללי. חטיבת חשבונאות ודיווח אחראית על עריכת הדוחות הכספיים של ממשלת ישראל ופרסומם והינה הגורם החשבונאי הראשי בממשלה והינה הגורם הראשי בממשלה, המנחה מקצועית את כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך בנושאי חשבונאות ודיווח כספי ועל מערכות הסליקה והתשלומים של הממשלה.
כמו כן, החליט החשב הכללי לבצע מספר שינויים ארגוניים בתחומי האחריות בחטיבות החשב הכללי – במסגרת זו חגית שני, המשמשת כיום כסגנית בכירה לחשב הכללי הממונה על חטיבת המשרדים הכלכליים, תהיה אחראית גם על מנהל הרכש הממשלתי, האחראי על יישום מדיניות הרכש הממשלתית, יצירת התקשרויות מרכזיות עבור משרדי הממשלה ויחידות הסמך והקמת תשתיות דיגיטליות לביצוע תהליכי רכש.
כמו כן, החליט החשב הכללי כי יחידת מרכב"ה, האחראית על פיתוח, תחזוקה והטמעת מערכות רוחביות ארגוניות בפלטפורמת SAP לניהול נכסי ומשאבי המדינה, תעבור לחטיבת הנכסים והלוגיסטיקה בכפיפות לרו"ח עוזי שר.
בנוסף מינה החשב הכללי את החשבים הבאים למשרדי הממשלה:
חני גד מונתה לחשבת משרד החינוך.
יפעת ענבר מונתה לחשבת משרד הפנים ורשות האוכלוסין וההגירה.
החשב הכללי, יהלי רוטנברג: "ההון האנושי הוא הנכס המרכזי שלנו והוא המאפשר למשרד האוצר ולחשב הכללי לעמוד באתגרים המשמעותיים העומדים בפנינו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה