מינויים

גנץ החליט: עו''ד עמית איסמן ימונה למ''מ פרקליט המדינה

שר הביטחון והמשפטים  החליט למנות את איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה. זאת לאור העובדה, כי לאחר סיום עבודת ועדת האיתור שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל שאר המועמדים, סירבו הליכוד ונתניהו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה
ארנולד נטייב |  2
עמית איסמן (צילום דוברות משרד המשפטים)
שר הביטחון והמשפטים בני גנץ החליט למנות הערב (רביעי), את עורך הדין עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה. זאת לאור העובדה, כי לאחר סיום עבודת ועדת האיתור שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל שאר המועמדים, סירבו הליכוד ונתניהו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה.
עם כניסתו למשרד המשפטים, החליט גנץ למנות ממלא מקום לפרקליט מדינה במקביל למהלכים להבאת מינוי קבע. במהלך השבוע האחרון, קיים גנץ היוועצות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע.
גנץ נפגש עם איסמן השבוע. במהלך פגישתם, דן עימו גנץ גם בנושא אמירותיו הפוגעניות כלפי נשים. גנץ ששוחח גם עם גורמים נוספים המכירים את הנושא, השתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים באופן כנה וכי אין בהם בכדי למנוע את מינויו.
בני גנץ אמר הערב: "אני עושה הערב צעד נוסף למען שלטון החוק, בשאיפה להפוך אותו לצעד משמעותי ליציבות מערכת המשפט ושלטון החוק. מדינת ישראל צריכה לתפקד- מערכת המשפט חייבת לתפקד ואף אחד לא ימנע ממנה לתפקד. העובדה שאין פרקליט מדינה, היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה. לכן, עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד".
עוד אמר: "הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  דוקא איסמן ימנע מהפקרות האשמות שוא
  מפרגנת 01/2021/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בני נוער רבים מוצאים עצמם עצורים חשודים בעבירות מין ונפתחים תיקים בקלות ביליתי ניסבלת וכתם לכל החיים. אולי איסמן דוקא יעשה סדר יש פרקליטים בפרקליטות שגם יודעים לתקן עוול. בדוק.
  סגור
 • 1.
  אוזורפטור
  Ztctui 01/2021/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לשוונץ אין סמכות למנות מ״מ לפרקליט המדינה. זהו מחטף לא חוקי, אחד מרבים שבוצעו על ידי החונטה המשפחותשקורתית המאפיוזית, שגזלה את השלטון מידי העם הריבון. את המורסה המוגלתית, את הנגע הסרטני הממאיר הזה של החונטה הזו יש לבער ולאלתר.
  סגור