יח"צ

מי יתמודד עם אלון חסן? 6 משרדים בגמר מכרז היח"צ של נמל אשדוד

אחרי שנה סוערת במיוחד מבחינה תקשורתית, אמור הנמל לבחור בחודש הקרוב את משרד היח"צ שילווה אותו לתקופה של עד 5.5 שנים. מי המועמדים?
אלכסנדר כץ |  1
נמל אשדוד (צילום Bizportal)
6 משרדים הגיעו לשלב הסופי במכרז על תקציב הייעוץ האסטרטגי והתקשורתי של נמל אשדוד - כך נודע לאייס. המשרדים הם רימון כהן שיינקמן, גלאי תקשורת, פרץ תקשורת (בבעלותו של שלמה פרץ, פרסי צדוק-קוצ\'יק-טריואקס, ארד תקשורת ,ופרו-אסטרטגיה שמטפל בתקציב הנמל בחודשים האחרונים.

על פי הערכות, הריטיינר עומד על כ-15-18 אלף שקלים בחודש, כאשר תקופת המכרז היא לתקופה של חצי שנה, עם אופציה להערכה ב-5 תקופות נוספות של שנה כל אחת, ובכך למעשה עד 5.5 שנים. כעת המכרז נמצא בישורת האחרונה, בשלב הפרזנטציות שהחלו המשרדים להציג בשבוע שעבר, והערכה היא כי בתוך חודש ייבחר המשרד הזוכה.

במשך שנים רבות טיפל משרד ארד תקשורת בתקציב הנמל, וזאת לצד סמנכ\"ל תקשורת ודוברת אין-אהוס. ואולם לאחר שהתמודד על מכרז מחודש, החליטה ההנהלה לבטל ב-2013 את המכרז ממש בסיומו.

במשך מספר חודשים פעל הנמל ללא משרד יח\"צ, עד שבתחילת השנה קיבלה ההנהלה אישור להעסיק את \'פרו-אסטרטגיה\' כיועצי תקשורת, עד לקיומו של מכרז. המכרז יצא לדרך בחודש אפריל, ונמשך כ-5 חודשים, כולל הקפאה של כחודשיים בעקבות מבצע צוק איתן. בשבועות האחרונים נבחרו 6 המשרדים הסופיים.

על פי המכרז, הזוכה צריך לסייע \"בגיבוש אסטרטגיות הדוברות והתקשורת בשגרה ובאירועי חירום, כולל ליווי תקשורתי למערך המקצועי הפנימי, ניתוח משותף של אסטרטגיות פעולה, סיוע בבניית תכנית תקיפה אופרטיבית וסיוע בניהול מתואם של הפעילות התקשורתית\". בנוסף לימים רגילים ועיתות משבר, המשרד צריך לסייע גם \"בתכנון וביזום אירועי תקשורת יחסי ציבור והסברה, ליווי תקשורתי למערך התקשורת השיווקית וההסברה של החברה, סיוע בניהול מערך יחסי הציבור\". שירותים נוספים שיסופקו לחברת הנמל על ידי הזוכה, וזאת על פי דרישה ותשלום נפרד, הם רכישת שטחי פרסום תומכי קמפיינים בתחום יחסי הציבור, עבור ועל פי דרישת הנמל.

נמל אשדוד נמצא בכותרות מזה תקופה ארוכה, בעיקר בשל כוחו של ועד העובדים שלו, העסקת מקורבים ובני משפחה, וכמובן - מעצרו לאחרונה של יו\"ר ועד העובדים אלון חסן, ומעצרו של עו\"ד רונאל פישר. כל זאת לצד החלטת המדינה להקים את נמל היובל, כדי שיתחרה בנמל אשדוד. תיק יח\"צ שכזה טומן בחובו גם לא מעט משברים, בין היתר בדיקות של מבקר המדינה, חקירות משטרה ועוד.

מחברת נמל אשדוד נמסר: \"הנתונים אינם נכונים. החברה מנועה מלהתייחס בשל היותה בהליך מכרזי\".

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פרו אסטרטגיה ??
  נאווה 09/09/2014 11:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו חבורה של אהבלים גמורים
  סגור