יח"צ

שלמור נגד תכנית השר כהן לשלם 400 אלף ליועץ תקשורת

אירינה שלמור יוצאת נגד רצונו של שר הכלכלה אלי כהן לצרף יועץ תקשורת של יותר מ-30 אלף ש' בחודש. "רוצים לשלם יותר? ת'פדאל, אבל לא על חשבון משלם המסים"
משה בנימין |  2
אירינה שלמור (צילום רונן דבש)
אשת יחסי הציבור והייעוץ התקשורתי אירינה שלמור יוצאת נגד שר הכלכלה אלי כהן בפוסט פייסבוק ארוך שבו היא מתייחסת לכתבה בעיתון כלכליסט' שבה פורסם כי השר מבקש לצרף לשורותיו יועץ תקשורת בשכר של כ-400 אלף שקל בשנה. 
שלמור פותחת את הפוסט בכותרת "מכתב לברון הנדיב השר אלי כהן". שלמור שעומדת בראש משרד היח"צ והייעוץ התקשורתי הקרוי על שמה כותבת: "כותרת שמתנוססת היום באחד העיתונים הכלכליים מדווחת ששר הכלכלה רוצה יעוץ תקשורתי על מנת "למנוע נזק של ממש". התקציב לשנה הראשונה 400 אלף שקל, בחשבון פשוט, כ-33,300 שקל לחודש. התקציב לשלוש שנים הוא יותר ממיליון וחצי שקל. חלומו הרטוב של כל יועץ, (כן כן ברור שזה יהיה יועץ כי יועצות כנראה יש לו מספיק בבית)".
שלמור שאי אפשר לפקפק בבקיאותה  מבקרת את השר כהן על כך ש"במערך הדוברות הפנימי של השר מועסקים 6 עובדים (לפי פרסומים באתר הרשמי) ואם יורשה לי לומר הם עושים עבודה מקצועית מצוינת. בשוק הפרטי מחירי יעוץ תקשורתי נעים בין 5,000-20,000 שקל לחודש, תלוי בגודל החברה ובמוניטין של היועצ/ת ,כשהממוצע הוא אי שם באמצע".
"לנושאים בהם בוחר שר הכלכלה לטפל תקשורתית יש מכנה משותף אחד" כותבת שלמור, "הם אהובים ביותר על התקשורת כי הם מאפשרים לחבוט בתעשיות שלמות וחברות שמעסיקות אלפי עובדים. דובר מקצועי יגלה במהירות שמדובר בפיס אוף קייק שהרי הדגל אותו מניף השר לאחרונה הוא גם נס, הורדת יוקר המחיה. נושא כל כך תקשורתי ופופוליסטי שאף אחד לא עוצר ועושה חשבון על מה בעצם מדובר ולכן אפשר להמשיך וללהג עליו בלי סוף".
עוד היא כותבת ומביעה תמיהה: "כאזרחית משלמת מיסים (הרבה יותר מידי מיסים) אני שואלת למה בלשכת דוברות בה מועסקים שישה עובדים אין אחד שמסוגל גם לייעץ ולמה מראש מוצע ליועץ חיצוני סכום שהוא גבוה פי כמה וכמה ממחיר השוק. כאזרחית מודאגת מול הבזבוז המשווע והצורם אוסיף ואומר לכבוד השר, מיטב יועצי ישראל ישמחו לעבוד בשבילך גם בשליש ממה שאתה מציע רק כדי שיוכלו לנפנף בקשרים שלהם עם משרד הכלכלה ועם האוצר.
"ולכן אני קוראת לך מעל במה זאת להפעיל שיקול דעת ממלכתי ואחראי ולשמש דוגמא לחיסכון והתייעלות לשאר המשרדים הממשלתיים. קרי, תעשו בדיוק את מה שאתם מבקשים מציבור מנהלי החברות, איתם אתם מתקשרים מידי יום, באמצעות התקשורת. תורידו מחירים! ואם אתם רוצים לשלם יותר ת'פדאל, אבל לא על חשבון משלם המיסים. נ.ב. למשטרה לא יזיק לקרוא את המכתב הזה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל מילה בסלע!
  פנינה שלו 12/2017/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אירנה - ביטאת במדויק מה שרבים בענף חשים
  סגור
 • 1.
  אירנה נגד אלי
  פלג פרץ 12/2017/01
  הגב לתגובה זו
  3 0
  זה מדהים שרק ל"בת" יש את האומץ להישיר מבט ולהגיד בקול רם את מה שכולם חושבים בלב. תעשיית הפרסום של השרים כבר מזמן הפכה להפקרות שביום יום, ומי יותר מיועצי התקשורת החיצוניים נהנים מכך.... למה במשרד ממשלתי ,שיש בו מערך תיקשורת מפואר, צריך גם יועץ חיצוני מעבר ליועץ התיקשורת הפוליטי של השר? למה? פשוט כי אפשר. כי אין מי שפוצה פה חוץ מאירנה
  סגור