יח"צ

איסור התקהלות: איך נערכים אולמות האירועים והתיאטראות?

בצל ההנחייה האוסרת התקהלות של מעל מאה איש במקום אחד, צפויה תעשיית אולמות האירועים, המגלגלת 11 מיליארד שקל בשנה, לספוג מכה אנושה. איך נערכים בבתי הקולנוע, בקאמרי ובהבימה? 
עינת שחק | 
אולם אירועים (צילום Pixabay)
בעקבות החלטת רה"מ בנימין נתניהו ומשרד הבריאות לאסור התקהלויות של עד 100 איש,  נערכים מחדש מוסדות התרבות ואולמות האירועים לקראת מה שעלול להוות משבר כלכלי חמור. 
מי שצפויים להיפגע באופן מיידי ועד לטווח זמן בלתי ידוע הם אולמות האירועים, הכנסים, בתי הקולנוע והתיאטראות. כך נערכים הגופים השונים לפגיעה מטה לחמם העיקרי – קהל. 
אולמות האירועים: ידרשו פיצוי מהממשלה ודחיית תשלומים
"החלטת הממשלה אמש מהווה מכה אנושה לתעשייה שלמה. אנו מבקשים מהמדינה לדחות את תשלומי הארנונה מס הכנסה וביטוח לאומי. זו מלחמה - הענף חייב פיצויי מיידי ולא הלוואות על נזק ישיר ועקיף", אומר יניב ליבוביץ', אשר התאחדות האולמות וגני האירועים בראשותם של אביב שזירי וחנן בליטי שכרה את שירותי משרדו לטיפול במשבר.  
החלטה זו הינה בעלת השפעה קריטית על שוק האירועים בישראל, המהווה גזר דין מוות על תעשייה בעלת מחזור של כ-11  מיליארד שקל בשנה. תעשייה זו מעסיקה כ-40,000 עובדים ומקיימת מעל ל-60,000 אירועים, ובעקבות ההחלטה צפויים להתבטל כאלפי אירועי שמחה, מה שלהערכת גורמים בענף ימוטט את הענף כולו. 
אולמות התיאטרון: לפעמים ההצגה נגמרת
התיאטראות הרפרטואריים, בהם מתכנס קהל רב לכל הצגה צפויים להינזק מההחלטה ולפי שעה המובילים שבהם עומדים להוריד את המסך. 
מנהל הבימה נעם סמל יחד עם נאמני בית המשפט המחוזי החליטו הבוקר כי התיאטרון הלאומי יסגר מהיום (יום ה') ועד ה-30 באפריל. כל ההצגות שתוכננו להציג בתיאטרון בתל אביב ובהיכלי התרבות ברחבי הארץ יידחו לחודשים מאי, יוני, יולי. שחקנים ועובדי הבימה יזכו לגיבוי כלכלי מהמוסד לביטוח לאומי, מכיוון שרובם ככולם שכירים.  ״התיאטרון הלאומי הבימה שקיים ברציפות 103 שנה מאחל ומייחל לחזור לפעילות במהרה בימינו״, מסר נעם סמל.
בתיאטרון הקאמרי טרם נתקבלה החלטה גורפת, והערכת מצב שקולה יותר תתבצע עם תחילת השבוע. הצגות חדשות אשר היו צפויות לעלות בשבועיים הקרובים לא יעלו בשלב זה.
"משמעות ההנחיה על איסור התכנסויות מעל 100 היא קשה עבור הקאמרי. נאלצנו לבטל כל ההצגות עד להנחיות אחרות. אנו נצמדים להוראות משרד הבריאות ומבינים את האחריות שבשמירה על בריאות כולנו, וכך נפעל", מסר מנכ"ל הקאמרי רן גואטה.
בתיאטרון בית ליסין הוחלט כי ההצגה החדשה "הנאהבים והנעימים", שהיתה מיועדת לעלות במוצ"ש תעלה להצגה אחת בלבד בפני קהל של פחות מ-100 איש. מלבד זאת, כל הצגות התיאטרון מוקפאות עד לסוף אפריל.
אולמות קולנוע: מגבילים תפוסה
אחד המקומות שנתפסים כמועדים לפורענות הינם אולמות הקולנוע. עד כה לא דווחה ירידה משמעותית בתנועת הקהל לבתי הקולנוע, וכעת נראה כי חלקם לפחות ימשיכו לפעול במתכונת מצומצמת.
  
"עם קבלת ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, הגבלנו את תפוסת האולמות למקסימום 100 איש בכל הצגה, תוך שמירה על פעילות סדירה של בתי הקולנוע. אנחנו ממשיכים לעקוב אחר הנחיות הרשויות וליישמן. במקביל אנחנו מקפידים הקפדה יתרה על ניקיון והיגיינה לטובת בריאות הקהל והעובדים שלנו", נמסר מיס פלאנט ורב חן.
כך למשל, באולמות הקולנוע של יס פלאנט ושל רב חן ישנה תפוסה של 200 איש ומעלה, אולם בהנחה שלא כל הקרנה מתקיימת בתפוסה מלאה יש לשער כי במקרה זה מדובר בהפסדים בסדר גודל נמוך יותר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה