נדל"ן

למרות ההתנגדות, בג"ץ אישר את הקמת רובע פארק לכיש, ראש עיריית אשדוד: "בשורה ענקית"

בית משפט העליון קיבל הסכם הפשרה בין עיריית אשדוד והתאחדות התעשיינים בדבר הקמתו של רובע פארק לכיש. ההסכם קובע: הקמת 2,700 יחידות דיור לצד קריית ספורט, ושינויים משמעותיים עבור צעירי העיר

יהודה לוינגר | 
רובע פארק לכיש (צילום ארי כהן אדריכלים)
לאחר התנגדות התאחדות התעשיינים, אישר היום (ראשון) בית המשפט העליון את הסכם הפשרה להקמת רובע פארק לכיש שמהווה בשורה חשובה לעיר אשדוד, כאשר יהיו בו בין היתר אצטדיון עם 20 אלף מקומות ישיבה ובריכה אולימפית.
ברקע הדברים, חתימת ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, לפני שלוש שנים עם המדינה על תכנית הסכם הגג באשדוד, במסגרתה יוקמו כ-30 אלף יחידות דיור ב- 16 מתחמי דיור. מינהלת הסכם הגג, בראשות אייל דוידוביץ, הוקמה במטרה לקדם את הפרויקטים הרבים, החל משלב התכנון, דרך ליווי המכרזים לשיווק הקרקעות ועד לשלב הביצוע.
 
אחד הפרויקטים הגדולים ביותר של הסכם הגג הוא הקמת רובע חדש בצפון העיר - רובע פארק לכיש, בסמוך לפארק נחל לכיש. בפרויקט מתוכננות להיבנות 3,000 יחידות דיור, כולן במסגרת דיור בר השגה לזכאים. העירייה קיבלה את תמיכת המשרד להגנת הסביבה, משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל ופרקליטות המדינה לתכנון הרובע.
 
עם זאת, פסק דין של השופט גד גדעון מלפני שנה, ביטל את התכנית וקיבל את עמדת התאחדות התעשיינים, שהתנגדה לתכנית. אלא שראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, הורה לעירייה להגיש ערעור לבג"צ בדבר החלטה זו, הנוגעת ישירות לעתידם של צעירי העיר.
לאחר חודשים רבים, התקיים הדיון בבג"ץ היום ובמסגרתו הציגו הצדדים: עיריית אשדוד והתאחדות התעשיינים, את הסכם הפשרה ביניהן, שיבטיח את קידום התכנית לטובת תושבי העיר.
 
ראש מינהלת הסכם הגג באשדוד, אייל דוידוביץ', אמר לאחר ההחלטה כי "הסכם הפשרה בין עיריית אשדוד והתאחדות התעשיינים, שקיבל היום תוקף של פסק דין, קובע כי בשטח המדובר ייבנו כ- 2700 יחידות דיור. מימוש התכנית מבטיח את יישומה של התכנית המורכבת, הכוללת גם את הקמת האצטדיון החדש, העתקת מגרש האימונים וגם את הקמת השכונות המיועדות לקום ברובעים א' ו-ב', כולל קרית חלוצים בצפון העיר".
 
ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי אמר  "פרויקט הדגל של הסכם הגג בפארק לכיש, עליו חלמנו יחד עם צעירי העיר, יוצא לדרך אחרי פעילות אינטנסיבית ומאבק עיקש שהובלתי בשנים האחרונות".
על הפרויקט הוסיף לברי: "הבוקר התבשרנו כי בית המשפט העליון  קיבל את הצעת הסכם הפשרה בין עיריית אשדוד והתאחדות התעשיינים, בתמיכת רמ״י ומשרד הבינוי והשיכון, שנועד להבטיח את הקמתו של רובע פארק לכיש – ולמעשה הוסרו החסמים לבניית 2,700 יחידות דיור לצעירים, וקריית הספורט עם אצטדיון כדורגל בן 20,000 מושבים, היכל כדורסל עם 5,000 מושבים ובריכה אולימפית. זוהי בשורה משמחת לכל תושבי העיר ובמיוחד עבור צעירי אשדוד, בשורה שתשפיע מהותית על עתידה של העיר".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה