נדל"ן

השוכרים במנהטן חוזרים בהמוניהם, אך לשוק יקח עוד שנים להתאושש

בחודש נובמבר נחתמו למעלה מ-4,000 חוזי שכירות חדשים במנהטן, זינוק של 30% בהשוואה לנובמבר אשתקד. מחירי השכירות צנחו ב-22%, אך בשוק מעריכים יקח שנים עד להתאוששות מלאה 
שרון טל | 
מנהטן ניו יורק (צילום שרון טל)
הנדל"ן במנהטן מתאושש – לאחר תקופה ארוכה בה חל קיפאון משמעותי בשוק הנדל"ן באיזור מה שאף גרם לבריחה לכיוון בתים צמודי קרקע על חשבון המגדלים, בחודש נובמבר חל שינוי במגמה. לפי דיווח של מילר סמואל ודאגלס אלימן, נובמבר האחרון היה החזק ביותר ב-12 שנים מבחינת הביקוש של שוכרים למנהטן.
על פי הדיווח, בחודש נובמבר נחתמו למעלה מ-4,000 חוזי שכירות חדשים במנהטן, זינוק של 30% בהשוואה לנובמבר אשתקד. שכר הדירה החציוני אפקטיבי נטו, או מחירי השכירות כולל הורדות, צנחו ב 22% בנובמבר.
מחיר השכירות החציוני הוא כעת 2,743 דולר, כאשר מרבית בעלי הדירות מציעים יותר מחודשיים שכר דירה בחינם, בניסיון למשוך פנימה את הדיירים. "מחירים נמוכים יותר יצרו את הטריגר של הגירה פנימית", אמר ג'ונתן מילר, מנכ"ל חברת תיווך הנדל"ן מילר סמואל. "זה אחד הסימנים המוקדמים לשוק שעשוי להשתפר".
"ההתאוששות תיקח שנים"
למרות הזינוק החד בהיקף חוזי השכירות שנחתמו, מתווכים במנהטן מעריכים כי ההתאוששות הנדל"ן באיזור תימשך שנים נוכח ההיצע העצום של דירות ריקות ומשותפות. במנהטן עדיין יש יותר מ-15,000 דירות שלא נשכרו, ושיעור הדירות הפנויות שבדרך כלל סביב ה-2%, נע סביב ה-6%. לפי הדיווח של מילר, "מלאי הצללים" של דירות ריקות לא רשומות יכול להיות שהשיעור הפנוי בפועל במנהטן עשוי להיות קרוב יותר ל -18%.
המתווכים במנהטן הסבירו כי רבים מהשוכרים החדשים מבקשים חוזי שכירות של 18 עד 24 חודשים, מה שמבטיח את המחירים הנמוכים לטווח ארוך. "מה שהלקוחות אומרים לי זה שהם ניסו את הפרברים והם התגעגעו לעיר", אמרה ג'אנה רסקופף, מתווכת ממנהטן. "הם אומרים שהם מתגעגעים ליכולת ללכת למכולת או לבית קפה ולא להסתמך על מכונית".
לדבריה, לקוחות שהתגוררו מחוץ לעיר בהם טיפלה מכרו את בתיהם בגלל מחירי הדירות המאמירים בפרברים והחליטו לשכור במנהטן כדי לבחון את סגנון החיים בו, לצד אפשרות לרכישה עתידית.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה