מדדים ומחקרים

בנק ישראל: המשבר הוביל לצניחה של כ-15% במחירי השכירות בת"א

דמי השכירות לדירות 2.5-3 חדרים בתל אביב צנחו לאחר הטלות מגבלות התנועה בשל משבר הקורונה. במקביל חל זינוק של כ-67% במספר המודעות להשכרה בתל אביב, מה שעשוי לשקף את חזרתן של דירות Airbnb לשוק
שרון טל | 
ירידה במחירי דירות (צילום ישראל פרקר, מתוך אתר פיקיויקי, freepik)
משבר הקורונה הוביל את ממשלת ישראל להטיל הגבלות תנועה משמעותיות, אשר גרמו להאטה משמעותית של פעילות המשק. אותן הגבלות תנועה הובילו גם לטלטלה בשוק הנדל"ן עם ירידה של כ-15% במחירי השכירות בתל אביב בתקופת הסגר, כך עולה מנתונים שמפרסם היום (א') בנק ישראל.
נתוני בנק ישראל מראים כי מחירי השכירות לדירות 2.5-3 חדרים בתל אביב צנחו מ-6,975 ₪ בשבוע של ה-8-14 במרץ, ל-6,334 שקל בשבוע של ה-19-25 באפריל. הנתון הנמוך ביותר נרשם בשבוע של ה-12-18 באפריל, אז מחיר השכירות הממוצע עמד על כ-6126 שקל.
עוד עולה מהנתונים כי בתקופת הגבלות התנועה חל זינוק של כ-67% במספר המודעות להשכרה בתל אביב לעומת התקופה המקביל אשתקד. בבנק ישראל סבורים כי הזינוק בהיצע הדירות משקף מעבר בהיקף נרחב של דירות Airbnb אל שוק השכירות המקומי, לאחר עצירת כניסת תיירים לישראל.
קראו עוד ב-iceהנתונים עוד מעידים כי במהלך תקופת המגבלות ועד לאמצע חודש אפריל, נצפתה ירידה של עד כ-50 אחוזים בהתעניינות הציבור לשכור דירות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ובמקביל ירד מספר המודעות של דירות להשכרה שפרסמו משכירים ברחבי הארץ.  
עם זאת, בשבועיים האחרונים של חודש אפריל 2020 שאופיינו בהקלה יחסית בהגבלות, ניכרת התאוששות משמעותית. האווירה של יציאה מהסגר הביאה שוכרים לחזור ולחפש דירות לאור הפתיחה ההדרגתית המתבצעת במשק, ועם החזרת הפעילות, גם שכר הדירה המבוקש חזר בקירוב לרמתו מלפני שנה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה