מדדים ומחקרים

מחקר: אימונים אינטנסיביים בקבוצות עלולים להדביק בקורונה

כרבע מהמתאמנים שנחשפו לנשאים בקבוצות נדבקו. מנגד נמצאו פחות נדבקים בקרב מתאמנים בשיעורי יוגה ופילאטיס, הנעשים בעצימות נמוכה יותר
שרון טל |  1
ספינינג אימונים בקבוצות (צילום מסך YOUTUBE)
לאחר הירידה בתחלואה בקורונה לפני כחודש, התירה הממשלה את האימונים מחדש בחדרי הכושר. אלא שלפי מחקר שנערך בדרום קוריאה, אימונים קבוצתיים בעצימות גבוהה עשויים להיות מוקדי הדבקה משמעותיים, דבר שיש לקחת בחשבון נוכח העלייה בתחלואה בשבוע האחרון.
המחקר שפורסם בכתב העת הרפואי Emerging Infectious Diseases מצא כי 112 נדבקים בקורונה נכחו באימוני אירובי קבוצתיים ב-12 חדרי כושר שונים באותה עיר בדרום קוריאה. מהמחקר עלה כי המקור להידבקויות היה סמינר השתלמות לכ-27 מדריכים, שנכחו האחד בקרבת השנייה במשך כ-4 שעות.
בזמן הסמינר הנדבקים לא הראו תסמינים, אך מאוחר יותר נמצאו 8 מהם חיוביים לקורונה. המדריכים המשיכו ללמד למרות שסבלו מתסמינים קלים כמו שיעול, ו-217 תלמידים נחשפו אליהם, מתוכם נדבקו 54 – שיעור הדבקה של כ-25%.
קראו עוד ב-ice
ממצאי המחקר עוד העלו כי יותר מחצי ממקרי ההדבקה נבעו מהדבקה של המדריכים לתלמידים, כשליש (כ-38%), היו אנשים שהשתתפו בשיעורים של תלמידי הסמינר, ו-15% מקרי הדבקה של מכרים וקולגות לעבודה.
חשוב לציין כי לא נמצאו הדבקות בקרב תלמידים בקבוצות קטנות של פחות מ-5 אנשים למרות שנחשפו למדריכים נשאי הקורונה. בשיעורים כמו פילאטיס ויוגה, עם 7-8 תלמידים בשיעור, לא נראתה הדבקה כלל, ככל הנראה בשל העצימות הנמוכה יותר של יוגה ופילאטיס לעומת אירובי, שמוביל לפליטה טיפתית בהיקף רחב יותר.
החוקרים ציינו כי: "כדאי להימנע מאימונים נמרצים בחללים קטנים וסגורים במהלך המגפה נוכח הסיכוי הגבוה להדבקה טיפתית. כמו כן, כדאי להימנע ממפגשים קבוצתיים, גם בקבוצות קטנות".
החוקרים סבורים כי שיעור ההדבקה הגבוה בקרב קבוצות נבעו מהכמות הגדולה של המשתתפים, ששהו בחלים קטנים והתאמנו בעצימות גבוהה: "הלחות, הסביבה החמה בחדר הכושר, יחד עם זרימת אוויר טורבולנטית בעקבות אימון אינטנסיבי, יכולות לגרום להעברה צפופה יותר של טיפות הנושאות את הנגיף", הסבירו החוקרים במאמרם.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בישראל לא הייתה אף הדבקה בחדר כושר
  שרון 06/2020/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובאף סטודיו. מה שאי אפשר להגיד על התחבורה הציבורית, סופרמרקטים וכו. סתם קניתם קומוניקט של גורם שמנסה להפחיד אנשים. עד דרום קוריאה הגעתם בשביל האייטם הזה? ומה זה קשור לעולם התקשורת בעצם?
  סגור