מדדים ומחקרים

דירוג: כמה ענקיות הטכנולוגיה מרוויחות על כל עובד?

 פייסבוק מפיקה רווח של 411 אלף דולר מעובד בשנה ועומדת בראש הטבלה, אך היא גם מעסיקה את מספר העובדים הקטן ביותר. אפל לא הרחק מאחוריה 
אנגלינה יוסים | 
מארק צוקרברג, עבודה מהבית (צילום פייסבוק, pexels)
פייסבוק מפיקה רווח של 411 אלף דולר מכל עובד בשנה, אפל 403 אלף דולר ואלפבית (גוגל) 288 אלף דולר - כך עלה מדו"ח שהכינה חברת הפינטק Tipalti על פי ניתוח של החברות האמריקאיות הגדולות המשתייכות למדד S&P500.
חברת הפינטק טיפלתי Tipalti היא חברות תשלומים ישראלית, שמבוססת על פלטפורמת ענן המאפשרת ניהול אוטומטי של כל שלבי רישום, בדיקה והעברת הכספים לספקים. החברה יצרה דירוג של חברות הנסחרות במדד S&P500 , חילקה את הרווחים של החברות במספר העובדים שלהן ודירגו אותן במדד לפי חברות, ומדד נוסף לפי סקטורים.
 
כמה ענקיות הטכנולוגיה מפיקות מכל עובד?
פייסבוק 411 אלף דולר, החברה מעסיקה את מספר העובדים הקטן ביותר, כ-45 אלף עובדים ורווח כולל של כ-18.5 מיליארד. אפל עם 403 אלף דולר רווח מעובד, עם רווח כולל של 55 מיליארד דולר ו-137 אלף עובדים, נזכיר שאפל הגיעה לשווי שוק של 2 טריליון דולר ובכך הפכה לחברה בעלת השווי הגבוה ביותר בעולם.
במקום השלישי אלפבית (גוגל) עם 288 אלף דולר, רווח כולל של 34 מיליארד דולר שחולק בין 119 אלף עובדים. במקום הרביעי מיקרוסופט עם 272 אלף דולר, רווח כולל של 39 מיליארד דולר ו-144 אלף עובדים. אחריה אינטל שמפיקה 190 אלף דולר מעובד, עם רווח כולל של 21 מיליארד דולר ו-111 אלף עובדים. איביי עם רווח של 134 אלף דולר מעובד, עם רווח כולל של כשני מיליארד דולר ו-13אלף עובדים.
 

בניתוח לפי סקטורים, חברות הפיננסים והבנקאות מפיקות את הרווח הגדול ביותר מכל עובד שהן מעסיקות - 116 אלף דולר. חברות הטכנולוגיה נמצאות במקום השני עם רווח ממוצע של 87 אלף דולר. החברה שבה העובדים הרווחיים ביותר, על פי המחקר, הינה Fannie Mae, התאחדות המשכנתאות הפדרלית בארצות הברית, שייצרה רווח של 1.9 מיליון דולר על כל אחד מ-7,500 עובדיה
תחומים נוספים עם רווחיות גבוהה הם מגזר האנרגיה, מדיה, בריאות ותקשורת. הדו"ח מצביע על כך שהמגזרים בעלי שיעור הרווחיות הנמוך ביותר לעובד הם חנויות האוכל והפארם, מכירה סיטונאית ותעשיית הרכב וחלקי החילוף שכולם מסתפקות ברווח של 9 אלף דולר ומטה בממוצע על כל עובד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה