מדדים ומחקרים

נתונים דרמטיים: מחצית מהאוכלוסייה חוששים מכיסוי הוצאותיהם, 19% בדיכאון

כמעט 1.7 מיליון איש מאוכלוסיית ישראל העריכו כי מצבם הנפשי החמיר, ו-15% צמצמו את כמות צריכת המזון השבועית - החוסן הישראלי מתמודד עם משבר הקורונה, והנתונים לא מעודדים
יהודה לוינגר | 
משבר הקורונה (צילום unsplash)
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (שני) דו"ח על החוסן האזרחי בתקופת משבר הקורונה בקרב בני 21 ומעלה, ועל פי הממצאים של הגל הרביעי של מחקר הלמ"ס לחודש נובמבר, הנתונים מראים על החמרה במצב הכלכלי והנפשי במהלך משבר הקורונה.
על פי ממצאי הדו"ח: מעל חצי מיליון מאזרחי ישראל עם החמרה במצבם הבריאותי, כאשר 10% מבני 21 ומעלה העריכו שמצבם החמיר או החמיר מאוד בתקופת משבר הקורונה. בקרב בני 65 ומעלה השיעור גבוה יותר - 14%.
גם בהערכת המצב הנפשי נתונים קשים: 30% מבני 21 ומעלה העריכו כי מצבם החמיר או החמיר מאוד - מדובר על כמעט 1.7 מיליון איש מאזרחי ישראל. הנתונים מראים כי חלה החמרה במצב, וזאת שבחודש יולי 26% העריכו כי מצבם החמיר, ובמאי 20%.
בדו"ח הלמ"ס העלו כי במצב החרדה והדיכאון חלה החמרה, כאשר תחושה של לחץ וחרדה מלווה בתקופה זה כ-37% מהאוכלוסייה: 2.07 מיליון איש. כך גם 19% עם תחושת דיכאון, וכ-21% מהאוכלוסייה עם תחושת בדידות. אחת מהסיבות הבולטות לחששות בקרב אזרחי ישראל מקושרות מאליו לנגיף הקורונה, כאשר 65% מהאוכלוסייה חוששים מהידבקות בנגיף, וכ-39% חוששים מפגיעה במצב בריאותם מסיבות אחרות.
לאור משבר הקורונה, נתונים קשים גם בעקבות המצב הכלכלי: כמעט מחצית מהאוכלוסייה, 47%, חוששים מכיסוי הוצאותיהם וכ-15% אזרחים ומשקי בית צמצמו את כמות האוכל או את הארוחות שהם אוכלים במהלך השבוע האחרון.
בסך המצב הכלכלי: בקרב 42% שהם כ-2.37 מיליון איש, חלה החמרה במצב הכלכלי שלהם ושל משפחתם בעקבות הקורונה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה