מדדים ומחקרים

מחקר: מחצית מהעובדים לא רוצים לחזור למקום עבודתם הקודם

במחקר שנערך על ידי חברת All Jobs ומכון שריד ניתן למצוא כי שיעור המדווחים על פיטורין עלה ל 29 אחוזים; שיעור התמיכה במעסיקים ירד ל-61 אחוזים ו-49 אחוז מהעובדים לא רוצים לחזור למקום עבודתם הקודם

מערכת ice | 
עבודה בזמן קורונה (צילום freepik)
מחקר חדש שפורסם היום (ב') על ידי אתר All Jobs ומכון המחקר שריד, בוחן ומשווה לראשונה את ההשפעות התעסוקתיות שהיו למעבר בין הגל הראשון לגל השני של משבר הקורונה. התוצאות עורכות השוואה בין שני הסגרים וכוללות כ-800 משיבים באפריל ועוד כ-800 משיבים באוקטובר, הרשומים באתר אולג'ובס ושותפים לשוק העבודה בישראל.
בשאלה "האם תחזור לאותו מקום עבודה כשהמשבר יסתיים?",  ניתן לראות עליה בשיעור המדווחים שלדעתם מקום העבודה לא יתאושש כתוצאה מהמשבר 12% בגל הראשון לעומת 18% בגל הנוכחי. במקביל ישנו גידול משמעותי במספר המדווחים שלא רוצים לחזור למקום העבודה שלהם בסיום המשבר, זינוק מ-38% באפריל ל-49% באוקטובר .נראה כי עובדים רבים מנצלים את המשבר הזה כדי "לחשב מסלול מחדש" בנוגע לקריירה שלהם.
השינוי הניכר ביותר עולה בשאלה האם נפגעת מבחינה תעסוקתית בעקבות משבר הקורונה? התוצאות חד משמעיות. שיעור המדווחים על פיטורין גדל מ-18% ל-29%, בעיקר על חשבון יציאה לחל"ת ששיעורם קטן באופן מקביל מ-45% ל-35%. עובדים רבים שהוצאו לחל"ת בסגר הראשון ולא חזרו למקום עבודתם, פוטרו לבסוף לאחר שמצבת העובדים במקום עבודתם התקבעה ו/או העסק בו עבדו לא חזר לפעילות כלל. בשני הסקרים דיווחו כ-27-29% שהיקף המשרה או השכר שלהם לא השתנה.
"גובה השכר" נותר עדיין השיקול המשמעותי ביותר בבחירת מקום עבודה חדש: 61% באוקטובר, לעומת 68% באפריל. לאחריו דורגו האפשרויות הבאות בסדר יורד בחשיבותן: קידום וצמיחה, יציבות, קרבה לבית, אווירה, תנאים נלווים וגמישות בשעות העבודה. התשובות מעידות על השינויים שחלו בהעדפות העובדים בין שני הגלים. כך לדוגמה, החשיבות של "אפשרויות קידום וצמיחה בחברה" ירדה מ-40% באפריל ל-30% באוקטובר.
 
המחקר ביקש לבדוק גם את מערכת היחסים שבין עובדים למעסיקיהם בעקבות המשבר. לשאלה באיזו מידה לדעתך מקום העבודה שלך נוהג בהוגנות עם העובדים שלו בעקבות משבר הקורונה? ניתן לראות כי שיעור התמיכה במעסיקים ירד מ-60% שדיווחו בגל הראשון כי המעסיק היה הוגן במידה רבה עד רבה מאוד, ל-41% בחודש אוקטובר.
 
בעוד שבאפריל היה הבדל משמעותי בין היקף הנשים שהוצאו לחל"ת לעומת הגברים - 53% בקרב נשים לעומת 39% בקרב גברים, באוקטובר אנחנו רואים שהיקף היציאה לחל"ת התאזן ודומה בין נשים לגברים - 37%. בעוד שהיקף הפיטורין עלה והפער בין גברים לנשים השתנה בין אפריל לאוקטובר. 

 
בהשוואה לפי קבוצות גיל ניתן לראות שההבדל הניכר ביותר בין הקבוצות השונות הוא השינויים בשיקולים בבחירת מקום עבודה חדש. בקרב צעירים עד גיל 25, ישנה התחזקות בשיקול של איזון עבודה-בית, מכ-10% שציינו זאת בחודש אפריל לעומת כ-20% בחודש באוקטובר. מנגד, בקבוצת הגיל 56 ומעלה ישנה היחלשות מסוימת במידת החשיבות של שכר, מ-67% שציינו זאת בחודש אפריל ל-53% בחודש אוקטובר. כמו כן ירידה דומה גם בקבוצת הגיל 26-35, שרושמים ירידה מ-68% בחודש אפריל ל-58% בחודש אוקטובר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה