מדדים ומחקרים

החנויות נפתחו, גם הכיס: ההוצאות בכרטיסי אשראי עלו בנובמבר בכ-3.6%

על פי נתוני שב"א, חודש נובמבר היה פורה במיוחד לצרכן הישראלי כאשר ההוצאות בחודש שעבר הגיעו לסכום כולל של 31 מיליארד שקל, עלייה של 3.6% לעומת אשתקד, הישראלים משכו 4.77 מיליארד שקל בסה"כ בכספומטים הבנקאיים
כפיר אדר | 
אשראי מלונות (צילום Unsplash)
כאשר הקורונה היא עובדה מוגמרת וכעת מתבצע תהליך "ללמוד לחיות לצידה", עם שחרור הסגר וההקלות, על פי נתוני שב"א חלה עלייה בהוצאות הישראלים במהלך חודש נובמבר החולף. במוקד: ההוצאות בכרטיסי אשראי עלו במהלך נובמבר בשיעור של 3.6% בהשוואה לשנה שעברה. למעלה מ-60% מהסכום בעסקאות אונליין.
נתוני חברת שב"א (שרותי בנק אוטומטיים), המפעילה את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, מעידים על כך ששחרור הפעילות העסקית במשק והסרת ההגבלות הובילו לעלייה בהוצאות של הציבור הישראלי בכרטיסי אשראי במהלך חודש נובמבר.
מהנתונים עולה כי ההוצאות של הישראלים בכרטיסי אשראי בנובמבר 2020, המהווה חודש עם מבצעים מיוחדים דוגמת בלאק פריידי, סייבר מאנדיי ושופינג IL, הגיעו לסכום כולל של 31 מיליארד שקל. בהשוואה לתקופה המקבילה, בשנת 2019, מדובר על עלייה של כ-3.6% בסך הכל בהוצאות בכרטיסי אשראי שהגיעו בנובמבר אשתקד לסכום כולל של 29.9 מיליארד שקל.
עוד עולה מהנתונים כי 60.5% מסכום הרכישות בכרטיסי אשראי בוצע בחודש שעבר באמצעות עסקאות ללא הצגת כרטיס (אונליין). מדובר על סך הוצאות של 18.75 מיליארד שקל בנובמבר 2020 לעומת 15.9 מיליארד שקל בנובמבר 2019, נתון המהווה עליה של 17.9% לעומת השנה שעברה. בנובמבר שעבר נתח ההוצאות בעסקאות אונליין היווה 53.2% מכלל ההוצאות בכרטיסי אשראי.
לראשונה מאז חודש אוגוסט נרשם במהלך חודש נובמבר גידול במשיכות המזומן מהכספומטים הבנקאיים. בחודש האחרון משכו הישראלים סכום כולל של 4.77 מיליארד שקל בכספומטים הבנקאיים. מדובר בעליה של 3.6% לעומת חודש נובמבר 2019 שבו משכו הישראלים סכום כולל של 4.605 מיליארד שקל מכספומטים בנקאיים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה