מדדים ומחקרים

מחקר: כ-90% מעובדי ההיי-טק מעוניינים לעבוד מהבית

מחקר שביצע המכון הגאוקרטוגרפיה מפרסם את הרגלי החיים של עובדי ענף ההיי-טק בישראל. בין היתר המחקר מצא כי קרבה למקום העבודה, היא אחד מהשיקולים המובילים לבחירת מקום עבודה בענף
ארנולד נטייב | 
משרדי הייטק (צילום unsplash)
מכון המחקר גאוקרטוגרפיה מפרסם היום (שני), סקר הרגלי חיים של עובדי ועובדות ענף ההיי-טק בישראל באמצעות מדגם מייצג של כ-400 עובדים, בגילאי 24 פלוס, העובדים ומתגוררים בלב המטרופולין, במרכז הארץ, בשרון, בשרון הצפוני ובשפלה. הסקר מספק נתונים על הרגלי העבודה של עובדי ההיי-טק בישראל, העדפותיהם וכיצד ישלבו עבודה מהבית עם עבודה מהמשרד בעתיד.
על פי המחקר, מגזר ההיי-טק בישראל נהנה מצמיחה יציבה במספר העובדים בו. בשנת 2019 עבדו בענף ההיי-טק כ-321 אלף עובדים, כאשר מדי שנה מצטרפות לתחום כ-30 חברות חדשות והצפי הוא להמשך גידול בתחום. עובדי ההיי-טק גרים ברובם רחוק ממקום עבודתם, רק 40% מעובדי ההיי-טק המתגוררים במרכז הארץ גם עובדים בלב המטרופולין כמו כן, רק כ- 45% מעובדי ההיי-טק המתגוררים בשרון גם עובדים באזור זה.
כמעט מחצית מקרב עובדי ההיי-טק במרכז הארץ , בשרון ובשרון הצפוני, (47% ו 49% בהתאמה) דרגו  במסגרת המחקר את הקרבה של מקום העבודה לביתם כאחד משלושת הגורמים המשפיעים עליהם ביותר בבחירת מקום העבודה, לצד שכר גבוה ורמת מקצועיות. קרבה לבית דורגה גבוה יותר מפרמטרים כגון גמישות בשעות העבודה, אפשרויות קידום ותנאי רווחה. ישנה העדפה ברורה של ההיי טקיסטים בעקבות משבר הקורונה לעבוד ליד הבית, כ-58% מעובדי ההייטק באזור השרון וכ-52% מתושבי גוש דן והמרכז יעדיפו מקום עבודה קרוב יותר למקום מגוריהם.
כמו כן, כ-55% מעובדי ההיי-טק המתגוררים בשרון ציינו כי יעדיפו לעבוד באזור התעסוקה ברעננה וזאת ככל הנראה בעיקר בשל הקרבה והסמיכות של אזור התעסוקה המתהווה לתחנת רכבת ישראל.
כ-75% מעובדי ההיי-טק בכל גוש דן ומרכז הארץ ציינו כי עברו בעקבות משבר הקורונה לעבוד מהבית לפחות יום אחד בשבוע. כ-40% מעובדי ההייטק עברו לעבוד מהבית כמעט כל השבוע, 4-5 ימים בשבוע. כ-75% מעובדי ההיי-טק בכל גוש דן והמרכז ציינו כי הם מעוניינים לשלב לפחות יום עבודה אחד בשבוע מהבית וארבעה ימים מהמשרד. כ-90% מעובדי ההיי-טק בשרון מעוניינים לעבוד לפחות יום אחד בשבוע מהבית וארבעה ימים מהמשרד גם בעתיד.
אמצעי הנסיעה הנפוץ ביותר להגעה לעבודה בקרב עובדי ההיי-טק הוא רכב פרטי, כך דיווחו כ-66% מתושבי המרכז ו- 75% מתושבי השרון אך מבחינת אמצעי הגעה רצוי, הרכב הפרטי דורג רק על ידי 49% ו 46% מתושבי המרכז והשרון בהתאמה.
הליכה רגלית למקום העבודה היא אמצעי ההגעה בפועל של מעטים מאד מההיי טקיסטים, 3% מתושבי המרכז ו-4% מתושבי השרון , אך צוינה כאמצעי הגעה מועדף על ידי 17% ו- 18% מהמתגוררים במרכז ובשרון. הרכבת הינה אמצעי ההגעה של 4% מהעובדים תושבי המרכז ו-10% תושבי השרון, כאשר 11% מתושבי המרכז ו- 15% מתושבי השרון היו מעדיפים להגיע באמצעותה לעבודה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה