מדדים ומחקרים

כשהיה צריך אותן באמת: אלו חברות הביטוח שהכי סייעו לעסקים בתקופת הקורונה

בהמשך להקלות השונות שפרסמה רשות שוק ההון לטובת ציבור המבוטחים נוכח משבר הקורונה, מרחיבה רשות שוק ההון את מדד הסולידריות של חברות הביטוח ופירסמה דירוג של חברות הביטוח שפעלו להטיב עם הציבור גם בביטוח בתי עסק
ארנולד נטייב | 
חברות ביטוח (צילום ויקיפדיה)
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מפרסמת היום (שלישי), מדד הקלות לטובת הציבור בתחום ביטוח עסקים. הרשות הורתה לחברות הביטוח לדווח את כל פעולותיהן לטובת ציבור המבוטחים בתחום זה, ריכזה 14 פעולות שונות שננקטו לטובת המבוטחים בביטוח בתי עסק ודירגה את חברות הביטוח השירותיות ביותר. המדד כולל 11 חברות ביטוח הפעילות בענף בתי עסק.
ענף ביטוח בתי עסק מהווה כ-10% מנתח שוק הביטוח הכללי, סך הפרמיות ששילמו המבוטחים עומד על כ-2.2 מיליארד שקל בשנת 2019. אופן הדירוג בוצע כך שכל פעולה לטובת מבוטחים בקרב חברות הביטוח קיבלה ניקוד, כמו כן החליטה הרשות על מתן בונוס לחברות שפרסמו את ההטבות הייעודיות בכלי התקשורת ובאתר החברה וכן לחברות שהעבירו הנחיה רוחבית פנים ארגונית מחייבת.
חברת הביטוח שנמצאת במקום הראשון במדד הסולידריות היא 'מגדל', במקום השני נמצאת 'כלל', במקום השלישי 'הכשרה', את המקום הרביעי מקבלת חברת הביטוח הראל ו-שלמה חברה לביטוח סוגרת את החמישייה הראשונה. 
בין הפעולות שנבחנו וקיבלו ניקוד במסגרת מדד הסולידריות: מתן החזר כספי לציבור המבוטחים, הנחה למבוטח שנדרש בבידוד לתקופת הבידוד, גם במקרה של דיווח בדיעבד על הבידוד, הגדלת הנחות במועד חידוש הפוליסה, מתן אפשרות הקפאה וצמצום כיסויים של הפוליסה, גמישות מול צרכי בית העסק המשתנים, מתן הדרכה למבוטחים בנושא הגשת תביעות ופרמטרים נוספים.
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הקימה חדר מצב ייעודי לטובת הטיפול בפניות הציבור והביאה לידיעת הציבור בפרסומים שונים בתקשורת, באמצעות דף ייעודי של שאלות ותשובות באתר האינטרנט של הרשות המיועד למשבר הקורונה מידע שיסייע למבוטחים למצות את זכויותיהם.
ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון: "הגברת השקיפות לגבי אופן התנהלותן של החברות לטובת ציבור המבוטחים הינה ערך חשוב בעייני המייצר עידוד תחרות ותמריץ לחברות להשתפר בשירות הניתן לציבור. כראיה, חברות שקיבלו ציון נמוך במדד השירות שהתפרסם ביולי שיפרו את התנהלותן והעניקו הטבות לבתי העסקים בצל משבר הקורונה. רשות שוק ההון בהובלתי תמשיך לדאוג לציבור המבוטחים ולפעול הן להנגשת מידע ושקיפות מצד החברות והן לשמירה ומיצוי זכויות המבוטחים, לצד עידוד החברות להפגנת סולידריות בעתות משבר".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה