מדדים ומחקרים

משאירה אבק לאחרים: ישראל ממשיכה להוביל בענק על שאר העולם

ישראל ממשיכה להוביל את פסגת המדינות שחיסנו הכי הרבה מאזרחיהן, כאשר הגדילה את הפער מבחריין והספיקה לחסן למעלה מ-700 אלף תושבים. ארצות הברית ובריטניה הרחק מאחורי ישראל ואיפה נמצאת איטליה?
ארנולד נטייב |  1
בנימין נתניהו (צילום מסך קשת 12)
גם היום (רביעי) ישראל כובשת את פסגת המדינות שחיסנו הכי הרבה מאזרחיהן, כאשר הגדילה את הפער מבחריין והספיקה לחסן 7.4% מאזרחיה. מדובר על כ-634 אלף אזרחים שכבר קיבלו את החיסון לקורונה.
אחרי מדינת ישראל נמצאת ידידתנו החדשה מהמפרץ בחריין, שחיסנה 3.29% מאוכלוסייתה בחיסון הסיני. ארצות הברית, ארץ הייצור של החיסונים של פייזר ומודרנה, חיסנה רק 0.64% מהאוכלוסייה. 
קרדיט: צילום מסך Our World In Data
בריטניה שהחלה עם מתן החיסונים לפני מדינת ישראל נמצאת רק במקום השלישי, כשחיסנה 1.18% מהאוכלוסייה, רחוק מאוד מהנתונים שישראל מציגה. מדינות מפותחות נוספות באירופה מציגות גם כן נתונים נמוכים כמו גרמניה שהתקשורת במדינה מבקרת את האיטיות של הממשלה בהשגת החיסונים, כאשר המדינה חיסנה רק 0.09% מהאוכלוסייה. איטליה שחוותה את מגפת הקורונה בצורה קשה מאוד נמצאת בתחתית הרשימה, כשחיסנה רק 0.01% מהתושבים.
גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למיקומה של ישראל בעולם ומיהר לברך: "גם היום: ישראל אלופת העולם בחיסונים! נמשיך כך בכל הכח ונהיה הראשונים לצאת מהקורונה ולפתוח את הכלכלה שלנו".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ככה זה כשהמדינה הסכימה לשלם סכומים מופקעים
  זאב 12/2020/30
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שילמנו הרבה יותר ממחירי השוק של החיסונים. יתכן שזה שיקול לגיטימי, אבל כשההחלטה נופלת ע"י נאשם בפלילים, ערב משפט, כשהוא גם ככה מעורב עפ"י כתב האישום בשוחד וכשכל המימון של המבצע בא מהקופה הציבורית - יש פה פוטנציאל לוועדת חקירה. רק לי זה מזכיר את מחדל הצוללות?
  סגור