מדדים ומחקרים

בעקבות הקורונה: עלייה של כ-60% בשימוש באפליקציות היכרויות בישראל

דוח של קבוצת בזק הכולל את פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes חושף כיצד נראו הרגלי הצריכה של הישראלים באמצעי התקשורת השונים במהלך שנת 2020, לעומת השנה הקודמת. על פי הנתונים ניתן לראות את התהליך שעבר עולם הדייטים בישראל מתחילת המגפה להיום וכיצד הטלוויזיה הושפעה מהסגר
ארנולד נטייב |  1
אפליקציות דייטינג (צילום Pixabay, Freepik, רשתות)
דוח שימושים שהכינו היום (ראשון), חברות פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes חושף כיצד נראו הרגלי הצריכה של הישראלים באמצעי התקשורת השונים במהלך "שנת הקורונה" 2020, לעומת שנת 2019. בין היתר הדוח בוחן כמה טלוויזיה הישראלים ראו במהלך השנה, מה מצבו של עולם הדייטים בישראל ומה ישראלים חיפשו לקנות הכי הרבה בסגר הראשון.
השנה התאפיינה בזמן רב של הישראלים בבתים, בין אם זה בסגר הראשון או כעת בסגר השלישי. על פי הנתונים חלה עלייה של כ-23% בגלישה באינטרנט הביתה, לעומת שנת 2019.  שיא השימוש היה במהלך הסגרים, כאשר בסגר הראשון חלה עלייה של כ-36% ובסגר השני זה עלה ל-41%. 
בסגר הראשון באפריל הישראלים צפו ב-12% יותר בטלוויזיה, כאשר באופן ספציפי הצפייה בשידורי האקטואליה עלתה ב-130%. במאי 2020 הסגר נגמר והצפייה בטלוויזיה ירדה ב- 10%. עם הכניסה לסגר השני במקביל לחגים הצפייה בטלוויזיה עלתה בכ-20% והתמקדה בעיקר בתכניות בידור וסדרות.
לעומת זאת עולם הדייטים נפגע בתחלית הסגר הראשון, כאשר ההלם של הסגר הוביל ישראלים רבים להתרחק מאתרי ואפליקציות ההיכרויות, ירידה ממוצעת של 7% עד לחודש מאי, ובשיא הסגר ירידה של כ-15%. עם פתיחת המשק לראשונה וההקלות השונות, החלו הישראלים לחזור לאפליקציות הדייטים ובחציון השני של 2020 מדובר בעלייה של  כ-29% ובנובמבר בעלייה של כ-60%.
אי הוודאות בסגר הראשון הוביל את הישראלים לקניית מזון באונליין, כאשר חלה עלייה של כ-100% ביחס להזמנות אונליין בשנה הקודמת. שיא הביקוש עמד על צריכת נייר טואלט וביצים. בהשוואה לכל השנה, חלה עלייה של כ-15% בממוצע. גם ההזמנה ממסעדות דרך אפליקציות נמצאת בעלייה, כאשר ברמה שנתית השימוש בהן עלה ב-92% ו-בשבועות האחרונים של אוגוסט הקפיצה הייתה ב-230%.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מחפש אשה עם BA או MA. זהו. אפילו אשת אסיר.
  טורבו 01/2021/04
  הגב לתגובה זו
  14 0
  גם אם את מטורפת על כל הראש, קמצנית כרונית... הולך. אני מיואש.
  סגור